Sari la conținut

Alternator pt SIMSON


pucky
 Share

Postări Recomandate

de ij merge dar tre sa faci unele modificari in carter

daca nu vrei asa se mai poate sa-l pui in exterior si sa fie antrenat printr-o curea

(nu te sfatuiesc deoarece se duc rulmentii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ar fii mai multe care se pot adapta ......unul ar fii cel de mobra......magnetoul de mobra..dar vei avea lumina putina la turatii mici...

ar mai fii unul care se potriveste cu mici modificari ...cel de minsc este foarte bun....am sa caut niste informatii siti spun mai multe.....ok :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici linkul...uitate pe el ...ai toate detaliile de adaptare montare .....tot....

http://www.motorlife.ro/motociclete/simson...ptare_dinam.htm

ADAPTAREA MAGNETOULUI DE VOSHOD LA MOTOCICLETA SIMSON AWO 425 S SI T

 

bafta si spor la lucru :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salve!!! Apropo de alternator pe Simson sau am avut. Trebe sa ai mare grija din ce face flansa eu cand l-am luat pe al meu aveam falnsa de textolit ca sa dus pe apa sambetei din cauza vibratiilor motorului adik s-a rupt si mi-a facut alternatorul varza de trebe sa-l schimb si acu trebe sa ma ocup sa fac flansa de metal si trebe sa cumpar un alternator nou Vosk si inca o chetie mare grija nu izolatia firelor , si cum le montezi pt ca mie la un drum mi sa ars izolatzia cablului care venea de la magnetou adik acela de oprire a motocicletei , si m-a lasat in drum si nu stiam ce draq are de da rateuri si se opreste motorul.

 

 

numai bine !!!!! BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...