Sari la conținut

Cbr600 Vs Dacia Logan...


PepsiMan
 Share

Postări Recomandate

Ieri in jurul orei 16:00 cand ma intorceam cu Ozzy de la constatare (accidentul meu de luna trecuta) in fata la IML pe sensul de mers catre Berceni era o motocicleta Honda Cbr de 600 destul de tavalita, o dacie Logan cu parbrizul spart si o gramada de politisti. Deja ne gandeam la ce este mai rau la cum arata peisajul :lol:

Cand am ajuns in dreptul lor (pe sensul celalalt) toti politistii cu ochii tinta pe noi (dacie papuc cu motocicleta mea tavalita in ea) drept urmare nu am avut cum sa intoarcem pe sensul celalalt de mers unde erau ei ca era linie continua si ne-o furam.

Am reusit in cele din urma sa intoarcem mai incolo dupa 10 minute ca deh era o aglomeratie de nedescris si am ajuns la locul accidentului.

Motociclistul (nu-l stiam) era intreg cat de cat si destul de speriat (cunosc sentimentul). Am inteles de la el ca cel cu Loganul nu i-a acordat prioritate si l-a luat in plin. A apucat sa se arunce si l-a luat in parbriz.

Pe pantaloni avea sange, am inteles ca avea o rana la picior dar a fost bandajat de cei de la salvare.

Loganul avea parca botul strambat si parbrizul spart in partea stanga.

Motocicleta destul de avariata in partea din fata, furca stramba, janta stramba.

Un prieten de-al motociclistului venise cu o dubita Vw si i-am ajutat sa o incarce in duba...

Apoi am intins-o si noi spre treburile noastre, motociclistul urma sa plece catre Candiano Popescu pentru declaratii.

 

Insanatosire grabnica si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti BOGDAN ma numesc si sunt cel care a cazut cu cbr-ul.Nenea cu loganul nu s-a asigurat si am intrat in el,noroc ca l-am vazut eu ce-i drept cam tarziu dar am avut timp sa sar si nu m-am lovit tare (la piciorul stang niste zgarieturi si la cel drept o mica taietura si cam atat).Vreau sa multumesc lui PepsiMan de ajutorul dat si prietenului lui si aveti grija de voi ca nebunii astia de soferi ne omoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...