Sari la conținut

Un Nou Forum Dedicat Exclusiv Scuteristilor


flying--boy
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu daca se poate pune problema asa...

Vad ca tu esti din CSR, am intrat si acolo, nu e rau deloc.

 

Scuterclub se vrea o comunitate, si sincer sa fiu mi-ar placea sa fie o comunitate cu mai multi poli. Faptul ca exista CSR e foarte bine, din punctul meu de vedere nu este o afacere asadar nu exista concurenta.

 

Noi suntem cativa oameni care sunt de formatie motociclisti retrasi (din diferite motive) si am devenit scuteristi infocati.

 

Am vazut ca faceti pe CSR referire la articolul nostru despre Hyosung (e si pe site la noi). Noi l-am facut, sper ca v-a placut... Asta vom face luna de luna, drive-teste cu scutere, lifestyle scooteristic, vorbim de comunitati si de prieteni cu scutere.

 

Suntem aceiasi oameni care au si garajul.ro, un club auto cu profil general (unul dintre putinele forumuri generaliste care au rezistat si cresc constant) si facem toate acestea din pasiune, nu pentru bani. Ce bannere sunt pe garajul sunt tot ale membrilor nostrii pe care incercam sa-i ajutam cum putem.

 

Ce sa spun, cat timp suntem in momentul in care creste fenomenul linguritelor cred ca ar fi bine sa ne organizam de pe acum, asa cum putem. In cat mai multe cluburi, gasti, prietenii...

 

Asfalt uscat si bafta!

 

Spining de pe ScuterClub.ro

Editat de spining
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am inscris si noi pe SCUTERCLUB si cred ca ne vom inscrie si pe CSR (daca nu sunt reguli care interzic asta, nu cred ca ar trebui sa existe asa ceva, pana la urma interesul este acelasi...).

 

nu exista o inscriere propriu-zisa in CSR........tot ce trebuie e sa veniti la intalniri duminica la 14 la intrarea in parcul de la Circ (soseaua Stefan cel Mare)....si sa nu uitati:1.Casca in cap 2.Bunul-simt de rigoare 3.No alcohol....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate in duminica aceasta nu putem veni, speram insa ca in urmatoarea sa va facem o vizita.

Avem o surpriza pentru voi, vom incepe sa comercializam si Malaguti-Ducati si deja avem in show-room un Phantom rosu superb.

Suntem curiosi sa vedem cum veti reactiona, daca va place, cum vi se pare. Nu venim sa vindem ci pur si simplu sa-l aratam.

De acord?

 

Si ca sa fim corecti vom face aceeasi "oferta" si pe SCUTERCLUB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va tot vaitati de colo-colo ca nu v-am inmatriculat scuterul.

 

V-am spus din start ca nu ne ocupam cu inmatriculari, ca noi suntem dealeri.

 

A fost greseala noastra ca am incercat sa va ajutam si ulterior ati inceput sa ne jigniti.

 

V-am dat inapoi toti banii si toate actele, sa va ajute cine stie, nu noi.

 

Data viitoare sa te inveti minte sa vii din tari straine si sa ne faci pe noi "romani de (cuvant urat)" si sa te vaiti pe toate forumurile de afara (asta nu te asteptai sa stim) ca "romania este o tara de prosti si hoti".

 

Nu mai incercati sa insailati un dialog cu noi, nu ne intereseaza.

 

Daca tot stati in tara asta invatati sa respectati oamenii de aici.

 

La revedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va tot vaitati de colo-colo ca nu v-am inmatriculat scuterul.

 

V-am spus din start ca nu ne ocupam cu inmatriculari, ca noi suntem dealeri.

 

A fost greseala noastra ca am incercat sa va ajutam si ulterior ati inceput sa ne jigniti.

 

V-am dat inapoi toti banii si toate actele, sa va ajute cine stie, nu noi.

 

Data viitoare sa te inveti minte sa vii din tari straine si sa ne faci pe noi "romani de (cuvant urat)" si sa te vaiti pe toate forumurile de afara (asta nu te asteptai sa stim) ca "romania este o tara de prosti si hoti".

 

Nu mai incercati sa insailati un dialog cu noi, nu ne intereseaza.

 

Daca tot stati in tara asta invatati sa respectati oamenii de aici.

 

La revedere.

 

Dupa nume nici dv. nu sunteti Roman. Vad ca aveti o problema cu straini. Dar produse vindeti de la straini.

 

Sunteti un mincinos ordinar de tot. Eu nu am spus nimic din ce afirmati dv. si oameni care ma cunoaste stie ca nu vb eu asa de Romani. Chiar am o fundatie de caritate pe care si mai ajut. Deci lasati vrejeala asta. Dv. sunteti cum sunteti. Dar nu toti Romani sunt ca dv. Si asta nu am spus nicaieri undeva.

 

Am eu toate emailuri cum mintiti dv. si o sa bag si aici in forum daca e nevoie.

 

Am asteptat 14 zile sa primesc acte de la scuter. Nu e nici vorba de inmatriculare. Si am asteptat o luna sa primesc factura. Numai minciuni am primit de la dv. Vorbe si nimic in plus.

 

Mie ar fi rusine sa mint in hal cum faceti dv. :moto:

 

 

Daca tot stati in tara asta invatati sa respectati oamenii de aici.

 

Asta e foarte primitiv. Sunt la fel si Romani in Elvetia si invers. Dupa nume si dv. sau parinti ati venit o data in Romania. Deci lasati asta la o parte.

 

Ar fi bine sa respectati dv. CLIENTUL indiferent ca e Roman sau strain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricat incercati sa va eschivati, va comportati cu romanii in ultimul hal.

 

Si dupa ce ati jignit-o pe colega mea, va asteptati ca noi sa mai alergam benevol pentru a va ajuta?!

 

Si pana una-alta v-am inapoiat toti banii, actele, toate cele.

Ne-ati amenintat ca daca nu va inmatriculam scuterul ne dati in judecata. De ce n-ati facut-o? Pentru ca nu aveti de ce, si sunteti constient de asta.

 

Ce v-a enervat este ca noi romanii, asa primitivi si amarati cum suntem, nu ne-am aruncat sa va luam banii si cand ne-ati jignit ati primit o palma morala de la noi.

 

Ca am intarziat cu factura am spus-o din start, si ne-am cerut si scuze, oferindu-ma personal sa va platesc daunele, oricare ar fi ele. Patronul nu a fost de acord si a zis ca plateste el.

Ati refuzat pentru ca ulterior sa va vaitati prin toate locurile.

 

Ca sunteti politicos cu oamenii de aici ma lasa rece. Cand nu va mai place ceva jigniti in ultimul hal (ne-am mai interesat, cu orice dealer ati avut contact nu ati fost in stare sa va comportati decent).

 

Apropos, sunt nascut in romania, la fel si parintii mei, la fel cum au fost si iobagii de bunicii lor.

Si de-aia nu suport sa vina un strain si sa-mi jigneasca colegii in halul asta.

Avem un Levi in firma, si la el in afara de numele mic totul este romanesc.

 

"Romani de xwyk0&%!" sa va iasa din vocabular daca aveti de gand sa mai traiti in tara asta.

Editat de Admin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa ce ati jignit-o pe colega mea, va asteptati ca noi sa mai alergam benevol pentru a va ajuta?!

 

Benevol ? Am platit 350 RON pentru inscriere care costa de fapt 60 RON plus 3 ore timp. Nu sunteti sanatos.

 

Si pana una-alta v-am inapoiat toti banii, actele, toate cele.

 

Dupa o luna nimic facut am primit inapoi. Asa este. Mersi mult.

 

Ne-ati amenintat ca daca nu va inmatriculam scuterul ne dati in judecata. De ce n-ati facut-o? Pentru ca nu aveti de ce, si sunteti constient de asta.

 

Normal. Eram si eu suparat.

 

Si pana una-alta v-am inapoiat toti banii, actele, toate cele.

 

Dupa o luna nimic facut am primit inapoi. Asa este. Mersi mult.

 

Ce v-a enervat este ca noi romanii, asa primitivi si amarati cum suntem, nu ne-am aruncat sa va luam banii si cand ne-ati jignit ati primit o palma morala de la noi.

 

Asta e parerea dv.

 

Dv. scrieti in mail catre mine "Asta e tara in care traim, trebuie cumva sa incercam s-o schimbam."

 

Deci dv. aveti o problema cu Romania ci nu eu. Cu phrase asta vreti numai sa sare toti de pe forum pe mine. Atit vreti sa faceti.

 

Ca sunteti politicos cu oamenii de aici ma lasa rece. Cand nu va mai place ceva jigniti in ultimul hal (ne-am mai interesat, cu orice dealer ati avut contact nu ati fost in stare sa va comportati decent).

 

Si dv. ati venit in forum asta sa agatati clienti.....

 

"Romani de xwyk0&%!" sa va iasa din vocabular daca aveti de gand sa mai traiti in tara asta.

 

Atunci cum puteti sa scrieti: "Asta e tara in care traim, trebuie cumva sa incercam s-o schimbam."

 

Ceva nu corespunde.

 

De asemenea, avem un colaborator care se ocupa de inregistrarea la primarie.

Costurile totale pentru inregistrare sunt insumate in limita a 100

euro (includ si taxele care se platesc la primarie, politie, numere de

inmatriculare, etc.).

 

*** Cere 100 de Euro. Real costa max. 60 RON plus 3 ore munca ***

 

In primul rand, despre Tomina. Am inteles ca ati avut unele probleme

cu ei dar va asigur ca sunt o firma serioasa, colaboram cu dansii si

pana acum colaborarea a decurs perfect, cel putin fata de noi au fost

foarte seriosi.

De altfel in aceasta perioada noi renovam complet sediul nostru (va fi

complet refacut si functional pe 15 mai) si pana atunci ne desfasuram

activitatea prin colaborarea cu Tomina. Sunt convins ca patronul (Doru

Gugeanu) va fi intristat de vorbele Dvs., cu toate ca sunt sigur ca

supararea Dvs. este sincera.

 

Am citit ce ati scris si-mi dau seama ca supararea Dvs. este intemeiata.

 

Din pacate aceste cazuri se intampla si cei care sufera sunt exact

oamenii de care trebuie avuta grija, clientii.

 

Dupa ce am citit mesajul Dvs. de pe okazii.ro, i-am trezit pe toti cei

din firma (nu suntem multi, suntem 6 cu totii) si am cerut explicatii.

Cand mi-am dat seama ca greseala a fost la noi imi venea sa intru in

pamant de rusine. De aceea am si spus ca am primit instructiuni ca in

cazul in care doriti sa luati Agility sa facturam la pretul de 1190

euro fara sa mai adaugam cei 2% in momentul conversiei in lei (aceasta

informatie de facturare apare si pe okazii.ro precum si pe site-ul

nostru, bykes.ro).

Greseala este omeneasca dar noi spunem ca atunci cand gresim trebuie

sa si platim.

Desigur, reducerea nu este atat de mare, vorbim de 24 de euro dar cred

ca gestul conteaza si mai mult.

 

Colaborarea cu Tomina se refera strict la service, adica daca in

aceasta perioada avem clienti care au nevoie de reparatii urgente noi

luam scuterul clientului si mergem cu el la service-ul Tomina, urmand

ca dupa reparatie sa-l predam tot noi clientului.

 

Deci, din vanzarea noastra Tomina nu are nimic de castigat,

colaborarea se refera strict la service pentru perioada in care noi

suntem in renovare. Suntem "rivali" dar a trebuit sa gasim o varianta

de back-up pentru clientii nostrii.

 

Despre Grand Dink, cu toate ca nu l-ati luat de la noi o sa incercam

sa vedem in ce stadiu sunt actele si poate reusim sa aranjam cu

colaboratorul nostru in problema inmatricularii lui (acesta trebuie

inmatriculat la Serviciu de Circulatie al Politiei).

Nu, nu vrem bani, o sa vedem macar in ce stadiu sunt actele, daca

putem sa va ajutam, macar atat sa facem.

 

Despre Agility 50 o sa va sunam maine sa ne spuneti unde vreti sa vi-l

aducem si la ce ora.

Despre inregistrarea acestuia ma voi interesa personal sa fiu sigur ca

se face repede si bine.

 

Chiar imi pare rau de pataniile Dvs., daca va mai putem ajuta cu ceva

spuneti-ne si vedem ce putem face.

 

O zi perfecta!

 

Benko Levente

bykes.ro

 

 

 

*** Factura am primit de la Tomina. Deci a mintit 100% ***

 

*** Si de aici a inceput cu scuze si vorbe ***

 

 

Stimate Domn, n-am putut sa va raspundem pe mail, Webfactor (firma de

hosting) si-a intrerupt serviciile de mail, fara explicatii, pentru 2

zile...

Le-am telefonat din 20 in 20 de minute, tot ce puteau sa faca era sa

ridice din umeri...

 

*** lol ***

 

Asta e tara in care traim, trebuie cumva sa incercam s-o schimbam.

 

*** Dansul vb urat de Romania ci nu eu ***

 

Din cate am inteles, ati discutat telefonic cu colegul meu Levi, in

aceasta seara va livram scuterul. Va rog sa acceptati micul discount

de 2 % adaugat castii pe care noi o dam cadou in semn de curtoazie si

de scuze pentru intarzierea aceasta.

 

 

*** O scuza dupa alta ***

 

 

Despre Tomina... chiar mi-a parut rau sa citesc cele spuse de Dvs., si

noi avem fel de fel de experiente cu importatorii cu care lucram.

Nimeni nu se tine de termene, de promisiuni...

 

 

Despre acte, colegul meu va pastra toate cele trebuincioase pentru

inregistrare si in cel mai scurt timp veti primi numerele de

inmatriculare si actele integral.

 

*** scuze ***

 

Asteptam si ne rugam de importator sa ne furnizeze actele scuterului

din ziua in care vi l-am livrat.

Tot ce s-a putut face din punctul nostru de vedere s-a facut, asteptam

sa ne livreze actele si continuam.

Nu vrem sa fiti suparat pe noi, dimpotriva.

 

Si ca sa vedeti ca noi chiar suntem de buna credinta si ca vrem sa va

servim interesul va livram adresa de e-mail a importatorului

(info@euro-motor.ro).

Chiar va rugam sa-i contactati si sa verificati ceea ce va spunem.

 

In momentul in care ne-au livrat actele noi mergem mai departe cu

formalitatile.

 

*** scuze ***

 

Am inteles ca sunteti socat dar trebuie sa intelegeti ca NU TINE DE

NOI! Acesta este stilul de lucru si noi putem doar sa ne conformam.

 

V-am dat deja adresa de e-mail a importatorului, orice va spun aici

poate fi verificat la dansii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Am si eu Google:

 

Sa pare ca aveti si cu alti clienti probleme mari:

 

Si am scris 5 mesaje pe forum de bykes.ro. 2 a ramas care era positive. 3 sunt sterse si contul meu e sters. Asa serios sunteti dv.

Tot ce e negativ e sters imediat. Asa serios sunteti dv. cu tara dv. === cenzura === cum era pe vremea.

Stergeti macar si celalte scrise de mine care sunt cu laude.

Rusine mare.

 

distribuitor?

restrange

Postat de calin_gr la data 08 Apr 2007 02:05

sunteti unic distribuitor al kymco in ro? persoana fizica sau firma? cu sau fara magazin de prezentare? mersi

Raspunsdistribuitor?

Postat de BYKES la data 08 Apr 2007 06:14

Nu suntem unici disctribuitori Kymco in Romania. Dar suntem singurii care dam o casca cadou la cumparare! Persoana juridica, eliberam factura fiscala si certificat de garantie. Asiguram si service 6 zile din 7. Cu placere!

Raspunsdistribuitor?

Postat de hmoraru la data 15 Apr 2007 12:52

o casca cadou?ar fi asa daca ati lucra la un curs euro normal(BNR+0,5,max 1%).Asa, va scoateti pretul castii din diferenta de curs.in rest, cam toata lumea ofera o casca.mai mult, sau mai putin cadou.la voi e mai putin.

Raspunsdistribuitor?

Postat de BYKES la data 15 Apr 2007 15:11

Asa. Si care era intrebarea? Daca vreti, postati si adresa magazinului Dvs., macar sa va ajutam pana la capat... Si daca tot ati deschis discutia, la noi sunt mult mai multe facute cum trebuie decat la altii si ma refer in primul rand la pregatirea de livrare a scuterului (uleiuri si lichide folosite, gresari are pieselor in miscare care au nevoie de asa ceva, livrarea cu plinul facut, etc.) dar si la servicii post-vanzare (cum ar fi ca in cazul unui accident sau a unei probleme la scuter venim cu masina noastra si recuperam si clientul si utilajul de unde sunt prin Bucuresti sau prin vecinatati (dar astea, noua - doar noua - ni se par normale si le facem fara sa cerem nici un ban). Spor la vanzare Domnule Moraru.

Raspunsdistribuitor?

Postat de hmoraru la data 15 Apr 2007 15:35

Va multumesc, dar, spre marea dvs nefericire, am cu totul alte preocupari.Iar ironia ieftina, nu va face mai buni decat aunteti in realitate, si nici nu schimba datele problemei: nu faceti nici un cadou.Si inca ceva : imi dati un scuter ( poa' sa fie si fara casca) daca nu sunt altceva decat un fost potential client?

Raspunsdistribuitor?

Postat de BYKES la data 15 Apr 2007 20:38

Dvs. alegeti stimate Domn. Noi garantam produse de calitate, serviciu promt, servicii conexe gratis si asistenta tehnica (mare parte din ea tot gratuita). Si sincer sa fiu ne-am cam saturat de cei din piata de scutere de la noi unde toti vor sa faca bani multi fara sa dea nimic inapoi, unde "concurentii" in loc sa concureze la servicii si preturi arunca unii in altii cu noroi, unde nimeni nu este in stare sa-si faca lectiile cum trebuie. Daca sunteti un viitor fost potential client atunci va putem pune la dispozitie oricand o lista cu alti distribuitori de scutere. La un moment dat veti veni in contact cu unul dintre clientii nostrii si veti intelege de ce ati ales gresit. O seara buna.

Raspunsdistribuitor?

Postat de hmoraru la data 16 Apr 2007 22:35

Daca sunteti atat de buni, de ce nu iesiti in fata cu adevaratele dvs calitati(presupunand ca ele exista), nu cu false cadouri.Daca incepeati cu serviciile REALE pe care spuneti ca le oferiti, la ora asta eram deja clientul dvs.Iesind in evidenta cu o oferta falsa, nu creati decat suspiciuni, si...1.Nu sunt un viitor fost potential client, ci pur si simplu un fost potential client.2.Nu mi-ati raspuns la intrebare, deci, implicit, ati recunoscut ca ati adoptat o atitudine aiurea fata de un psibil client. 3.In general cei care aud de la mine ceea ce tocmai ati citit, despre cum se promoveaza un produs, imi platesc mai mult decat pretul unui scuter, asa ca ar trebui sa-mi fiti recunoscatori.Si, in sfarsit,4. Cum n-o sa realizati lucrul asta, pentru ca sunteti mult prea depasiti de ceea ce inseamna atitudine fata de comert in general, si fata de client in mod special, va doresc faliment usor.

Raspunsdistribuitor?

Postat de BYKES la data 17 Apr 2007 05:45

Asadar: 1,2,3+4 > aveti prea mult timp liber. Exact cum credeam, nu stiti sa faceti concurenta decat aruncand cu noroi. Ne doriti degeaba faliment dar fiti atent, stiti zicala cu sapatorul de gropi... Noi va dorim sanatate, asa o concurenta slaba creeaza premisele unei dezvoltari nestanjenite.

Raspunsdistribuitor?

Postat de hmoraru la data 17 Apr 2007 10:09

...daca nu-i fudul...

Raspunsdistribuitor?

Postat de BYKES la data 21 Apr 2007 16:16

.

Raspunsdistribuitor?

Postat de BYKES la data 17 Apr 2007 05:49

Si ca sa fie treaba clara, suntem la vedere... Levente Benko, sales BYKES. Va dorim clienti, poate asa ne lasati sa ne facem treaba. Asteptam raspuns, trebuie sa faceti ceva cat timp showroom-ul Dvs. e gol...

Raspunsdistribuitor?

Postat de hmoraru la data 17 Apr 2007 16:23

Tot n-ati raspuns la intrebare: Imi dati un scuter daca nu am nici un fel de firma? Ma rog...E greu sa te lupti cu prostia, asa ca renunt.Sa va dea Domnul sanatate, ca minte e prea tarziu.

Raspunsdistribuitor?

Postat de BYKES la data 17 Apr 2007 21:41

Jignirile sunt asa ca intre concurenti, va multumim si pentru ele. O seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ati postat lucruri pe care nu le-am zis noi.

In al doilea rand sunt multe mailuri pe care ati "omis" sa le postati, special pentru ca va incrimineaza.

In al treilea rand, chiar si din mailurile de aici, alterate in asa fel incat sa va avantajeze, reiese ce am spus noi (nu ne ocupam noi de inmatriculare, nu avem in ferta asa ceva / v-am dat inapoi toti banii, fara exceptie).

In al patrulea rand, in semn de curtoazie v-am efectuat secretizarea cartii de identitate pe banii si pe timpul nostru, tocmai pentru a va sublinia faptul ca suntem oameni seriosi si ca vrem sa ne facem treaba bine.

 

Cu ce ne simtim vinovati: cu faptul ca din cauza importatorului am intarziat 14 zile.

Cu ce nu ne simtim vinovati: ca suntem in stare sa stam cu spatele drept si dupa ce un elvetian de 40 de ani ne spune ca suntem ca suntem romani de $#%#&! si ne jigneste colega sa ii dam banii inapoi si sa-l trimitem pe calea lui.

 

Dupa toate acestea, oricine citeste isi face o impresie despre situatie.

 

Tu spui ca am intarziat 14 zile cu inmatricularea si ca dupa aceea am refuzat s-o mai facem si am inapoiat toti banii (facand secretizarea gratis).

Noi spunem ca jignesti tara asta si oamenii din ea.

 

Si cu asta, iti uram o zi buna si fericire maxima la tine in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ati postat lucruri pe care nu le-am zis noi.

In al doilea rand sunt multe mailuri pe care ati "omis" sa le postati, special pentru ca va incrimineaza.

In al treilea rand, chiar si din mailurile de aici, alterate in asa fel incat sa va avantajeze, reiese ce am spus noi (nu ne ocupam noi de inmatriculare, nu avem in ferta asa ceva / v-am dat inapoi toti banii, fara exceptie).

In al patrulea rand, in semn de curtoazie v-am efectuat secretizarea cartii de identitate pe banii si pe timpul nostru, tocmai pentru a va sublinia faptul ca suntem oameni seriosi si ca vrem sa ne facem treaba bine.

 

Cu ce ne simtim vinovati: cu faptul ca din cauza importatorului am intarziat 14 zile.

Cu ce nu ne simtim vinovati: ca suntem in stare sa stam cu spatele drept si dupa ce un elvetian de 40 de ani ne spune ca suntem ca suntem romani de $#%#&! si ne jigneste colega sa ii dam banii inapoi si sa-l trimitem pe calea lui.

 

Dupa toate acestea, oricine citeste isi face o impresie despre situatie.

 

Tu spui ca am intarziat 14 zile cu inmatricularea si ca dupa aceea am refuzat s-o mai facem si am inapoiat toti banii (facand secretizarea gratis).

Noi spunem ca jignesti tara asta si oamenii din ea.

 

Si cu asta, iti uram o zi buna si fericire maxima la tine in tara.

 

Daca tot v-ati demascat singur, ar fi bine sa luptati impotriva ....

 

Romani sunt in Elvetia si Elvetieni sunt in Romania. Nu aveti ce sa faceti....

 

Cu asta am inchis aici. Cer scuze la toti pentru Off-Topic.

 

Cer si scuze in fata de Admin care era obligat sa citeste tot prostii si care a sters mai mult din bykes.ro. Asta spune tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...