Sari la conținut

INTERMOT, intalnire de gradul III


corneltrica
 Share

Postări Recomandate

In seara zilei de 15 sept. 2004, am avut imensa bucurie a unei intalniri de neuitat:

La standul KTM erau prezenti doi dintre "idolii" mei: Fabrizio Meoni si Juan Nani Roma.

Pot sa va spun ca a fost o placere sa discut cu ei pret de aproape 10 min.

I-am abordat simplu si direct, m-am prezentat si am discutat in general despre raliul Paris-Dakar si despre Romania. Amandoi au fost foarte comunicativi, foarte modesti si fara aere de mari vedete.

A fost extraordinar....

In a treia poza apare si Steve Ramon, pilot de motocros, toti trei fiind piloti pentru echipele uzinei KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In seara zilei de 15 sept. 2004, am avut imensa bucurie a unei intalniri de neuitat

Pai, bravo tie. Uite cum isi implinesc oamenii visele :laugh:

Eu sunt multumit ca ne-ai aratat imaginile cu :what:

 

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Desi dupa Dakar 2004 Meoni a declarat ca nu va mai participa, am aflat la momentul respectiv (sept 2004) direct de la el ca de fapt va participa si in 2005.

Cat despre Nani Roma, castigator la Dakar 2004, in urma discutiei cu el nici nu se punea problema sa nu participe insa probabil nici el nu stia atunci (sept 2004)ca pana la urma va parasi echima moto KTM si se va alatura celor de turisme de la Mitsubishi.

Intr-o declaratie data inainte de startul Dakar 2005, Roma a spus ca faptul ca dupa cativa ani in care s-a dat la moto si in cele din urma a castigat a reprezentat culmea pe care o putea atinge la moto si deci daca ar fi continuat nu mai era motivat, drept pentru care s-a mutat la auto.

Iar eu ma gandesc ca la fel a facut si Peterhansel cu mica deosebire ca s-a mutat la auto dupa ce a castigat de 6(sase!) ori la motociclete....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...