Sari la conținut

Munchen REPORT I


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Va scriu de la Munchen, dupa ziua a doua. Scriu repede ca e scump netu', asa ca nu va legati de greselile pe care o sa le fac...

 

Ok. Prima, zi, luni destul de slabut. Cateva conferinte de presa, Suzuki, MZ, Siguranta Motocicletei si seara Honda. Ca sa poti intra trebuia invitatie, dar baietii nostri au intrat doar cu acreditarea normala. Suzuki a lansat GSXR1000, Bandit 650 si inca ceva cross-enduro. Honda a lansat un supermoto, FMZ, in rest doar modificari. Maine ma duc sa vad CBR 600rr ca Andi spunea de amortizoare inversate etc...

In rest halele nu erau inca amenajate, multe camioane abia veneau...

 

Marti, ziua a doua, multe conferinte de presa, zi doar pentru presa si comercianti.

O sa va zic pe scurt cam ce s-a lansat..

Ducati - Multistrada de 600 si 999S (parca)

Piaggio - nimic nou, am vazut un Derbi de 125 care arata bine

Aprilia - MARE SURPRIZA - NOUL PEGASO. Exceptional, dupa parerea mea. Paint nou pentru RSV.

H-D a lansat un Softail parca, ceva destul de clasic. Buell nu mai stiu...

Yamaha lanseaza R46!!! De fapt este un R6 replica Rossi... Au mai lansat chestiile alea gen biciclete care erau prototipuri acum un an precum si MT-01 si MT-01 Stage 3, varianta cu delicatese pe ea. Rossi nu a fost la lansare, a fost doar inregistrat... zicea ca se pregateste de urmatoarea cursa...

La BMW erau baietii super multumiti spuneau ca nu si-au luat concediu datorita comenzilor din iulie august... Au aratat un 1200S sau asa ceva, pe care au zis ca oricum nu-l lasa decat la conferitna de presa...

Ok, mai departe Kawaski. Noul ZX6R, niste cross, Vulcan de 1600 si... (e Nitescu langa mine si nu-si mai aduce aminte, eu nu am intrat). Acum rade si zice ca are ... pe banda....

 

Ok, cam atat de azi, poze avem multe, cam 700 dar o sa le vedeti cand ne intoarcem.

Stam si maine aici cand este prima zi deschisa publicului. Sincer eu ma asteptam la mai multa activitate azi, cum am vazut anul trecut la Milano, dar aici a fost diferit...

Azi inca mai erau firme (mai ales asiaticii) care nu aveau standurile gata. Altfe, marci de motociclete de care nu am auzit si care au chestii interesante, foarte tari firmele mari de casti. Inca nu am vazut Axo si Dainese. Pro-Grip avea standul gol inca...

Altfel, Nitescu filmeaza pentru 2ROTI tot ce misca... motociclete, femei!

 

De la Munchen,

"echipa de teren"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

01606811604-e un numar de mobil de germania din reteaua T-MOBILE D.

sper sa ne auzim pe acolo.

eu o sa plec sambata dimineara din fĂźrth ca sa fiu pentru ora 9 de dechidere acolo!

sper sa ne auzim...

 

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...