Sari la conținut

Cagiva W12


Postări Recomandate

Va salut...As vrea sa vad parerile posesorilor sau fostilor posesori de Cagiva w12 350cc ... pareri legate de fiabilitate,consum,pretul pieselor...nu viteze maxime acceleratii 0-100 sau alte nebuneli.Eventual ce ati schimbat la ele si cat v-a costat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut...As vrea sa vad parerile posesorilor sau fostilor posesori de Cagiva w12 350cc ... pareri legate de fiabilitate,consum,pretul pieselor...nu viteze maxime acceleratii 0-100 sau alte nebuneli.Eventual ce ati schimbat la ele si cat v-a costat.

 

 

Am avut 2 ani, motor ok, fabricatie limitata 1994-1996 unii ziceau ca ar fi yamaha tt de 350 fara kick starter ... Raportul greutate/putere o face cam slabutza pentru enduro dar ideala in oras. Viteza maxima ... sub 150 km/h :cheers:

Consum intre 3,4 si 4,9 % :rusinica:

Probleme: aprindere, electromotor, electrostarter, telescopul central (tentative de endureala) (din cate am vazut cam astea is problemele la toate monocilindrele italiene) ... plus un accident mai urat care nu se pune

Preturile la consumabile si piese nu sunt foarte mari, insa e un model greu de gasit inclusiv in cataloage, dar cum nimic nu ii nou sub soare, intotdeauna am rezolvat problemele cu piesa in mana si descoperind ca merge si de la alte modele.

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

am avut si eu ,pana acum 6 luni, unul din 1994. a fost primul meu motor si l-am bagat in padure si pe rapa si peste bolovani. eu zic ca el s-a comportat ff bine, eu eram problema fiind incepator si de 65 de kg pe vremea acea (m-am lasat de fumat si m-am rotunjit putin de atunci). intr-adevar dupa ce l-am schimbat cu un exc din 2003 performantele la enduro au crescut mult insa si cheltuielile pe masura !!! timp de 6 luni nu am bagat in motor nici un euro !!! in afara de schimburi de ulei, placute si consumabile ce le schimbi si la o capra noua - nu am schimbat sau umblat la el si l-am vandut in stare ireprosabila.

 

nu consuma mult si trage o.k la soft. intr-adevar lipsa de kick este un defect pt. cazurile cand ramai fara baterie.

 

bafta la cumparare si endureala placuta tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...