Sari la conținut

Scoate Fum


Postări Recomandate

am un kawasaki gpz de 550............care stie

de cand am scimbat uleiu la motor si iam pus de la 10 w 40 un 20 w 50 a inceput sa scoata fum mult

sa fie de la ulei sau am ramas fara segmenti

dar asa exact dupa ce am scimbat uleiul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel 20w50 e mai subtire decat 10w40 si atunci se explica de ce papa mai mult ulei..........dar oricum segmentii au un grad de uzura avansata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:burnout: cum sa fie mah 20w50 mai subtire decat 10w40?! ce dreaqu mah , cum sa spui asa o prostie?! daca nu o pateam eu "pe pielea mea" poate ca n-as fi sarit asa ca ars de pe scaun... da e stiut ca 20w50 este un ulei mineral de obicei si mai gros decat cactul ala de 10w40... care se foloseste mai mult iarna... eu am pus 10w40 MOBIL semi-sintetic la nipru si dupa ce se incingea bine pe timp de vara , la relanti se aprindea becul la ulei(cica n-aveam presiune la ulei...) DAR LA RECE NU FACEA ASTA....

deci , ghost , nu te supara pe mine da' mai pune mana si citeste , ca vb. prostii si daca tot nu ma crezi ca ce spun asa e uita-te aici: http://www.whitedoglubes.com/oilinfo.htm , si mai vb dupa...

scoate fum gpz de 550 pentru ca are segmentii foarte uzati si trece uleiul de ei si il arde in camera de ardere... e probabil ca uleiul vechi sa fi avut un aditiv de ingrosare a uleiului si de-asta nu-ti scotea fum... magarii de-astea faci cand vrei sa vinzi un motor si nu vrei sa vad fraierul caruia vrei sa-l vinzi, ca scoate fum ... si deci"frate e vechi , da" are km putini , e ingrijita , uite si tu nu scoate fum , nu "bate" motorul... ebuna motocicleta..." si tu credul CHIAR o cumperi... :hurt: nu se face asa....

DECI : IA SI DOCUMENTEAZA-TE ,TE ROG : http://www.whitedoglubes.com/oilinfo.htm

CIAO!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis 'daca nu ma insel' ....................se pare ca m-am inselat:) multumesc pt corectare, le mai incurc:) ......clar e ca omul probabil are segmentii uzati:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai glumiti cu Dura Lube pentru ca s-ar putea sa si faca cineva o asemenea prostie si sa-si faca praf ambreaj-ul (o fi bun pentru motor dar se depune pe placile de la ambreaj si dupa ce ai dat bani pe "tratament" dai bani si pe ambreaj)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

@faneman: n-ai inteles, motorul in cauza e din galati. cand a fost in galati a avut dura-lube in el si nu patina nici un ambreiaj. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...