Sari la conținut

Pan' La Urma?


Harley_X
 Share

Postări Recomandate

Un speed mi-am ales pe urmatorul criteriu, precum bine zicea si Madkiwi: trebuie sa aiba "cacao", adica putere destula, sa fie relativ usoara, adica nu peste 200 Kg, nu foarte mare, adica nu zx-9r, sa ai o pozitie buna pe ea, nu obositoare, pt a o putea controla usor, dar asta depinde de fiecare dupa cat e de mare; mai este apoi partea de imagine de marca si glorie: aici trebuie sa discuti cu fosti si actuali proprietari si ai sa vezi ca unele modele au probleme tehnice consacrate... Deci, daca reusesti sa gasesti ceva care sa-ti si placa estetic si sa nu fie "asfaltata" de prea multe ori, atunci vei fi fericit pana la adanci batranetze, adica pana te saturi de ea si treci la ceva mai tare, sau mai manevrabil, sau mai mishto, sau mai sexy... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa vina in romania dupa 15 august; unii mi-au zis ca e manevrabila, usoara, finutza etc...si apoi 636 imi ajunge pt inceput, cred ca ma va depasi, dar voi incerca sa fac imposibilu :angry: mai cunosc eu unii chiar si-au luat busa din prima :) deci totul este posibil!!! :angry:

 

 

Mada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca saraca fata are o mare nebuloasa in cap si nu prea mai poarte judeca corect. Dupa ce am citit toate mesajele de aici am observat ca maia toti spuneti ca daca ai CREIER merge treaba! Eu subscriu aici cu mult drag, pt ca si eu am patit-o la fel atunci cand m-am urcat prima data de pe o Yamaha TZR 50 pe un Kawa ZXR 750 Ninja si mi-am dat seama ca totul e sa simti drumul, motorul si capacitatile tale fizice de control al lui. La inceput o sa mergi mai incetutz, dar cu timpul vei vedea ca gazul se va transforma in drog si nu vei mai putea sa n-o calci putin atunci cand poti si ai unde. Deci... cumpara-ti ce vrei, atata timp cat te simti responsabila de ceea ce faci. Si cum deobicei reprezentantele sexului frumos sunt mai cumpatate ca noi barbatii, sunt sigur ca vei reusi!

Succes... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit chiar zilele astea un articol super despre 636 in MO Magazin din Franta si sa sti ca daca ma enervez tare imi iau si eu unul. Arata super, are gaz destul, e Kawa, deci senzatii tari garantate si e modern ca tehnologie. Asa ca eu zic sa-i dam bice si poate cine stie... Eu sunt din Cluj, dar poate ne vedem la intalnirea din Bucuresti. Apropo, cand e? Prin 28 aug trebuie sa fie, nu? B.U. !!! Pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...