Sari la conținut

Siria Country Biker's


calinbac
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

NU CUMVA VA FI HARDENDURO?????

Vreau sa trec prin Cladova (pe stanga), dupa ce trec de baraj exista un drum superb care merge spre Ghioroc sau Siria sau Feredeu, sau mai stiu eu unde

Am incercat acum vreo 2 luni dar era prea moale, nu am reusit sa trec. Am facut vreo 5 km si m-am intors

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica m-as baga si eu (depinde la ce ora ca-s la nunta simbata)dar voi chiar nu mai vreti pe sosea?De ce platitzi taxa de drum? ? ? :laugh:

Nu se plăteÂşte taxa de drum pentru motociclete :bigstar:

Adevarul e ca eu nu prea agreez soseaua, mai ales ca vacuța îmi permite să fac off-road :crack:

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica m-as baga si eu (depinde la ce ora ca-s la nunta simbata)dar voi chiar nu mai vreti pe sosea?De ce platitzi taxa de drum? ? ? :bigstar:

Nu iti mai fie asa mila de motoru ala ca doara ii TransALP , si nu ii mai cu mot de cat altu ! daca nu au patit nimica ale noastre stai linistit ca nici atau nu pateste , mai ales ca ii ca si nou :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se plăteÂşte taxa de drum pentru motociclete :bigstar:

Adevarul e ca eu nu prea agreez soseaua, mai ales ca vacuța îmi permite să fac off-road :laugh:

Platim pt masini destul :rolleyes:si daca nu ma insel si ceva din pretul benzinei merge la drumuri!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfaltu-i fudulie...noroiu-i temelie..

Mare adevăr ai rostit, bădie!!

Se vede că ai gătat un an de facultă. După ce-ți iei licența mă faci praf

ÂŞi unde mai pui că ai dreptate!

Se compară suprafața noroaielor din RO cu suprafața asfaltata? Noroi găseÂşti oriunde Âşi oricât, asfalt mai greu. Noroiul e mai economic, nu uzează gumele. Noroiul e de obicei pe drumurile forestiere, unde e răcoare, aer curat Âşi liniÂşte (na bine, trebuie să recunosc că eu am noroi si în spatele blocului, dar ăla nu se pune)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare adevăr ai rostit, bădie!!

Se vede că ai gătat un an de facultă. După ce-ți iei licența mă faci praf

ÂŞi unde mai pui că ai dreptate!

Se compară suprafața noroaielor din RO cu suprafața asfaltata? Noroi găseÂşti oriunde Âşi oricât, asfalt mai greu. Noroiul e mai economic, nu uzează gumele. Noroiul e de obicei pe drumurile forestiere, unde e răcoare, aer curat Âşi liniÂşte (na bine, trebuie să recunosc că eu am noroi si în spatele blocului, dar ăla nu se pune)

duminica pe la ora 15 e tarziu sa plecam?

nu pot mai repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, un traseu in Muntii Apuseni in perioada 21 iulie-06 august candva, inca nu stiu exact. Zona Pietroasa, Padis, Sighistel, Scarisoara, va fi o tura de vreo 7-8 zile, cazare la cort, sau la pensiune cine nu mai poate la cort. Trimiteti-mi sugestii, trasee si doritori daca sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trimiteti-mi sugestii, trasee si doritori daca sunt.

Iti trimit eu o sugestie: in perioada 1-3 august are loc prima intrunire a posesorilor de Transalp din Romania

Vino si tu acolo, te primim cu bratele deschise. Bineinteles, daca ai motocicleta, pentru ca din profilul tau nu reiese ca ai avea vreuna :kiss: :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut "CARCOTASE" :laugh:, chiar dorim sa trecem pe la intrunirea de TA, nu reiese ce motocicleta am pt. ca in momentul cand m-am inregistrat un amic de-al meu carcotas si el de felul lui, a dat ok fara sa mai apuc sa introduk datele . Aprilia pegaso mx 650 din 96 si e prima mea motocicleta

 

 

Iti trimit eu o sugestie: in perioada 1-3 august are loc prima intrunire a posesorilor de Transalp din Romania

Vino si tu acolo, te primim cu bratele deschise. Bineinteles, daca ai motocicleta, pentru ca din profilul tau nu reiese ca ai avea vreuna :kiss: :D :lol:

 

 

Ajuta-ma ca nu stiu cum sa introduc datele sa schimb profilu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajuta-ma ca nu stiu cum sa introduc datele sa schimb profilu

My controls (in partea de sus a paginii) ---> Edit profile information (pe coloana din stanga a paginii) - completezi/schimbi datele ---> apesi butonul "Amend my profile" (in partea de jos a paginii). Succes!

 

Faina motocicleta! Motor Rotax?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My controls (in partea de sus a paginii) ---> Edit profile information (pe coloana din stanga a paginii) - completezi/schimbi datele ---> apesi butonul "Amend my profile" (in partea de jos a paginii). Succes!

 

Faina motocicleta! Motor Rotax?

 

 

Merci, despre motor :kiss: chiar sunt incepator, dar imi plac foarte mult motoarele si vreau sa invat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa ma duc si eu la Herculane de sambata

Lasă că facem traseul ăsta altă dată

k

s-ar putea face si in timpul saptamanii cu plecare pe la vreo 18 din arad?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti dac faceti ceva iesiri treceti si pe la ineu ca suntem si pe aici o cativa posesori de motoare e mult mai fain can sunt mai multi :kiss: aici am pus o doua poze cu noi

 

La 17.00 plecam din Arad spre Gurahont, la un moment dat este un restaurant pe stanga, RIVER sau cum ii zice, vom fi 2-3 motoare, daca vreti ne vedem pe drum.

 

 

Mergem la Baile LIpova, scuze, dar daca mai facem iesiri la moneasa va dau de stire.

 

Salut si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ, m am trezit sambata pe la amiaza ca toate aranjamentele au esuat si se va anunta un weekend plicticos..

asa ca am dat cateva telefoane si am gasit niste prieteni care mergeau la cascadele de pe valea crisului negru

am pus echipamentul pe motor si da i bataie sa ii prind din urma....Siria-loc de campare 112 km

Am incercat sa ajung pe vf Bihor dinspre Carpinet, dar nu am stiut drumul si dupa vreo cateva incercari pe tot felul de poteci care se terminau brusc, si pt ca a inceput ploaia am facut cale intoarsa la locul de campare

post-12038-1215374399_thumb.jpg

post-12038-1215374415_thumb.jpg

post-12038-1215374442_thumb.jpg

post-12038-1215374459_thumb.jpg

Editat de calinbac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa ajung pe vf Bihor dinspre Carpinet, dar nu am stiut drumul si dupa vreo cateva incercari pe tot felul de poteci care se terminau brusc, si pt ca a inceput ploaia am facut cale intoarsa la locul de campare

Bravo, Căline!

ÂŞi eu m-am gândit la urcarea aia, dar am ajuns la concluzia că nu se poate. Se pare că am ajuns la concluzia corectă

Te felicit pentru că ai pus mâna pe motocicletă, nu pe hartă, ca mine :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Căline!

ÂŞi eu m-am gândit la urcarea aia, dar am ajuns la concluzia că nu se poate. Se pare că am ajuns la concluzia corectă

Te felicit pentru că ai pus mâna pe motocicletă, nu pe hartă, ca mine :kiss:

un bastinas care era cu vacile pe acolo mi a spus ca se poate ajunge la releu.

problema e ca drumul se bifurca de cateva ori si ar trebui sa stii incotro sa o apuci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un bastinas care era cu vacile pe acolo mi a spus ca se poate ajunge la releu.

problema e ca drumul se bifurca de cateva ori si ar trebui sa stii incotro sa o apuci...

Asta e o veste buna. Inseamna ca avem de lucru, va trebui sa gasim drumul, nu-i asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa un pasaport?

in cat timp se face?

ce moneda au sarbii si care e cursul valutar?

cat e benzina la ei?

nu cred ca in 2 saptamani o sa merg dar........cine stie

eu zic mai bine august

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...