Sari la conținut

Rusine


KESU
 Share

Postări Recomandate

DACA NICI UNA DIN REVISTELE DE PROFIL NU IA ATITUDINE LA ACESTE TAMPENII-VOI CEI CARE AVETI PIXUL IN MANA -INSEMNA CA NU SUNTETI MOTOCICLISTI

PUN SI LINKUL CA SA STIE TOAT LUMEA DESPRE CE E VB -FITUICA DE RAHAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iisuse, nu-mi vine sa cred ca exista astfel de oameni atat de rai care-si exprima frustrarea public si intr-un mod atat de josnic!!!!! e penibil si ofticat! :scratch: :)

sa-i dea Dumnezeu lui ce ne doreste el noua...

deh... trebuie sa existe si oameni d-astia

mai mult nu mai zic, caci s-ar putea sa-mi iau warn sau ceva urat...

 

multa (cuvant urat) pentru "pretenul" nostru! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA NICI UNA DIN REVISTELE DE PROFIL NU IA ATITUDINE LA ACESTE TAMPENII-VOI CEI CARE AVETI PIXUL IN MANA -INSEMNA CA NU SUNTETI MOTOCICLISTI

PUN SI LINKUL CA SA STIE TOAT LUMEA DESPRE CE E VB -FITUICA DE RAHAT

 

:lol: Multzam pentru semnalare, bykerkess!

O replica (fii sigur ca pe masura josniciei "articolului" :lol: asa-zisului ziarist Mihuleac :lol: ) va aparea, insa in editorialul numarului din iulie al lui UM (numarul asta e la tipar de saptamina trecuta, din pacate).

 

Are leac si Mihuleac, nu va faceti griji! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA NICI UNA DIN REVISTELE DE PROFIL NU IA ATITUDINE LA ACESTE TAMPENII-VOI CEI CARE AVETI PIXUL IN MANA -INSEMNA CA NU SUNTETI MOTOCICLISTI

PUN SI LINKUL CA SA STIE TOAT LUMEA DESPRE CE E VB -FITUICA DE RAHAT

 

In caz ca n-ati vazut raspunsul de azi al directorului ziarului in "cauza":

http://www.ziuaiasi.ro/articol.php?id=10258

 

I-am trimis un raspuns, dar nu cred ca va aparea pe undeva sau ca el se va obosi sa-l citeasca:

 

Domnule Tocan,

 

Publicarea "pamfletului" individului aluia ca editorial nu a fost "intr-un moment nepotrivit", a fost iresponsabilitate. Faptul implicat aici de dumneavoastra, ca ati considera ca exista un moment potrivit pentru a publica acel text spune ceva despre modul dumneavoastra de a vedea lucrurile.

 

Un ziar nu este un blog personal. Asa cum va place sa credeti despre mass-media, este a 4a (sau a 10a, nu stiu exact pentru ca nu ma intereseaza) putere in stat. E un instrument care poate forma opinii in randul oamenilor, opinii de masa. Pana in momentul in care ziarul dvs. nu va arata ca este mai responsabil decat un individ cu probleme psihice, aveti cu totii aceeasi imagine, purtati aceeasi cruce.

 

Reactiile violente la adresa asa-zisului ziarist al dumneavoastra sunt pe masura activitatilor si capacitatilor lui si sunt date de persoane similare lui.

Nu inteleg insa de ce va ingrijoreaza abia acum, faptul era previzibil.

Asa cum exista uscaturi in orice padure...

Din alt punct de vedere, interventia dvs. nu arata nimic concret, decat ca vreti sa calmati putin spiritele, astfel incat acel individ sa nu pateasca ceva rau.

Protejati-l, e bun in ograda dumneavoastra, Ziua a avut intotdeauna o imagine de ziar de scandal, iar o sursa de texte scandaloase este exact ce aveti nevoie.

Si, cu riscul de a ma repeta, pot spune ca daca instigati la scandal, aveti scandal... iar intr-o zi se va gasi un individ care sa se coboare la nivelul vostru si sa raspunda cu aceeasi moneda provocarilor.

 

Iresponsabilitatea se plateste la un moment dat, cineva acolo sus ne iubeste pe toti si va va trimite si dvs. un nas care sa se ingrijeasca de cojocul vostru.

 

Succes in continuare.

 

oricum, conform dreptului la replica :lol: pe site-ul acelui "ziar" nu se mai publica nici un comentariu al cititorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

@ Bunicul

 

Asteptam cu interes !

 

Dat replica ("promesse oblige"), in numarul asta al UM (8) - editorial: "Leac pentru mihuleac" ! :rusinica:

 

:cheers:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In viziunea mea omul s-a referit numai la teribilisti si cred ca are dreptate.

Sunt de acord cu el ca acestia sunt donatori de organe fara creier, motivul pentru care cred asta este faptul ca acestia nu isi pun doar ei viata in pericol ci si pe a altora, exact cum spunea si ala ca ar fi bine sa mearga in pustietate.

Din partea mea sa isi rupa gatul oricand un ghostrider dar fara a implica nici un fel de dauna a altcuiva cum se intampla de obicei.

Ramane unul cu creierii pe trotuar, iar motorul lui omoara un copil pana sa se opreaca. Astfel cred ca gandea si acel reporter.

Mentionez ca nu sunt in nici un fel aliat cu el ci pur si simplu detest teribilismul prostesc.

Mai spun ca sunt complet coplesit cand aud ca unul dintre noi a murit nevinovat si avem rip-uri peste rip-uri.

Tocmai de aceea va sugerez sa ganditi de 2 ori cand bagati mana in gaz.

Asfalt uscat la toata lumea :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Eu, dimpotriva. :blink:

Chiar de-ar fi asa cum spui tu, maxx40 - si cumva chiar este (articol focusat pe teribilisti), lasind la o parte lipsa precizarii nete a "targetului" ditirambei mihulesciene (si implicit necesitatea unei minime departajari de majoritatea "normala" a comunitatii moto), forma transmiterii mesajului cata-mihulean ramine oricum INACCEPTABILA si afecteaza GLOBAL imaginea - deja cam shifonata - a motociclistilor. Punct.

 

Pe tema inconstientilor care au, ce-i drept, libertatea camusiana a sinuciderii sub ce forma vor muschii si neuronul lor :cheers: , dar care uita de responsabilitatea fata de semenii din trafic am mai scris si noi, dar NU ASA...

 

P.S. Ma asteptam la polemici apropo de editorial... :rusinica: , orice opinie-i insa, fireste, binevenita, fiecare cu . lui de vedere, fie el si doar partial documentat!

"Audiatur et altera pars" iti spune ceva?

 

Toate cele bune altfel :finger:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu incercam sa spun doar faptul ca nu primim nimic, nu ma refeream doar la un obiect.

Poate ca ma intereseaza anumite informatii ce le contin un pliant spre exemplu, acesta putand fi pus in buzunar lejer.

Poate am fost eu inteles gresit si a ramas la toata lumea ideia cu cana, eu ma refer ca nu primim nimic de la nimeni, cu exceptia la ce a spus colegul mai sus :)

 

Am incercat si eu sa las un mesaj pe pagina ziarului Ziua de Iasi dar..

"Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /var/www/vhosts/ziuaiasi.ro/html/adauga_opinie.php on line 58"

 

Voi scie aici ce am vrut sa scriu acolo.

Sincer Catalin Mihuleac, esti trist, un frustrat si cred ca un ziarist de rahat care a dorit sa fie bagat in seama putin printr-un articol de 2 bani despre niste oameni pe care nu ii cunoaste, criticand o pasiune, un mod de viata.

 

 

 

 

 

Later Edit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Cred ca ma las in curind nu doar de postari pe motoretizm.ro, dar si de presa moto! :cheers:

Om trai in Absurdistania, dar nici chiar asa... de multe ori cred ca vorbesc/scriu ori singur ca TV-ul, ori chinezeste, zau! :cheers:

 

Ce Doamne iarta-ma inseamna, de pilda, quote-ul lui maxx40 cu cana neprimita, :cheers: , cumetre Mircik?

 

Ca sa nu mai vorbim de faptul ca p-acilea credeam ca-i topic dedicat comentarii (egal daca pozitive ori negative) a continutului revistei Univers Moto...

 

Cu salutari turmentate de-a binelea, :)

Florin Nae

(inca) redactor UM

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: OK, daca-i nevoie, o sa postam eventual si replica noastra la articolul mihuleacului (desi preferabil ar fi sa cumparati revista UM... :) - prietenii contabili stiu de ce :cheers: ).

Asteptam oricum sa citim si replica ta data (ori doar postarea incercata) pe situl Ziua Iasi, amice Mircik!

 

Toate cele bune :cheers:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat revista, am citit editorialul. Parca ai fost prea bland, Bunicule. Dar asta e doar parerea mea. Evident, tonul trebuia pastrat civilizat si in nici un caz nu era indicata coborarea la nivelul de subsol al initiatorului acestui flame. Dar parca ma asteptam ca raspunsul sa fie putin mai efervescent, mai acidulat, asa cum te-am mai citit pe aici prin unele posturi si prin alte articole din revista.

 

Masura propusa pentru "educarea" mihuleacului parca m-a uns pe suflet. Mi-ar placea ca aceasta propunere sa fie acceptata de cealalta parte a baricadei si sa-l vedem pe celebrul "jurnalist" incercand sa intre intr-o comunitate pe care o huleste cu atata patos si care ii genereaza frustrari atat de mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ottoMan!

:cheers: Partial de acord cu tine... totusi, mai mult decit sa-l fac (indirect) PORC :alcy: (v. "guitzatul de furie" al mihuleacului :) ) nu prea m-a lasat inima - din motivul bine sesizat de tine, al dorintei de a nu ne cobori chiar la nivelul individului.

 

...Care totusi nu scapa chiar asa usor (guitzat de furie..."care razbate din fiecare formulare a uneia dintre cele mai cinice si abjecte exprimari a frustrarii si intolerantzei intalnite in presa recenta"). :crack:

 

Si... da, speram si noi sa accepte scolarizarea moto gratuita (am trimis oricum niste reviste UM la Ziua din Iashi), desi, sincer, nu prea-mi vine-a crede - tipul a fost atit de speriat, incit a fugit in munti o vreme :cheers: dupa ce un grup de motociclisti din Iasi a incercat sa stea de vorba - civilizat - cu el (hmmm, poate si fapul ca unii aveau si cagule :cheers: - "normale", fireste - l-o fi speriat).

 

Toate cele bune! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...