Sari la conținut

Yamaha Xt 250 X


grasshoper
 Share

Postări Recomandate

Salut ,

Sunt un entuziasmat al enduro-ului am laut carnetul de A si as dori sa imi achizitionez un motor. Eu m-am orientat spre un yamaha xt125 x enduro. M-am gandit ca e mai ieftin nu este foarte mare si din cate am citit in review-uri si mai nou in motolife ca e destul de ok. Singura problemuta ar fi inaltimea e cam inalta iar eu nu sunt asa de inalt. M-am mai urcat pe un motoras "enduro" Aprilia rx50 care in date tehnice ca e mai inalt decat yamaha dar se lasau springurile si ajungeam jos, oare ma pot increde in springuri si la yamaha?

Multumesc :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai ii logic ca trebe sa se lase ca doar nu trebe sa fie rigide astfel inca sa amortizeze numa la socurile puternice si in rest sa te scuture tare la orice denivelare....si mie mi greu sa ma urc pe Dt(si am aproape 1.80), mai exact sa imi urc piciorul peste sha dar dupa ce ma ashez ajung cu jumate de talpa jos

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

e super o.k. 125 xt mi-am pus aceeasi intrebare anu trecut si am luat unul nousi nu imi pare rau, e fiabil si usor de condus.

daca vrei sa faci o economie frumusica,o vand pe a mea vreau ceva de 600, e ca noua in garantie 2500 eur

daca iti place suna ma sa dai o tura 0723686871

post-22353-1186325537_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...