Sari la conținut

Kawasaki El 250b --ulei Sintetic (probleme)


gorem
 Share

Postări Recomandate

am auzit de curand ca uleiurile sintetice ar ataca magnetoul la modelul Kawasaki el 250B ..nu e verificata chestia si nici nu am pe cine sa intreb . Treaba e ca tocmai am facut schimbul de ulei si am pus Motul sintetic...Stie cineva ceva despre asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce an e motorul?

Daca e mai vechi, adica peste 10 ani, sa sti ca japonezul l-a proiectat cu cel putin inca un an 2 inainte asa ca. pe vremea aia nu exista ulei sintetic super adidtivat si garniturile puse de el la motor si cutie nu erau proiectate sa reziste la aditivi din uleiul sintetic.

Asa ca fa bine si pune uleiul recomandat in cartea tehnica si nu ce a zis unu si altu.

Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform cartii tehnice: SAE 10W40, 10W50, 20W40, 20W50. DACA NU SCHIMBI FILTRUL INCAPE 1,5 l,

SACA SCHIMBI FILTRUL INCAPE1,9l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce an e motorul?

Daca e mai vechi, adica peste 10 ani, sa sti ca japonezul l-a proiectat cu cel putin inca un an 2 inainte asa ca. pe vremea aia nu exista ulei sintetic super adidtivat si garniturile puse de el la motor si cutie nu erau proiectate sa reziste la aditivi din uleiul sintetic.

Asa ca fa bine si pune uleiul recomandat in cartea tehnica si nu ce a zis unu si altu.

Noroc!

motorul e din 1994. am bagat Motul sintetic ca cica e ff bun. credeti ca e bine sa-l schimb?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...