Sari la conținut

totul despre...


boieru'
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa fac o carte cu tot ce se stie despre motocicletele Simson, despre problemele care apar, despre ce modificari se pot face, atat estetic cat si din punct de vedere tehnic, si v-as ruga daca se poate sa-mi trimiteti pe mail materiale pe care le detineti (poze, scheme tehnice, modificari facute de voi la instalatia electrica, la cilidru, supape...)

Alta problema pe care vreau sa o atac este carburatorul.sunt putini cei care stiu sa faca un reglaj corect al carburatorului, si avand in vedere cat de multe tipuri de motociclete circula pe drumurile noastre (in special japoneze), cred ca ar fi utila prezentarea catorva tipuri de carburatoare si despre cum se fac reglajele.

Cred ca aceste lucruri sunt foarte utile, atat celor care abia acum descopera motorul lui bunicu' si vor sa il resusciteze, cat si celor care si-au luat un motor mai bun si care la un moment dat va avea nevoie de o revivie si de reglaje. Si cum a sosit deja iarna si toti ne-am apucat de mesterit linistiti in garaje pregatind motocicleta pentru anul ce vine si care se anunta incarcat, va invit la discutii pe aceste doua teme.

Cu promisiunea ca voi da o bere celor ce ma ajuta cu idei si materiale va salut si va urez spor la treba! :laugh:

boieru'

silver pistons free spirit

 

p.s. Adresa de mail este isac_sebastian@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...