Sari la conținut

Dnepr


Postări Recomandate

Salutare!

Azi mi-am luat Dnepr. A fost a lui @Madcox. Din Constanta

Am luat-o astazi si ca sa nu ma bucur pe deplin am facut pana. Noroc ca am gasit un atelier la Tariverde si am gasit chei sa mut rotile intre ele.Roata de pe fata care era buna am pus-o pe spate si in cea naspa am bagat iarba de pe marginea drumului. Cu toate ca nu credea nimeni ca pot sa ajung cu ea la Galati, la 4 fara 20 am plecat de la Tariverde si la 8 eram acasa. Am facut putin vibromasaj, am mers cu 40 la ora 150 de km dar am ajuns. Se confirma teoria cu iarba in roata.Eu stiam ca asa se facea pe vremuri la mobre dar se pare ca merge si la astea mai mari.Probabil ca un cauciuc mai mic si mai subtire mergea perfecty cu iarba in el.

Per total sunt multumit de motor.Inaintre de pana am apucat putin sa trag de gaz si mi-a placut cum merge. Mai e putin de aranjat la ea, un cablu, un arc, un fir, o garnitura, dar sper ca dupa aceea sa pot sa ma plimb linistit cu ea.

Poze inca nu i-am facut, dar atasez una care a fost la topicul de la vanzari

 

Sorry dar sunt rupt in gura de oboseala. Rog un moderator sa mute topicul la "Motocicleta mea"

post-7252-1180634732_thumb.jpg

Editat de kama3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te poarte sanatos. daca ascultai, nu te complicai asa mult. ce mult ajuta o cheie de 22... :P

bine ca ai ajuns acasa, si ca esti multumit, asa cum si pe mine m-a multumit pe unde am fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...