Sari la conținut

Problema Viraje


alex_miclean
 Share

Postări Recomandate

am o prroblema cu aprilia sr50 a meu :agree:

cand iau virejele peste 20 la ora imi fuge curu in spate tare rau, era sa imi rup gatu de zeci de ori

am avut mai multe scutere dar niciunu nu se comporta asa ciudat

gume 80 % stare buna

ii posibil ca aerul in ele sa fie prea putin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu sati raspund(credca i prea putin aer) dar e locu potrivit unde sa intreb cate atmosfere tre bagate in roti ...(momentan am 2,2)

 

 

 

o stiu ca se baga pe aman2 roti ....2.5 atm ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de scuter...la mine in carte spune de presiune 2 atm pe fata si 2.2 atm pe spate,daca pe scuter merge o singura persoana...daca umbli frecvent cu pasager trebuie urcata putin presiunea (cam cu 0,2 atm)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai.................si io am aprilia sr 50 si dak sti sa mergi cu el nu patesti nik..........nu ii din cauza presiunii in pneuri .......e din cauza ta , ca accelerezi in curba si dak mai ai si variatorul sport si cupleaza dintr-o data ....te-ai dus pe branza................tre sa mergi cu grija .....si io am patit la fel la inceput .............dar dupa un timp te inveti......norok ....si numai bine :smoke: :ok: :P :ok: :) :) :agree:

post-20581-1187883531_thumb.jpg

Editat de tudorik92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai.................si io am aprilia sr 50 si dak sti sa mergi cu el nu patesti nik..........nu ii din cauza presiunii in pneuri .......e din cauza ta , ca accelerezi in curba si dak mai ai si variatorul sport si cupleaza dintr-o data ....te-ai dus pe branza................tre sa mergi cu grija .....si io am patit la fel la inceput .............dar dupa un timp te inveti......norok ....si numai bine :smoke: :ok: :P :ok: :) :) :agree:

 

 

 

eu ma dau pe scuter de cand am 12 ani :ok: asa ca de 4 ani in coace o curba tot o iau, am avut un first bike si luam curba linistit cu 40, nare cum aprilia sa fie mai naspa decat fb

cupleaza dintro data variatorul, dar nu accelerez in curba, nici nu franez :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa fii mai explicit...ce presupune acest "trage curu'n spate rau"? De exemplu eu ma dau pe curbe excelent cu sr'u, lucru care cu alte scutere imi vine mai greu, insa asta probabil se datoreaza obisnuintei. Si nu vad nici cea mai mica legatura cu variatoru, daca tu probabil te referi la derapaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa fii mai explicit...ce presupune acest "trage curu'n spate rau"? De exemplu eu ma dau pe curbe excelent cu sr'u, lucru care cu alte scutere imi vine mai greu, insa asta probabil se datoreaza obisnuintei. Si nu vad nici cea mai mica legatura cu variatoru, daca tu probabil te referi la derapaj.

 

am gasit problema, erau gumele, desi nu erau uzate erau ciudate :agree: am schimbat gumele si acuma ma duc f linistit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...