Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

O toba originala de dreapta am eu. Dar e putin stramba. Asa am luat-o. Daca nu ma insel, de la Mickey am luat una mai buna :)

 

I-ote aci tobe

 

http://www.dominator-exhaust.ro/#!vtr-1000-f-firestorm-2002-2006/m1ub0

 

Nu mai stiu a lu' matale din ce an e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bre tobe de aluminiu galagioase si ne-omologate, la ce dau 300 E pe altele la fel :)

 

ma gandeam la ceva LV/MIVV/ETC cu stanta E si evenutal nu argintii...

 

sau sa iau niste originale ok sa le modific putin...macar imi place cum pica pe mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SV e back in business :)

 

N-ar fi exclus sa il faca si de 1L. Stiu ca incetasera productia la el in momentul in care aparusera normele de poluare - nu reuseau sa il scoata conform.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

mai e careva p-aici? sau vb de unu singur? :)

 

Intre timp se invarte roata, mai putin in ultimul timp cu vremea asta.

 

Aveam un scartait la bascula, care in timp s-a accentuat, m-am interasat pe forumurile de afara si VTR-urile trebuie putin bibilite la bascula/linkage (gresat si inspectat mai des) asa ca n-am stat pe ganduri si am schimbat tot ansamblul cu unul in stare buna...si am facut bine, ca unul dintr rulmenti se cam intepenise.

 

deci, daca aveti scartatit verificati rulmentii basculei/minibasculei si chiar daca nu aveti scartait e bine sa verificati...se pot intampla nasoale, unii de pe afara au patit-o, un topic pe forumul dedicat din UK

http://www.vtr1000.org/phpBB3/viewtopic.php?f=31&t=11809

 

si o imagine "de ansamblu", tot din UK

 

14725756_995575293905167_543727725366262


» Post actualizat in 20 Oct 2016 13:04

Am intrat si eu in gasca asta de vreo luna + tampoanele de la roata spate cam duse, e normal la 100 NM.. :)

 

 

Eu zic ca e bun 10w60 eu folosesc 15w50

 

voi ce mai faceti ma? mai traiti?

 

iar vb de unu singur....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Incercam! Muncim la mobre sa fie mai bune,frumoase,speciale.Tu scrie ca noi citim! Apropo are cineva un jug superior de vtr,imi trebuie la un proiect...adica as vrea sa fac o mica proba si daca e ok sa ramana la mine contra cost evident!

 

Salut.Uite aici

 

http://kit-lant.ro/placa-jug-honda-vtr1000f-1998-1999-2000-piese-din-dezmembrari/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nyk23 , trebuie sa ma uit la beci dar mai mult ca sigur gasim un jug superior din cele 2 VTR-uri dezmembrate de mine.

 

Probabil saptamana viitoare vin pana la Bardak motors cu niste treaba si poti sa probezi jugul sa vezi daca te ajuta sau nu.

 

Zi faina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salut.sunt posesor de vtr.l am luat in toamna de la un cunoscut din Constanta.am mers cu el vreo 2000 km de cand l am luat si ma batea gandul sa l dau.mi se parea prea brutal,violent pe frane motor,eram obisnuit cu 4 linie.dar duoa vreo 2000 km m am obisnuit cu el si nu l mai dau..mai ales ca dupa lungi cautari am gasit niste tobe Remus care se aud fenomenal.In oras sunt cam deranjante dar la drum daca merg tare nu le mai aud... Ce ulei sa pun in ea? Ma batea gandul la un 15w50 motul.sa fie un pic mai gros ca de,are 20 ani motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...