Sari la conținut

Se Unde Sa-mi Iau Kymco Agility 125 In Sect 1?


da'beorz
 Share

Postări Recomandate

Am facut deja comanda azi in Dr. Taberei si mi-l aduce in 2 zile.

Merci pt sfaturi.

 

 

 

Ai zis pe 26 ca in doua zile vine scuteru...azi inca esti suparat ca nu a venit...daca luai de la baiatul care il stiu eu ieri aveai scuteru....se cheama ghinion....si cum maine nu lucreaza vama...s-ar putea sa nu vina nici maine...ci abia luni...nu-ti face griji...eu am asteptat la masina 4 luni...asa ca sunt obisnuit..d'aia imi permit sa vorbesc de asteptare cu atata lejeritate...succes la asteptat! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu sunt asa seriosi pe cat ziceau flyng-boy si rombaer astia din Dr. Taberei.

Am fost marti sa dau comanda si au zis 2 zile .sun joi si imi zice o tanti putin ofuscata "nu ai inteles ca te sunam noi cand vine?" si imi zice ca trebuie sa ajunga in cursul zilei.

Vineri astept....pauza.

Azi sun si imi zice ca trebuie sa vina in cursul zilei( si maine actele) si ca ma suna ei.De sunat ca a venit iar pauza.

Maine ma duc acolo si daca nu a venit cu tot cu acte anulez comanda.

Asa ca nu m-am prea plimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu sunt asa seriosi pe cat ziceau flyng-boy si rombaer astia din Dr. Taberei.

 

 

Cer scuze, dar eu nu am spus ca ei sunt serios la dr. taberei. Am scris mai bine ca la bykes.ro.

 

Si eu am fost pe la dr. taberei si nu am luat de acolo. Am avut 3000 $ la mine sa cumpar un Grand Dink 125. Dar nu a stiut sa raspunde la nici o intrebare si am mers la Tomina si am luat de acolo.

 

Dar eu mergeam mai bine cu Dragos. El cunoaste pe toti acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze daca te confund rombaer dar mi-a mai trimis cineva pm cu dealerul din dr taberei si asa retinusem ca e de la tine mesajul.

Pai o cunoaste Dragos acolo dar eu nu-l cunosc pe Dragos.Cine e?

Acum e deja tarziu sa mai merg cu el acolo.Sper sa fie acolo maine cu acte ca m-am cam plictisit sa ma uit pe strada dupa altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu cum e sa-ti astepti scuterul...si eu am trecut pe aici....important e ca scuterul o sa ajunga si o sa fie al tau ...al meu a venit in 3 zile pt ca era pe stoc in tara...daca ii consideri neseriosi din punctul tau de vedere iti poti anula comanda cum ai zis tu....dar ce iti zic eu e ca in alte parti e si mai rau.....eu cand analizez serviciile unui dealer ma gandesc la :service,reparatii etc etc....tu faci cum crezi :eu ti am recomandat de unde mi am luat si eu si consider ca e OK

 

ps:aici cand o sa ai revizie ,te programezi inainte vii cu scuterul si intr-o ora pleci pe el;daca Doamne fereste o sa ai accident cand o sa ti vina piesele din Austria ,baietii aia de la service iti fac scuterul in cateva ore si gata il ai ...in fine...tu faci cum crezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze daca te confund rombaer dar mi-a mai trimis cineva pm cu dealerul din dr taberei si asa retinusem ca e de la tine mesajul.

Pai o cunoaste Dragos acolo dar eu nu-l cunosc pe Dragos.Cine e?

Acum e deja tarziu sa mai merg cu el acolo.Sper sa fie acolo maine cu acte ca m-am cam plictisit sa ma uit pe strada dupa altii.

 

 

 

Daca tot nu vine...sa stii ca la prietenul meu este unul in asteptare....si service si garantie...tot ce vrei...dar....depinde de tine...! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterul a ajuns dar mai trebuie inca o zi doua sa faca actele. macar de ar fi asa.

Mi-a zis la tel ca era in tara dar......... .

Deduc ca Flyng-boy = Dragos.

Asta e tu ai avut noroc si a venit repede eu nu.Sper ca de acum in colo sa fi ok.

De reparat te cred ca se misca repede dar la partea cu comunicarea mai ar trebui imbunatatiri de genul informarii cu privire la intarzieri, adica sa te sune sa iti zica "nu vine azi cand trebuia pt ca....... si vine in data de", nu sa stai sa astepti ca fraierul.

Azi a trebuit eu sa sun pentru ca iar m-au sunat ei cand au zis.

Oricum, in sfarsit progresez.macar e la ei scuterul.

Editat de da'beorz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterul a ajuns dar mai trebuie inca o zi doua sa faca actele. macar de ar fi asa.

Mi-a zis la tel ca era in tara dar......... .

Deduc ca Flyng-boy = Dragos.

Asta e tu ai avut noroc si a venit repede eu nu.Sper ca de acum in colo sa fi ok.

De reparat te cred ca se misca repede dar la partea cu comunicarea mai ar trebui imbunatatiri de genul informarii cu privire la intarzieri, adica sa te sune sa iti zica "nu vine azi cand trebuia pt ca....... si vine in data de", nu sa stai sa astepti ca fraierul.

Azi a trebuit eu sa sun pentru ca iar m-au sunat ei cand au zis.

Oricum, in sfarsit progresez.macar e la ei scuterul.

 

 

ma bucur foarte mult ca ti a ajuns scuterul....sa-l stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente....daca e facem o tura impreuna (eu oricum imi strang trupa ca sa facem Transfagarasanul;logic tre sa fie cel putin de 125cc )....acum urmeaza inscrierea...daca te pot ajuta in vreun fel,sau nu ai timp sa umbli cu actele pe colo-colo da PM.... :bounce: :baldy: :lol:

 

ps:despre comunicare ai dreptate...insa ai sa te convingi ca sunt oameni de treaba ....in primul rand ce e cel mai important e ca sunt motociclisti si nu AFACERISTI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L

 

 

L-am luat si maine iau numarul.

Are un mic defect la vopsea dar nu prea se vede.Si aici nu e promnotie cu casca de plastic gratis dar macar mi-a dat o husa free.

Totodata vreau sa aduc calde multumiri tutulor ce m-au ajutat cu sfaturi.

Editat de da'beorz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L

L-am luat si maine iau numarul.

Are un mic defect la vopsea dar nu prea se vede.Si aici nu e promnotie cu casca de plastic gratis dar macar mi-a dat o husa free.

Totodata vreau sa aduc calde multumiri tutulor ce m-au ajutat cu sfaturi.

 

ti a dat husa free?? cand l am luat eu pe al meu nu se dadea :bounce: ....in fine ..si ia zi cum ti se pare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place mai ales cum se aude toba.zici ca e de 500

de mers am mers un pic ca nu vreau sa ma risc aiurea pana nu o inscriu.

Are demaraj marfa.

Husa cred ca a fost consolare pt defectul ala la vopsea.

Cand trebuie sa fac prima revizie?In cartea aia prima e la 5000 si a doua la 1000.Or fi vrut sa zica 500?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place mai ales cum se aude toba.zici ca e de 500

de mers am mers un pic ca nu vreau sa ma risc aiurea pana nu o inscriu.

Are demaraj marfa.

Husa cred ca a fost consolare pt defectul ala la vopsea.

Cand trebuie sa fac prima revizie?In cartea aia prima e la 5000 si a doua la 1000.Or fi vrut sa zica 500?

 

 

prima revizie (schimb de ulei motor,transmisie,inspectie ) e la 1000 km....poate facem o tura impreuna...eu i am dat maxim 120 km/h si 90 km/h in 2 persoane...demarajul e super intradevar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De azi am si numar si sunt legal.Diseara il scot la plimbare mai pe racoare si trafic mai putin a sa ma acomodez cu asta.

Ce fel poate sa sune!!!!!

Flyn-boy poate ne vedem in trafic.A mea e albastra si nr ZWU sau ZUW nu mai stiu exact.

Merci inca odata pt sfaturi si incurajari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...