Sari la conținut

Nesimtirea Scuteristilor


mache
 Share

Postări Recomandate

Stateam pe barbu vacarescu la un stop , in dreapta unei masini , primul .. mai era loc la bordura de un motor sa zicem dar era apa multa ...din spate vine un scuterist , ma umple de apa si trece pe rosu ...

Daca citesti asta iti transmit direct sa sugi p_ula!!! terminatu dracu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IA ARUNCATI UN OCHI LA ASTA:http://www.youtube.com/watch?v=OVxBR0xQwM0 (CAM NASOL!!!!)PARCA MA DOARE PE MINE!AVETI MARE GRIJA:

 

<small>--- Mesaj completat în 09 Aug 2007 19:20 -------------</small><br/>

UITE UN MANELIST:http://www.youtube.com/watch?v=OVxBR0xQwM0

daca nu ma inseala pe mine ochii "manelistul" avea verde iar masina rosu... :burnout:

uita-te la semafoare si la cum se schimba apoi...ala care e verde e inclinat pt cei care veneau din stanga cei din fata aveau rosu se vede in dreapta sus...

se pare ca "nesimtitul" mergea regulamentar...

 

--- Mesaj completat în 09 Aug 2007 21:43 -------------

Stateam pe barbu vacarescu la un stop , in dreapta unei masini , primul .. mai era loc la bordura de un motor sa zicem dar era apa multa ...din spate vine un scuterist , ma umple de apa si trece pe rosu ...

Daca citesti asta iti transmit direct sa sugi p_ula!!! terminatu dracu

cum arata? ce scuter avea? posibil sa fi fost un tembel din cartierul meu, asa ca pot sa-i transmit personal daca mi-l descri :hurt:

Editat de cristigrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

<small>--- Mesaj completat în 09 Aug 2007 21:43 -------------</small><br/>

cum arata? ce scuter avea? posibil sa fi fost un tembel din cartierul meu, asa ca pot sa-i transmit personal daca mi-l descri :burnout:

Scuter albastru,fara numar,avea casca in cap ...incepe sa-mi para rau ca nu l-am dat jos de pe scuter...imi era foarte usor pe acceleratie sa-i dau un picior sa-l arunc pe masinile parcate

un terminat si din pacate mai sunt foarte multi ca el ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuter albastru,fara numar,avea casca in cap ...incepe sa-mi para rau ca nu l-am dat jos de pe scuter...imi era foarte usor pe acceleratie sa-i dau un picior sa-l arunc pe masinile parcate

un terminat si din pacate mai sunt foarte multi ca el ...

:hurt: albastru metalizat? si casca nu era integrala si una kaki inchis model nazzi?

:burnout: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri , stateam la semafor in spatele la 2 masini :) . Inainte sa ajung acolo , l-am depasit pe un scuterist '' lastunel , gopop , sprinter '' chinezariile astea de arata la fel :burnout: . Vine el , se aseaza in dreptu meu , ma uit la el , si-mi vad de treaba :crack: . La dreapte era verde si cedeaza trecerea , Eu mergeam in fata , si el la fel . Cand se face verde , ma depaseste intra in fata la unu care o lu-a spre dreapta franeaza ala brusc ma-i era jumate de metru sa intre-n el :hurt: , depaseste o masina din cele 2 pe dreapta , Si pe prima care era la semafor , tot prin dreapta pe o strada ingusta . sa frecat unpic de bordura , mergea tot in blana ( 50-55 :crack: ) Nu stiu ce vroia sa demostreze . :P

 

 

P.S si in alta zi , l-am vazut ca mergea pe contrasens pe langa malu cibinului ( pt cunoscatori ) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, unii chiar sunt nesimtiti..........azi pe la Piata Muncii vad in oglinda un scuterist aparent cu acte-n regula. Intre mine si trotuar era loc de inca un scuter, dar la limita.............el pe acolo se baga sa ma depaseasca, apoi imediat cum m-a depasit (in fata mea la 30-40 cm) face viraj stanga, adica trece in fata mea. Cred ca a vrut sa dovedeasca cat de tare este el. El era cu acceleratia la blana la cum se agita.............iar eu cu carburatia la pamant. In fine....................asa ceva nu se face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din episodul : ce-mi trebuie mie doua maini pe ghidon spilcuim :

* la interesectia Titulescu cu Dr Felix (dupa iesirea din Pasajul Victoria) se lucreaza si este o ridicatura la linia de tramvai... asta nu l-a impiedicat pe un scuterist sa vorbeasca la mobil cu o mana in timp ce trecea p-acolo iar pasagerul sa aibe casca care probabil l-a incomodat prea mult pe "vorbitor"

 

Din episodul : U-Turn in fata masinilor este mai cool prezentam un moment genial :

* pe Grivita la 50 m de intersectia cu Buzesti eu tocmai plecam de pe loc si vad in spatele meu cum trage imediat un scuterist blondut (cum mi-am dat seama de culoarea parului va las pe voi sa ghiciti) peste banda (intr-adevar punctata) fara semnalizare cu masina in spatele lui si cu masina asteptand din contrasens (sa plec eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! ai dreptate multi sunt inconstienti...am patit si eu ceva asemanator: mergeam intr-o zi regulamentar (45 km/h) si vad in spatele meu ceva pe 2 roti turat in prostie...am zis k e motocicleta si m-am dat mai pe margine sa las omul sa depaseasca. cand ajunge in dreptul meu SURPRIZA era o tipa pe un euroscooter obosit care mi-a zambit ironic si il tinea in forja... nu am putut sa ma abtin asa ca m-am uitat in fata sa vad daca era politie si l-am tinut in blana, am lasat-o pe tipa sa-mi miroasa fumul si am castigat un avans considerabil...atunci s-a potolit si domnisoara... poate am reactionat copilareste dar mi s-a parut de-a dreptul nesimtita... alta data aveam in fata un tip care mergea cu un amarat de 35 km/h si l-am depasit, nu am comentat nimic la el nu i-am facut niciun semn, mi-am vazut de drumul meu... dupa 10 sec il vad nervos cum ma depaseste la randul sau...evident ca iar am dat blanita si l-am lasat mult in urma...nu inteleg de ce toti trebuie sa reactioneze asa daca iti vezi de drumul tau... de ce schimba ritmul aiurea daca eu nu i-am provocat? eu daca merg incet si vad pe cineva ca vrea sa ma depaseasca CIVILIZAT nu cu intentie de provovare sau altceva las omul in pace...daca nu...avantul mintii mele de copil nebun de 16 ani preia controlul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...

 

...

 

Acum stau si va intreb : cat de inconstient/nebun sa fii sa faci fite pe un scuter in fata unei masini? Cu tot cu femeie si copil ??? :cheers:

 

Scuze daca nu este locul pentru acest thread dar chiar nu stiu unde sa postez

 

Numai bine

 

Tre sa fii in primul rand Prost gramada... si-n al 2-lea miserupist de familie...

 

Oricum mergea mai bine "Nesimtirea UNUI scuterist..." nu mai generalizati! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa fii in primul rand Prost gramada... si-n al 2-lea miserupist de familie...

 

Oricum mergea mai bine "Nesimtirea UNUI scuterist..." nu mai generalizati! :cheers:

 

mai, poate omul a vazut mai multi scuteristi nesimtiti.

eu vad zilnic 10-20. majoritatea sunt de la firmele de curierat.

sa fim seriosi, nu e un caz singular.

la noi scuterismul nu a aparut ca solutie de a te deplasa intr-un trafic infernal, deci ca o forma de evolutie ci doar ca ( si ma refer la un anumit segment, ala teribil si nesimtit ) refulare pt cei care n-au avut bani de masina ori pt copii de 16 ani care inca nu au A-ul sau B-ul.

adaug aici ciorile care au unchi care fura in Italia sau in Bucuresti si temporar sunt scuteristi si ei.

Restul? ii numeri pe degete...

cei care au renuntat la masina ori taxi ca sa se deplaseze cu scuterul pt ca e mic si te strecori relativ usor.

astept cu nerabdare sa ne "maturizam" si noi ca segment participant la trafic si ca, comunitate in sine.

:o

Editat de cristigrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, poate omul a vazut mai multi scuteristi nesimtiti.

eu vad zilnic 10-20. majoritatea sunt de la firmele de curierat.

sa fim seriosi, nu e un caz singular.

la noi scuterismul nu a aparut ca solutie de a te deplasa intr-un trafic infernal, deci ca o forma de evolutie ci doar ca ( si ma refer la un anumit segment, ala teribil si nesimtit ) refulare pt cei care n-au avut bani de masina ori pt copii de 16 ani care inca nu au A-ul sau B-ul.

adaug aici ciorile care au unchi care fura in Italia sau in Bucuresti si temporar sunt scuteristi si ei.

Restul? ii numeri pe degete...

cei care au renuntat la masina ori taxi ca sa se deplaseze cu scuterul pt ca e mic si te strecori relativ usor.

astept cu nerabdare sa ne "maturizam" si noi ca segment participant la trafic si ca, comunitate in sine.

:cheers:

 

eu astept cu nerabdare ca scuteristii sa fie priviti bine ,respectati in trafic si vazuti ca o specie care respecta regulile de circulatie,care ofera si primeste respect....dar,ca sa revin cu picioarele pe pamant,nu creca se va intampla asa ceva nici in 854 ani,pentru ca ,nici in cel mai bun caz,ideal de altfel,in care esti o comunitate care respecta tot (reguli de circulatie,sociale etc) tot nu cred eu ca vom fi respectati de ceilalti participanti la trafic...pentru ca orice comunitate trebuie sa nasca monstri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este clar ca bicicleta, scuterul si motocicleta sunt de viitor in orasele aglomerate unde nu ai loc de SUV-uri, Jeepuri si alte masinutze.

 

Problema lor e lipsa carnetului si a asigurarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema lor e lipsa carnetului si a asigurarii

 

Problema lor e legislatia de kko si politia care nu o aplica nici pe asta, buna-rea cum e.

Pe trotuar te calca pe picioare cu nesimtire, in parcuri nu mai poti plimba un copil de scutere, nu zic ca nici cu cu rolele sau bicicleta nu stau prea relaxat in parc cand urla cate o drujba d'asta pe langa mine...

 

Locul lor este pe strada si atat. Printre masini. Toti suntem "motoristi" si stim ca e riscant, dar asta e viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, poate omul a vazut mai multi scuteristi nesimtiti.

eu vad zilnic 10-20. majoritatea sunt de la firmele de curierat.

sa fim seriosi, nu e un caz singular.

la noi scuterismul nu a aparut ca solutie de a te deplasa intr-un trafic infernal, deci ca o forma de evolutie ci doar ca ( si ma refer la un anumit segment, ala teribil si nesimtit ) refulare pt cei care n-au avut bani de masina ori pt copii de 16 ani care inca nu au A-ul sau B-ul.

adaug aici ciorile care au unchi care fura in Italia sau in Bucuresti si temporar sunt scuteristi si ei.

Restul? ii numeri pe degete...

cei care au renuntat la masina ori taxi ca sa se deplaseze cu scuterul pt ca e mic si te strecori relativ usor.

astept cu nerabdare sa ne "maturizam" si noi ca segment participant la trafic si ca, comunitate in sine.

:cheers:

 

 

ai mai uitat un segment...cati oare au ales scuterul pentru a nu polua asa mult?? :o :D .......oricum :scuterul rulzz in Bucuresti....nu m as urca in masina nici sa ma impusti.....masina sta in fata blocului.....poate la iarna daca o fi nasoala vremea......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai mai uitat un segment...cati oare au ales scuterul pentru a nu polua asa mult?? :o :D .......oricum :scuterul rulzz in Bucuresti....nu m as urca in masina nici sa ma impusti.....masina sta in fata blocului.....poate la iarna daca o fi nasoala vremea......

mai eu cred in Green Peace numai ca nu in Romania.

daca tu stii vreun roman care a ales scuterul ca sa nu polueze planeta esti tare!

eu nu :lol:

si cand o sa-l cunosc o sa-l urmaresc sa vad daca e pe bune sau e doar fanfaronada.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

romanul alege Jeep-ul sau Hummer-ul cu motoare de 6000 cmc ca sa nu polueze....asa se face remarcat...nu imi spuneti mie de roman....

 

Romanu alege "Jeepanu" ca sa fie sigur k nu pateste nimic....aia micii sa moara, noi sa fim sanatosi

 

 

--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 04:48 -------------

Tre sa fii in primul rand Prost gramada... si-n al 2-lea miserupist de familie...

 

 

da, si maine ii vezi la stiri raniti grav...primesc ce merita, dar totusi fac un lucru bun (zic eu): invatza conducatorii auto sa se mai uite prin oglinzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! ai dreptate multi sunt inconstienti...am patit si eu ceva asemanator: mergeam intr-o zi regulamentar (45 km/h) si vad in spatele meu ceva pe 2 roti turat in prostie...am zis k e motocicleta si m-am dat mai pe margine sa las omul sa depaseasca. cand ajunge in dreptul meu SURPRIZA era o tipa pe un euroscooter obosit care mi-a zambit ironic si il tinea in forja... nu am putut sa ma abtin asa ca m-am uitat in fata sa vad daca era politie si l-am tinut in blana, am lasat-o pe tipa sa-mi miroasa fumul si am castigat un avans considerabil...atunci s-a potolit si domnisoara... poate am reactionat copilareste dar mi s-a parut de-a dreptul nesimtita... alta data aveam in fata un tip care mergea cu un amarat de 35 km/h si l-am depasit, nu am comentat nimic la el nu i-am facut niciun semn, mi-am vazut de drumul meu... dupa 10 sec il vad nervos cum ma depaseste la randul sau...evident ca iar am dat blanita si l-am lasat mult in urma...nu inteleg de ce toti trebuie sa reactioneze asa daca iti vezi de drumul tau... de ce schimba ritmul aiurea daca eu nu i-am provocat? eu daca merg incet si vad pe cineva ca vrea sa ma depaseasca CIVILIZAT nu cu intentie de provovare sau altceva las omul in pace...daca nu...avantul mintii mele de copil nebun de 16 ani preia controlul :smoke:

 

salut :P , ce tare esti :agree: , ai vreo fiara intre picioare , dak mergeai 45/kmh ,si ai dat blana , cat ai luat ? 50km/h :ok:

 

 

P.S 1 glumeam si io :ok:

P.S 2 imi place cum povestesti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut :ok: , ce tare esti :ok: , ai vreo fiara intre picioare , dak mergeai 45/kmh ,si ai dat blana , cat ai luat ? 50km/h :ok:

P.S 1 glumeam si io :(

P.S 2 imi place cum povestesti :P

:lol: sper ca intr-adevar glumesti... :agree: vb cu cristigrig bogdan! sau rombaer ei pot sa iti confirma ca nu am probleme cu viteza de croaziera de 55-60 km/h si maxim daca ai vazut vreodata kilometrajul unui moped ca al meu este undeva in dreptul cifrei zecilor unde scrie numarul de kilometri parcursi (estimez ca 75 km/h :D ) un fleac pe langa un sr, speedfight, aerox, mc3 si multe altele dar nu este deloc rau pentru un scuter conceput cu 2 cosuri folosite pentru transportul roadelor pamantului (si mai zic astia ca ale lor nu trag bine :ok: ,dar de ce doamne iarta-ma puneti saci cu cartofi pe ele, nu le rodati si pe post de carburant puneti gazolina cu m40 in loc de benzina cu 2t de calitate!?!?! :P) ...scuza-ma m-a luat valul... daca ai drum pe la moreni te invit la un suc :) si la o scurta plimbare sa vezi ce imi stie copilasul...

 

--- Mesaj completat în 28 Aug 2007 00:33 -------------

:lol: sper ca intr-adevar glumesti... :smoke: vb cu cristigrig bogdan! sau rombaer ei pot sa iti confirma ca nu am probleme cu viteza de croaziera de 55-60 km/h si maxim daca ai vazut vreodata kilometrajul unui moped ca al meu este undeva in dreptul cifrei zecilor unde scrie numarul de kilometri parcursi (estimez ca 75 km/h :P ) un fleac pe langa un sr, speedfight, aerox, mc3 si multe altele dar nu este deloc rau pentru un scuter conceput cu 2 cosuri folosite pentru transportul roadelor pamantului (si mai zic astia ca ale lor nu trag bine :D ,dar de ce doamne iarta-ma puneti saci cu cartofi pe ele, nu le rodati si pe post de carburant puneti gazolina cu m40 in loc de benzina cu 2t de calitate!?!?! :ok:) ...scuza-ma m-a luat valul... daca ai drum pe la moreni te invit la un suc :) si la o scurta plimbare sa vezi ce imi stie copilasul...

p.s. foarte tare faza cu fiara. mopedul nu e tocmai bestie dar am alta fiara intre picioare te asigur (o alta formulare care sa ma faca mai mult sa afirm asta nu se gasea, asa ca nu m-am putut abtine :moto: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi vroia sa ma ia unu cu matizu pe sus , din cauza ca de la un stop , am accelerat in fata lui . Fara sa-l fac sa franeze , sau ma rog, tampitu draq , zice, vrei sa ma dau jos sa-ti sparg casca la care eu i-a incearca:) era tinar cu prietena in masina . Si la urmatorul semafor tot in spatele meu a ajuns . In timp ce eram la semafor , m-a impins cu matizu . Si i sa zgariat si batjocura aia de bara . :D ( mi-a impins aripa si o inceput si scuteru sa se miste , am franat si aripa o alunecat in sus pe masina lui :hug: dupa ce am plecat vroia sa ma dea jos . se baga langa mine , sa ma depaseasca in curbe, statea la 10 cm de scuteru meu etc. Si nu l-am lasat :D Pana la urma i-am aratat mue :D si , am depasit masina din fata mea . :D :)

 

 

P.S ce nesimtit sunt :bounce: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi vroia sa ma ia unu cu matizu pe sus , din cauza ca de la un stop , am accelerat in fata lui . Fara sa-l fac sa franeze , sau ma rog, tampitu draq , zice, vrei sa ma dau jos sa-ti sparg casca la care eu i-a incearca:) era tinar cu prietena in masina . Si la urmatorul semafor tot in spatele meu a ajuns . In timp ce eram la semafor , m-a impins cu matizu . Si i sa zgariat si batjocura aia de bara . :D ( mi-a impins aripa si o inceput si scuteru sa se miste , am franat si aripa o alunecat in sus pe masina lui :) dupa ce am plecat vroia sa ma dea jos . se baga langa mine , sa ma depaseasca in curbe, statea la 10 cm de scuteru meu etc. Si nu l-am lasat :D Pana la urma i-am aratat mue :bounce: si , am depasit masina din fata mea . :lol: :D

P.S ce nesimtit sunt :moto: :hug:

si mai zici de mine ca povestesc interesant...ma mira cum de nu a avut parte de un stop cardiac atunci cand a vazut rotile alea "enorme, de monster truck" si nu ai trecut peste masinutza , poate chiar sa-l fi umilit putin la o liniutza inainte ca al tau merge 110 nu ca ale altora... ( te tachinez si eu putin sa-ti arat ca nu e asa frumos cand cineva e incantat de jucaria sa, are girja de ea si primeste comentarii rautacioase mai mult sau mai putin in gluma; invitatia la un suc ramane valabila si ne mai "piscam" acolo) bafta :D

Editat de TheDarksider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi vroia sa ma ia unu cu matizu pe sus , din cauza ca de la un stop , am accelerat in fata lui . Fara sa-l fac sa franeze , sau ma rog, tampitu draq , zice, vrei sa ma dau jos sa-ti sparg casca la care eu i-a incearca:) era tinar cu prietena in masina . Si la urmatorul semafor tot in spatele meu a ajuns . In timp ce eram la semafor , m-a impins cu matizu . Si i sa zgariat si batjocura aia de bara . :D ( mi-a impins aripa si o inceput si scuteru sa se miste , am franat si aripa o alunecat in sus pe masina lui :) dupa ce am plecat vroia sa ma dea jos . se baga langa mine , sa ma depaseasca in curbe, statea la 10 cm de scuteru meu etc. Si nu l-am lasat :D Pana la urma i-am aratat mue :D si , am depasit masina din fata mea . :lol: :D

P.S ce nesimtit sunt :moto: :hug:

 

ia citeste si tu pe la Accidente sa vezi ce a patit un motorist care tot asa s a luat cu un "zmeu" din asta.....gandeste-te ca tu esti pe o chestie cu 2 roti si esti expus 100%......nu e bine sa te iei asa cu astia pentru ca nu stii peste cine dai....si pana iti face statul dreptate s ar putea sa zaci mult si bine prin spitale si sa ramai cu scuteru pe butuci prin curte.....asa am patit si eu ieri....cum se ia pe langa parcul de la Crangasi ca sa scapi de semaforul de la statia lui 41(vis a vis de Tip Top)...m am dus pe acolo si acolo ai cedeaza trecerea cu verde ca sa o iei spre Ciurel....m am bagat si unu' din spate cu Loganul (era la 100 metri de mine)a considerat ca l am incomodat :bounce: .....m a depasit si a franat brusc si s-a bagat chiar langa axul drumului ca sa nu pot trece...l am prins mai incolo....mi am dat jos casca si i am zis:"Ce ar fi daca iti bag casca asta pe gat?!"...se albise tot la fata....l am lasat in pace ca era cu nevasta-sa .....cati prosti sunt din astia nici n are rost.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia citeste si tu pe la Accidente sa vezi ce a patit un motorist care tot asa s a luat cu un "zmeu" din asta.....gandeste-te ca tu esti pe o chestie cu 2 roti si esti expus 100%......nu e bine sa te iei asa cu astia pentru ca nu stii peste cine dai....si pana iti face statul dreptate s ar putea sa zaci mult si bine prin spitale si sa ramai cu scuteru pe butuci prin curte.....asa am patit si eu ieri....cum se ia pe langa parcul de la Crangasi ca sa scapi de semaforul de la statia lui 41(vis a vis de Tip Top)...m am dus pe acolo si acolo ai cedeaza trecerea cu verde ca sa o iei spre Ciurel....m am bagat si unu' din spate cu Loganul (era la 100 metri de mine)a considerat ca l am incomodat :hug: .....m a depasit si a franat brusc si s-a bagat chiar langa axul drumului ca sa nu pot trece...l am prins mai incolo....mi am dat jos casca si i am zis:"Ce ar fi daca iti bag casca asta pe gat?!"...se albise tot la fata....l am lasat in pace ca era cu nevasta-sa .....cati prosti sunt din astia nici n are rost.....

 

Sunt foarte constient ca nu are rost. Dar....nu ma puteam abtine :D .

Eu ce vina aveam ? :) ,dupa acea , mergeam in spatele la masina din fata , incet cum mergea 40km/h cred :bounce: , ala statea in curu meu la 10 cm , poate m-ai aproape , ambaland motorul , vrand sa ma depaseasca pe drum de o singura banda . :moto:

Editat de sica_sibiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...