Sari la conținut

Cluj - Suceava


ionut007
 Share

Postări Recomandate

Trebuie sa ma duc la suceava (cluj suceava si retur) cu serviciul, as vrea sa ma duc cu motoru... si am o foarte mare dilema.. avand in vedere ca drumul Cluj - Bistrita - Vatra Dornei - Campulung e dezastru ce varianta sa aleg.

 

Ar fi

 

cluj - reghin - toplita - Targu Neamt - Falticeni - Suceava dar sunt foarte multe curbe (prea multe ca sa mai fiu bun de ceva cand ajung in suceava, daramite sa ma intorc in aceeasi zi) si portiunea cluj reghin are o zona unde e dezastru drumul.

 

cea mai buna varianta cred ca ar fi

 

Cluj - Targu Mures- Sovata - Greorgheni (am auzit ca-i laser drumul ala)

 

dar apoi iarasi nu stiu pe unde sa o iau... a. Bicaz - Piatra Neamt - Targu Neamt - Falticeni - Suceava

sau b. Toplita - Targu Neamt - Falticeni - Suceava ?????

 

habar nu am cum sunt drumurile in zona respectiva si care e mai bun de ales.. asa ca cei din zona sau cei care bateti drumurile astea va rog dati-mi o mana de ajutor ca tare as vrea sa-i bag o tura cu motoru, mai ales ca se poate.

 

Thanks!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cluj-TgMs-Sovata-Gheorgheni este intr-adevar bun, insa ocolesti aprox. 60 km (fata de Cluj-Reghin-Toplita) si de la Gheorgheni tot rupt este drumul.

Eu iti reomand Cluj-Bistrita-Vatra Dornei, cu motorul ajungi in fata la semafoare, in rest nu-i chiar atat de rau drumul.

Sau poti merge pe Dej-Bistrita-Moisei-Borsa-Iacobeni-Campulung-Suceava, dar tot prost e drumul (insa cel mai frumos dintre toate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cluj - reghin - toplita - Targu Neamt - Falticeni - Suceava

 

NU exista alta varianta mai buna, din pacate. Fac Clujul f.des, cu motorul si masina, asa ca stiu ce zic.

 

Varianta Bistrita scoate-o din cap daca mai vrei sa ai motor/nervi/coloana/maini/etc. Nu exagerez cu nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cluj - reghin - toplita - Targu Neamt - Falticeni - Suceava

 

NU exista alta varianta mai buna, din pacate. Fac Clujul f.des, cu motorul si masina, asa ca stiu ce zic.

 

Varianta Bistrita scoate-o din cap daca mai vrei sa ai motor/nervi/coloana/maini/etc. Nu exagerez cu nimic!

 

Sunt deacord, nu cred ca este o varianta mai buna la ora actuala. Drumul pe la Bistrita - Vatra-Dornei este ca si dupa razboi, la fel si dupa Vatr-Dornei spre Campulung.

Nici pe partea astalalta nu e chiar ceas drumul... intre Cluj - Reghin (pe la Mociu) este la un moment dat o portiune cu semafoare care se chinuie astia de cativa ani buni sa o asfalteze... oricum nu sunt decat vreo 2-300 de metri. Apoi dupa Reghin spre Toplita mai sunt niste gropi random, oricum dumul a fost facut il ultimii ani, ca era si pe acolo dezastru. Muntii ii treci foarte usor nu sunt decat cateva serpentine. Pe urma te mai chinui putin pana la Tg Neamt si pana la E85, dar in principiu e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...