Sari la conținut

Cum Se Curata Un Carburator La Scuter(piaggio Energy


pino_nrg
 Share

Postări Recomandate

de curand mi-am luat un scuter cu racire pe lichid si m-am gandit s anu am probleme akum pe caldura asta si as vrea sa-mi curat carburatorul dar nu stiu cum sa fac,am cumparat un produs de curatat carburatorul dar nu scrie cum se foloseste : (( .poate sa ma ajute cineva plsss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de curand mi-am luat un scuter cu racire pe lichid si m-am gandit s anu am probleme akum pe caldura asta si as vrea sa-mi curat carburatorul dar nu stiu cum sa fac,am cumparat un produs de curatat carburatorul dar nu scrie cum se foloseste : (( .poate sa ma ajute cineva plsss

da' de ce trebuie sa iti explice cineva? Eu cand mi-am dat jos prima oara carburatoru crezi ca am intrebat pe cineva? incearca si tu ca nu mori...

 

PS: S-au mai deschis topicuri de genul asta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' de ce trebuie sa iti explice cineva? Eu cand mi-am dat jos prima oara carburatoru crezi ca am intrebat pe cineva? incearca si tu ca nu mori...

 

PS: S-au mai deschis topicuri de genul asta!!!

 

Tu daca nu ii dai nici un raspuns de ce comentezi ma...ca oricum nu stii...te bagi si tu in seama.

Apropo, sa imi dai si mie user'ul ala vechi al tau pe PM... :cheers:

 

Il desfaci atent man si sa tii minte unde vin toate suruburile si cum este plutitorul pus ca daca ramane blocat atunci cand il montezi nu o sa iti mearga...il speli bine in benzina si cu ce ai zis tu ca ai luat si il pui intr-un loc ferit de praf sa se usuce bine...apoi il montezi la fel de atent si nu ar trebuii sa ai probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' de ce trebuie sa iti explice cineva? Eu cand mi-am dat jos prima oara carburatoru crezi ca am intrebat pe cineva? incearca si tu ca nu mori...

 

PS: S-au mai deschis topicuri de genul asta!!!

mosule esti un pik iritat de intrebarea mea!ai vreo problema?uite eu vreau sa-mi explice cineva care a mai facut asa ceva si cunoaste.ai cumva impresia ca esti mesterul repara tot ?

 

Il desfaci atent man si sa tii minte unde vin toate suruburile si cum este plutitorul pus ca daca ramane blocat atunci cand il montezi nu o sa iti mearga...il speli bine in benzina si cu ce ai zis tu ca ai luat si il pui intr-un loc ferit de praf sa se usuce bine...apoi il montezi la fel de atent si nu ar trebuii sa ai probleme...

 

multumesc pt sfat,am mai intrebat pe unu altul si am inteles k trebuie pusa solutia de curatat in carburator,mers cu scuterul o zi doua si dupa aceea golit carburatorul si pun apa distilata,mi s-a mai spus k sa fiu atent dupa ce il curat fiindca solutia curata calcarul care ar putea sa se fi depus pe pori .inca odata multumesc asfalt uscat numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta frate...Asfalt uscat!

sal! eu akum dupa nshpe zile dupa ce am posta topicul CUM SE CURATA UN CARBURATOR am obs ce prostie am spus si u mai lasat asa in treaba mea cand ai vazut k aberez cu "apa distilata":scratch:.in fine greseala mea,eu in acel moment ma gandeam la radiator si am gresit scriind carburator.akum ma poti ajuta cu un sfat : cum se curata un radiator ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La al meu scuter acul ce indica temperatura si in vreme caniculara+mers mult, urca max.pana la a treia linie,daca tot asa iti functioneaza si tie,nu cred ca trebuie sa iti faci probleme

nu trebuie sa urce la max ca ti se duce motoru.. inseamna ca nu are apa sau ai mers FFFFFF mult.. faci o pauza cand vezi ca mai arata asa.. ca poa' sa ti se caleze motoru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...