Sari la conținut

Am Nevoie De O Informatie Cat Mai Urgenta


alex_miclean
 Share

Postări Recomandate

desigur ca poti. atat timp cat contractul este ok, te poti duce linistit la primarie;)

dar nu uita sa'ti faci si asigurare, sunt filtre care controleaza in special acest aspect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desigur ca poti. atat timp cat contractul este ok, te poti duce linistit la primarie;)

dar nu uita sa'ti faci si asigurare, sunt filtre care controleaza in special acest aspect.

 

 

si asigurare trebe sa imi fac la firmele de asigurar ex : astra, etc?

sau la primarie, sau un loc specific?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la firmele de asigurari. insa, iti recomand cu incredere omniasig. sunt fff buni;) bafta. si te rog trim un pm in care sa'mi zici ca te-a costat asigurarea :cheers: sal

 

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 20:14 -------------
am uitat ... s amergi mereu cu vesta + casca. chiar maie e filtru la brasov.. vad ca esti din brasov. salve

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

completez - si sa porti tot timpul copii dupa actele scuterului la tine - factura sau contract de vanzare cumparare,talonul (dupa ce il inscri la primarie) , asigurarea (apropo la bcr am platit 155 ron pe an),adeverinta ca ai absolvit cursul de legislatie rutiera (ekivalentul nostru la carnetul de conducere)......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la firmele de asigurari. insa, iti recomand cu incredere omniasig. sunt fff buni;) bafta. si te rog trim un pm in care sa'mi zici ca te-a costat asigurarea :o sal

<small>--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 20:14 -------------</small><br/>am uitat ... s amergi mereu cu vesta + casca. chiar maie e filtru la brasov.. vad ca esti din brasov. salve

Daca iti faci doar RCA nu conteaza la ce firma iti faci, unde gasesti mai ieftin :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok.........ms ms

am sa pun azi niste poze cu scuterul inainte de a pleca la primarie sal inscriu, si daca circul saptamana asta fara asigurare are ceva?

 

doar sa ai noroc sa nu te intalnesti cu vreun Garcea care sa te intrebe de asigurare,e riscul tau,nu poate sa-l calculeze nimeni...e exact ca atunci cand mergi fara bilet in tramvai-stai cu frica ca poate veni controlul oricand...oricum,stai linistit,din cate am inteles este obligatorie de la 1 octombrie asa ca ai o cale de atac legala daca este sa iei amenda numai din cauza asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok.............speram ca garcea sa plece in weekend departe de mine

 

poze :

 

 

 

--- Mesaj completat în 17 Aug 2007 08:00 -------------
are cineva un manual de utilizare la aprilia sr50?

sau stie cineva la cati km sa inlocuiesc uleiul si uleiul de transmisie?

si niste poze cu schema electrica de la aprilia ca vreau sa imi pun alarma

post-17311-1187325557_thumb.jpg

post-17311-1187325579_thumb.jpg

post-17311-1187325596_thumb.jpg

post-17311-1187325918_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...