Sari la conținut

Siria Country Biker's


calinbac
 Share

Postări Recomandate

Noi (eu cu Vest) ne-am impotmolit un pic mai incolo de Sistarovat (nu prea am inteles daca si voi ati urmat acelasi traseu).

Păi eu cu Geza am fost pe acolo anul trecut în vară Âşi nu ne-a fost uÂşor

La vremea asta eu nu prea ies de pe drum care să prezinte măcar un simulacru de asfalt

CurajoÂşilor, vă plac noroaiele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Păi eu cu Geza am fost pe acolo anul trecut în vară Âşi nu ne-a fost uÂşor

La vremea asta eu nu prea ies de pe drum care să prezinte măcar un simulacru de asfalt

CurajoÂşilor, vă plac noroaiele?

Clar nu e drum de mers cu pasager si cu bagaje, cum eram noi. Ne gandeam sa revenim la vara, fiecare cu moto lui, cand o fi drumul uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu, ca m-a sunat Titi de dimineata dar cand l-am sunat inapoi n-a mai raspuns. Noi am luat-o in directia opusa inspre M-tii Zarandului. Si zona pe unde ati fost voi e faina, nu prea sunt dealuri dar noroaie din belsug. Abia astept putina culoare ca deja e deprimant asa cu copacii cheliosi.

Sa vedem ce iasa in weekendul viitor.

 

Numai bine,

Fade

 

Noi (eu cu Vest) ne-am impotmolit un pic mai incolo de Sistarovat (nu prea am inteles daca si voi ati urmat acelasi traseu). M-au bucurat mult mieii de pe campii, nu asa cum m-au bucurat coltii cainilor ce in timp ce ii pazeau s-au gasit sa sara la noi (evident) exact cand aveam portiunile unde aveam nevoie de barca.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am fost si am pus bateria pe motocicleta

am facut asigurarea care intra in vigoare doar de saptamana viitoare

mai trebuie sa schimb uleiuri, filtre si melcul de kilometraj si apoi va fi gata de drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am fost si am pus bateria pe motocicleta

am facut asigurarea care intra in vigoare doar de saptamana viitoare

mai trebuie sa schimb uleiuri, filtre si melcul de kilometraj si apoi va fi gata de drum

melcu de kilometraj? :D toti am avut treaba cu el...prima data berty,dupa aia eu...acuma tu...asta sa fie singura problema cu Transalpu'? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a modificat schimbarea...

Plec sâmbătă dimineața pe la 7 prin Deva - PetroÂşani - Tg Jiu, acolo mă întâlnesc cu o trupă din BucureÂşti, de acolo mergem la Herculane, campăm sau ne cazăm în zonă, duminică mă întorc pe la ReÂşița - BocÂşa

Să nu ziceți că nu v-am anunțat :D

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca sunt totusi doritori, asa ca revin cu cateva mici detalii nesemnificative:

De pretul pentru cazare nu stiu ce sa zic, mergem la plezneala, ca nu e sezon

Distantele ar fi cam asa (aproximative):

Arad-Deva-Petrosani-Tg Jiu-Herculane cam 420 km

Inapoi prin Resita-Bocsa-Timisoara vreo 300 km

Viteza de Transalpuri, adica pe la 100

Plecarea sambata dimineata de la Petrom Micalaca la ora 7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca sunt totusi doritori, asa ca revin cu cateva mici detalii nesemnificative:

De pretul pentru cazare nu stiu ce sa zic, mergem la plezneala, ca nu e sezon

Distantele ar fi cam asa (aproximative):

Arad-Deva-Petrosani-Tg Jiu-Herculane cam 420 km

Inapoi prin Resita-Bocsa-Timisoara vreo 300 km

Viteza de Transalpuri, adica pe la 100

Plecarea sambata dimineata de la Petrom Micalaca la ora 7

 

gasiti la herculane la casute cazare cu 15 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

melcu de kilometraj? :unsure: toti am avut treaba cu el...prima data berty,dupa aia eu...acuma tu...asta sa fie singura problema cu Transalpu'? :blink:

Si Geza si multi din TM au avut bai cu melcul ala de plastic !

Mah , trebuie sa aibe si TransALPu un punct slab ! Dar oricum ii un cacao de plastic ! Se accepta :blink: NU are bai la motor , la astea mai importante ... aia ii baza !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasiti la herculane la casute cazare cu 15 ron

Cam asa m-am gandit si eu

Incredibil, ce vreme avem...

 

P.S. Vedeti ca de 1 mai se preconizează o ieÂşire la Gârnic, tot prin zona aceea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa m-am gandit si eu

Incredibil, ce vreme avem...

 

P.S. Vedeti ca de 1 mai se preconizează o ieÂşire la Gârnic, tot prin zona aceea

 

 

:P

 

Cine merge dintre voi la Garnic de 1 Mai?

 

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa imi spune-tzi si mie mai exact unde ii camping-ul ala cu 15 -20 lei cazare la casutze, ca de 1 mai vreau herculane

Din pacate era inchis

Cum urci in Herculane, dupa ce treci de centru se vede adunatura de casute pe stanga

Nu mai stiu cum ii zice, Kato il cunoaste pe proprietar

 

maine ma apuc de asamblat trotineta

ne plimbam pe undeva duminica?

Arad - Timisoara - Caransebes - (vizite prin zona) - Hateg - Hunedoara - Deva - Arad

Plecarea duminica dimineata la 7 sharp Petrom ArNou

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai frtilor azi i-mi facui asigurarea si cnu-mi vine sa cred cat am platit

daca ai peste 25 de ani asigu pe un an costa doar 139 de lei noi si la conserva este mai ieftin cu mult fatza de alta firma si este perfect legal

nu dau nume de firma pt ca nu fac reclama si oricum este forbidden dar daca este careva interesat nr meu este la profil

eu am dat 139 pentru un an :) :lol: :laugh: si chiar este bine asta

 

sa imi spune-tzi si mie mai exact unde ii camping-ul ala cu 15 -20 lei cazare la casutze, ca de 1 mai vreau herculane ,anina :huh:

cred ca si eu

ma iei si pe mine sau ma car singur :P

prefer la cort dar daca faci cinste nu ma supar sa stau si la casute important este sa functioneze cloaca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ma plimb si eu aiurea sa fac cam 300km habar nu am unde dar merg eu undeva cu nevasta mea.

tot ce se poate sa ajung la moneasa dar .... depinde de vant.Daca bate tare o iau spre arad daca nu o iau catre ceva dealuri important este sa nu ma dau jos cel putin 150 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ma plimb si eu aiurea sa fac cam 300km habar nu am unde dar merg eu undeva cu nevasta mea.

tot ce se poate sa ajung la moneasa dar .... depinde de vant.Daca bate tare o iau spre arad daca nu o iau catre ceva dealuri important este sa nu ma dau jos cel putin 150 km

 

Bravo Tico...vad ca te enervasi.Calare pe capra si da-i bice! Drum bun si la tine! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam asta a fost...

Traseul a fost exact cum am planificat, AR - TM - Lugoj :huh: - Caransebes - Hateg - HD - Deva - AR

Nu recomand nimanui Timisoara - Lugoj, e de tot rahatul

In schimb, Caransebes - Hateg e de vis, iar Hateg - Hunedoara (direct, nu prin Calan) e mai mult decat iti poti dori

Tot pe Caransebes - Hateg ne-am abatut de la Otelu Rosu spre Poiana Marului, unde am descoperit un baraj facut din pietre, de care eu nici nu am auzit pana acum

Al doilea detour a fost la Gura Zlatna si in continuare pana la lacul Izvoarele (cred ca asa se numeste)

Noi cautam sa vedem Vf. Retezat dar din pacate nu se poate vedea de pe soseaua care urca spre lacul de acumulare

Una peste alta, sau adunat 540 km, intr-o singura zi, cu de toate: viteza, coclauri, clisa fripta, vant nebun, peisaje de basm, gunoaie in parcari si TIR-uri care nu circula duminica pe DN7 (zice Kato - sa nu-l credeti)

Next, please!

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam asta a fost...

Traseul a fost exact cum am planificat, AR - TM - Lugoj :D - Caransebes - Hateg - HD - Deva - AR

Nu recomand nimanui Timisoara - Lugoj, e de tot rahatul

In schimb, Caransebes - Hateg e de vis, iar Hateg - Hunedoara (direct, nu prin Calan) e mai mult decat iti poti dori

Tot pe Caransebes - Hateg ne-am abatut de la Otelu Rosu spre Poiana Marului, unde am descoperit un baraj facut din pietre, de care eu nici nu am auzit pana acum

Al doilea detour a fost la Gura Zlatna si in continuare pana la lacul Izvoarele (cred ca asa se numeste)

Noi cautam sa vedem Vf. Retezat dar din pacate nu se poate vedea de pe soseaua care urca spre lacul de acumulare

Una peste alta, sau adunat 540 km, intr-o singura zi, cu de toate: viteza, coclauri, clisa fripta, vant nebun, peisaje de basm, gunoaie in parcari si TIR-uri care nu circula duminica pe DN7 (zice Kato - sa nu-l credeti)

Next, please!

Da,nu contest zonele si peisajele vizitate.Poate ar merita sa mai facem o tura pe acolo cam peste o luna cand verdele crud o sa predomine in peisaj.Cat despre TIR-uri ai vazut cum circulau,la duzina.Cu zecile de minute nu apareau niciunul si dupa aia venea duzina de ele.Eu fusesem informat :) caci la unguri nu se circula in zilele astea din cauza sarbatorilor,dar marfa nu poate astepta,banii trebuie sa circule.Una peste alta iesire super.Acum nu mai pot scapa de Alex(al meu).Toata ziua ma intreaba unde vom mai merge...Poze o sa pun mai tarziu.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,nu contest zonele si peisajele vizitate.Poate ar merita sa mai facem o tura pe acolo cam peste o luna cand verdele crud o sa predomine in peisaj.Cat despre TIR-uri ai vazut cum circulau,la duzina.Cu zecile de minute nu apareau niciunul si dupa aia venea duzina de ele.Eu fusesem informat :) caci la unguri nu se circula in zilele astea din cauza sarbatorilor,dar marfa nu poate astepta,banii trebuie sa circule.Una peste alta iesire super.Acum nu mai pot scapa de Alex(al meu).Toata ziua ma intreaba unde vom mai merge...Poze o sa pun mai tarziu.

facem...da sa stam peste noapte...sa nu mai fie problema cu sculatu'(trezitu') la unii... :) ...faina tura bagaratzi... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...