Sari la conținut

Salve Ntv-istilor


V2+cardan
 Share

Postări Recomandate

multumesc mult tuturor celor care s-au oferit sa ma ajute. se pare ca toti posesorii de ntv sunt baieti ok ceea ce nu face decat sa imi confirme ca e un motor foarte beton! probabil o sa trec pe la toti cei care m-au invitat in parte, daca sunt in continuare de acord, pentru a auzi cat mai multe pareri de la posesori. @ noldy in primul rand mersi si sa stii ca arata foarte bine motocicleta ta. in al doilea rand dupa cum i-am spus si lui Lord mai sus nimic nu mi-ar placea mai mult decat sa vin maine la satu mare sa iti dau banii si sa vin pe ea inapoi, dar(exista un mare dar), momentan nu am bani :(. trebuie intai sa imi vand gs-ul si pentru asta trebuie sa il mai aranjez un pic sa ii schimb una alta ca sa il placa viitorii propietari la fel cum l-am placut si eu. mai exista varianta in care as face credit la banca si mi-as lua honda inainte sa vand gs-ul dar asta oricum mai dureaza cel putin o luna pana fac 3 luni la noul loc de munca. oricum nu va ma plictisesc cu problemele mele, ca o ard offtopic.

p.s. am gasit un forum englezesc al posesorilor de ntv si gt hawk dar o sa postez link-ul cand ajung acasa ca nu sunt pe calculatorul meu

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gustave... bafta in rezolvarea problemelor :moto:, iar cu grupul de ntv-isti din Anglia, am gasit si eu forum, poate e identic, m-am si inregistrat, iar baietii de acolo is foarte de treaba... le-am cerut `Service Manual`-ul si mi-au trimis linkul in mai putin de 2 zile. Mi-a fost foarte de folos :moto: si toata motocicleta este detailata pana la ultimul surub :moto:. In rest sa auzim numai de bine... Daca ai drum prin sm, sa nu treci fara sa dai pe la me :moto:

Asfalt uscat tutror! :( :)

 

ps poza e de anu trecut, prima calatorie pin` la Cluj :moto: , de atunci numa la drum lung visez :moto:

 

uite aici linkul gasit de mine cu ntv-istii din Anglia :moto:

 

http://growell.proboards49.com/index.cgi?

 

:moto: :moto: :moto:

post-21482-1210698120_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca voiai manualul ti-l dadeam si eu

uite o poza cu al meu dar nu si cu mine

pai pe atunci inca nu eram asa pe forum :moto:, ms oricum

motocicleta arata foarte bine :(

dar eu unul nu imi palce sa incarc spatele motocicletei foarte mult :moto:

nu stiu dar nu imi prea place look-ul :moto:

Bafta in the future :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde si pt ce ai luat motoru

poate sa te invartest oleaca prin oras sau ceva de genu dar mie imi plac plimbarile lungi....dac vreau sa stau in varful muntelui cu cortu o sapt o sapt stau :(

plus ca ma chinui cu astia cu actele sa imi dea voie sa pun si atas la el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde si pt ce ai luat motoru

poate sa te invartest oleaca prin oras sau ceva de genu dar mie imi plac plimbarile lungi....dac vreau sa stau in varful muntelui cu cortu o sapt o sapt stau :moto:

plus ca ma chinui cu astia cu actele sa imi dea voie sa pun si atas la el :moto:

pai nu doar prin oras, imi plac si mie drumurile lungi :moto: ca e mai fain decat sa te invarti atat prin trafic, doar ca asta e, atunci tre 1pic incarcat, dar merita totusi :moto: :moto: :(

Is curios cum va arata cu atas daca reusesti sa pui :moto: sa adaugi poze sa vedem cum a iesit.

In rest, asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

****

o intrebare :moto:

imi spuneti va rog care este lungimea distantierului de pe axul din fata, din partea dreapta intre roata si furca??? pls :moto:

asfalt uscat

 

vad ca as fi putut astepta dupa raspuns daca ar fi fost doar dupa voi :moto: :moto:

cei din anglia insa stau mai mult pe forum :moto: :)

asfalt uscat :(

Editat de Noldy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hi all!

 

are cineva un NTV de vanzare?

 

PM va rog

 

asfalt uscat, V2 for life! :)

 

cei care-si vand ntv-ul cred ca au nevoie de bani nu ca ar vrea sa o schimbe ca nu poti da un motor f bun pe alte panarame cum is alea in linie (mergi cateva zeci de mii de km si gata s-a dus motoru)......poate modelu de la bmw, gs de 1200 cu motor boxer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva de la ce moto se potriveste cablul de acceleratie pe NTV? Ca nu gasesc si am nevoie.

 

Merci anticipat.

 

Relu.

 

la acceleratie sunt 2 cabluri cel putin asa am eu

si eu tre sa le schimb ca sunt cam degradate (rupte cateva fire delea)

dar avand in vedere ca am camasile alea pe care culiseaza ele bune, am sa schimb doar sufele....iar astea se potrivesc cu cele de bicicleta (cele subtiri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt doua. Pe mine ma intereseaza cu totul (s-a rupt cablul cu tot cu invelis), si pe Louis.de n-am gasit de NTV, doar alte modele.

 

P.S. @FlorinSq - ti-am trimis duminica un PM, nu l-ai primit sau nu ai?

 

Relu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt doua. Pe mine ma intereseaza cu totul (s-a rupt cablul cu tot cu invelis), si pe Louis.de n-am gasit de NTV, doar alte modele.

 

P.S. @FlorinSq - ti-am trimis duminica un PM, nu l-ai primit sau nu ai?

 

Relu.

]

 

ai raspunsu meu

scuze ca e mai tarziu :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...