Sari la conținut

Probleme La Ural...


sangre
 Share

Postări Recomandate

ca un om normal ce ma gasesc am mai facut o duda....

 

am facut din greseala masa cu 2 fire in timp ce era contactul pus si becul ala rosu aprins (ala care iti arata cand incarca si cand nu alernatorul)...si s-a auzit un mic poc si cu scanteia de rigoare la firele alea 2 (erau de la clacson.)...in fine acum am urmatoarele simptome:

 

-cand pun contactul nu se mai aprinde becul ala rosu de pe bord

-se aprind farurile dar nu mai am stop pe frana doar pozitie

-faza scurta nu mai e asa puternica si nici cea lunga (am impresia ca aseara am mers doar pe baterie)

 

e posibil sa se fi ars ceva???... nu stiu, cer sfaturi...de la cei care cunosc mai multe..

 

+ inca ceva

ce efecte adverse (pentru motor bineinteles) are mersul cu toba goala...sau mai bine zis doar cu coturile :drums:

ce execte adverse (tot pentru motor) are daca pui prea mult ulei in motor.

 

Orice parere este mai mult decat binevenita.

 

Bogdan.

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma fratilor nu stie nimeni :cheers:

 

la partea electrica nu pot sa te ajut pentru ca nu ma pricep. Dar la bunul simt iti sugerez sa verifici sigurantele...

 

Daca mergi fara tobe la ture medii nu se intampla nimic rau, daca insa urci in ture omori motorul plus ca iti creste consumul drastic si-ti dispare si uleiul...

 

Prea mult ulei in baie creeaza suprapresiune si incepe sa borseasca pe la toate garniturile.

Editat de cios
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea mult ulei inseamna ca se invarte mai greu ambielajul, ca barboteaza mai greu. Exsita riscul sa nici nu mai aiba loc ungerea buna, deoarece incercand sa improaste ulei si fiind mai adanc in ulei, fortele de coeziune in ulei (vascozitatea) sa impiedice formarea cetii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit buba...unde gasesc si eu piesa asta...se pare ca s-a dus....am mers vreo 2 zile numai pe baterie...Varta ruls....acuma s-o incarc....

post-2111-1180089641_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai alternator verifica si puntea de diode.

Releul de ancarcare poti sa ancerci Duminica an tirg (autovit) acolo vine an fiecare Duminica Cristi tunaru si anca un om cu un Nipru rosu cu atas.La ei gasesti piese noi pentru rusesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...