Sari la conținut

Bujii Si Lant Pentru Yamaha Fzr 1000


asimion
 Share

Postări Recomandate

salut baieti ! am si eu o intrebare ; cine imi poate spune si mie ce bujii sunt mai bune pentru o yamaha fzr 1000 din 1988 ??? de unde pot sa cumpar si cat m-ar costa??? apoi as dori daca are cineva ...imi trebuie si mie un lant second hand tot pentru ea...stiu ca e mai ciudat dar acum nu imi pot permite un chit de lant nou si al meu e foarte uzat,are un punct unde este foarte intins apoi e foarte slab,mai ales cand reduc si merg in ture mici imi bate rau de tot,ma gandeam ca o pot lungi cu un lant second mai bunicel...daca ma poate ajuta cineva ...mentionez ca l-am spalat cu motorina si l-am uns cu un amestec de vasilina si motorina si parca imi bate mai rau,imi e si frica sa mai ies cu ea...multumesc.o zi buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu'l aruncam ti'l dadeam pe cel vechi

orice lant ti'e bun ..important e sa aiba acelasi pas cu pasul tau 525 sau 530 si sa fie ptr motoare de mare capacitate (mai rezistente decat cele ptr motoarele de 600)

cat despre spalat ..mai bine il speli cu spray de lant sau cu petrol alb ..

motorina si restul sunt prea agresive cu oring'urile si nu e recomandata.

 

daca nu gasesti alta solutie, pana faci rost de bani poti sa scoti cateva zale si sa il mai scurtezi, in felul asta nu atinge pe furca si mergi linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...