Sari la conținut

Haiducie De Week-end


Carabush
 Share

Postări Recomandate

Am decis (dupa indelungata chibzuinta) ca ar fi cazul sa adunam si amatorii de iesiri cu cortul.

Pentru cei care vor sa dispara de acasa de sambata (chiar vineri seara) pana duminica, pentru cei care vor o noapte in mijlocul naturii, amatori de focuri de tabara, plaja, si alte activitati pe coclauri.

 

Pentru inceput (sa nu ne ia ameteala) o iesire de o zi sa ne cunoastem si sa prospectam o zona care a fost laudata ca interesanta:

 

DATA: 17.06.2007 (duminica)

 

LOCUL: malul Argesului in zona km. 30 pe A1, in jurul loc. Floresti

 

PLECARE: in jurul orei 08.00-08.30

 

INTALNIRE: Parcarea de pe cal. Grivitei, prima pe partea dreapta, de la podul Grand spre Gara de Nord.

 

Locul de intalnire poate suferi modificari pana vineri ora 12.00

 

"Carabush" a.k.a. Mircea 0727.711.963

 

 

post-13577-1181760191_thumb.jpg post-13577-1181760240_thumb.jpg post-13577-1181760277_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti,eu sunt din Floresti,va astept ori in Militari la iesire spre A1,ori la Km 30(Palanca),spre a va ghida catre si pe langa Arges.N-am explorat suficient malurile,doar ceva poteci,dar sa speram c-o s-o facem impreuna! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti,eu sunt din Floresti,va astept ori in Militari la iesire spre A1,ori la Km 30(Palanca),spre a va ghida catre si pe langa Arges.N-am explorat suficient malurile,doar ceva poteci,dar sa speram c-o s-o facem impreuna! :lol:

 

Frate, cat de "enduriste" sunt potecile alea? Ma intreaba lumile daca se poate intra si cu stradale la o balaceala sau un peste :lol:

 

Vine si eu cu a mea vacuta :baldy:

 

sa vina, sa vina :lol: :lol:

 

vacutza mea (B 60 LJC) isi asteapta surioara B 60 LJG

 

:lol: :finger: :finger: si pescuit sportiv !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate intra si cu stradale,atata timp cat nu se exagereaza.Nu sunt foarte accidentate potecile,sunt drumuri pe care mai merg carute,masini,etc.Au intrat altii si cu scutere,deci nu-i mare problema.Bineinteles,nu se pot tine dupa capre daca le dam gaz,dar la pas e ok.Problema e ca duminica mai vin oameni pe malul raului la gratar,locuri mai izolate se gasesc...mergand pe poteci :lol: .Mai exista un rau in apropiere,Sabar,care e mai lin si mai bun de pescuit,Argesul e destul de rapid.Oricum ar fi,sa ne strangem noi si s-avem si ustensile,ca locuri gasim.In fond si la urma urmei,s-a facut inconjurul lumii pe R1,pe potecile alea cu ceva bunavointa mergi si cu chopper fara mari probleme. :lol:

 

S-auzim numai de bine! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oki doki da io nu am undita :lol: bai ziceti luam si carne de un gratar ceva sau venim cu senvisuri?

 

la cati s-au anuntat pentru excursia asta, ne ajunge momeala pentru pesti :lol:)

toti intreaba, nu vine nici unul.

 

:lol:

luam ceva carne, dar zic sa vb. dum. sa vedem cati suntem :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut in urma producerii unui accident de circulatie in cursul zilei de azi, imi cer scuze si imi anunt retragerea de la plimbarea de maine, vinovat am fost eu si am lovit inca 3 masini, distractie placuta, data viitoare sper sa va insotesc si eu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut in urma producerii unui accident de circulatie in cursul zilei de azi, imi cer scuze si imi anunt retragerea de la plimbarea de maine, vinovat am fost eu si am lovit inca 3 masini, distractie placuta, data viitoare sper sa va insotesc si eu :lol:

 

Sper ca ai scapat cu bine. :lol: Cand poti, te rog da-ne mai multe detalii. Ce ai patit tu, ce a patit fierul tau ... etc.

 

:lol:

Editat de Carabush
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de patit nu am patit nimic, masina mea: radiator spart, bara, capota, panou fata, far, semnal stanga, masina urmatoare din 6 metri are cam 4,5 acuma si nu a ramas din ea decat interiorul fata si spatele praf, iar celelalte 2 relativ usor avariate.

Ma duceam in cursa la neptun iar in localitatea Castelu merganduse in coloana s-a franat brusc si neavand marfa multa masina a fost usoara si neavand nici abs sa dus ca pe ghiata, impactul a fost la la 45 km/h si nu a sarit airbagul. Mia dat avertisment si 3 puncte penalizare, mai nasol este ca am blocat masina cel putin 3 saptamani si aveam mare nevoie de ea.

 

P.S. au trecut o gramada motociclisti azi spre mare si am auzit ca unii au oprit si au facut poze, in timp ce eram la postul de politie.

 

Bafta si have fun :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...