Sari la conținut

cel mai frumos lucru posibil...


Postări Recomandate

Deci, nu am scris pana acum, pentru ca am zis ca o sa radeti de mine :banana: . Dar cum orice om simte nevoia sa-si impartaseasca bucuria, here i go.

In primul rand eu sunt de fel dintr-o zona deluroasa...... :blbl: ..... acest lucru mi-a permis in ultima saptamana sa stau acasa si sa ma plimb cu drujba mea pe deal pana mi-au iesit ochii din cap. Eu am o yamaha DT de 100, pe care daca nu o iubeam asa de mult, acum o venerez. nu este ea cine stie ce, dar vreau sa va spun ca si-a facut datoria exemplar urcand toate coastele pe care i le-am scos in cale. Desi am acumulat ceva experienta pe sosea, am constatat ca mersul pe teren nu are nimic in comun, dar ca, fiti atenti........e de 1000 de ori mai misto...... :baldy: :laugh: :kick:

Niste sfaturi cu privire la mersul pe teren mi-ar folosi totusi...de exemplu, e bine sa urc cu a treia la o turatie mai mica sau cu a doua la o turatie mai mare?cum se coboara pantele abrupte, etc?

de ce nu ati spus ca in picioare se merge mult mai bine, ca iarba e periculoasa, ca santurile facute de troliu sunt periculoase...and so on.

dupa 100 si de km pe teren saptamana asta, sunt mai mult decat fericit si daca mi-ar permite motorul, v-as insoti si eu, dar....mai e timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a 3-a nu cred ca se poate pune in discutie la motor de 100 , oricum la pante ti gasu deschis constant nici prea turat nici prea subturat.. si stai pe fata.

 

la coborare folosesti ambele frane da cea de fata face tot... doar sa nu o blochezi :baldy:

 

iarba e priculoasa daca e uda sau daca nu ai gume adecvate :banana:

 

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...