Sari la conținut

Gilera Fanclub


EVO MOTORS.RO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 643
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:crack: ...care stie semnificatia culorilor de la arcurile mici de la ambreiaj(si ala mare)asi vrea sa mi schimb arcurile mici pt a cupla mai repede...eventual o configuratie intre arcuri..pt un randament 100%..multumesc... :kick:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea,am o Gilera DNA din 2004 si daca imi iau imi iau un kit de 80 cati km trebuie sa-i fac rodaju sa fiu sigur k dupa aia sa mearga bine.ajung 100?Ms mult.

macar 300 :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3-4 sute...sau mai mult...dar mai putin de 300 in nici un caz,nu are rost sa il fortezi...iar la faza cu 100km/ s-ar putea sa ajungi si stock,dar mai bine i-ati si un carburator mai mare..minim 17.5 niste role,si mai vezi tu pe acolo un filtru sport...

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cu niste modificari eu cred ca merge :| ....oricum esapament direct facut sa fie montat sub "sha" nu cred ca exista...eu nu am vazut si nici nu am auzit pana acum,dar daca ai un sudor bun merge dar toba nu o sa mai aiba aceleasi performante,ca daca era sa dea rezultate bune faceau si producatorii tobe care sa fie amplasate sub "sha"...... ai vazut tu repede la derbi gpr si acuma vrei si tu :crack: :kick:

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu ba..ca am prieteni si cu rs 50 2006 :P si.. am vaz de mult.. mai mult mi-ar place sa se vada complet roata ~ si mai mult tata mi-a dat idee asta :kick: :crack: :crack: Astept Sugestii !

 

Eventual poate.. daca iau o toba de pe un rs 50 2006 iau si chestia aia care tine nr + semnalizarile si fac eu o chestie aqlo... ce ziceti? ar fi ceva ? :cheers:

Dar cum aduc.. eu de la cilindru de jos tzeava.. pana sus.. sub sha.. ca sa fie cat mai discret. Astept sugestii !

Editat de gileRik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu ba..ca am prieteni si cu rs 50 2006 :D si.. am vaz de mult.. mai mult mi-ar place sa se vada complet roata ~ si mai mult tata mi-a dat idee asta :crack: :cheers: :P Astept Sugestii !

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Dec 2007 23:15 -------------</small><br/>Eventual poate.. daca iau o toba de pe un rs 50 2006 iau si chestia aia care tine nr + semnalizarile si fac eu o chestie aqlo... ce ziceti? ar fi ceva ? :lol:

Dar cum aduc.. eu de la cilindru de jos tzeava.. pana sus.. sub sha.. ca sa fie cat mai discret. Astept sugestii !

de la rs nu ai cum sa pui toba...ca e cu totul diferita,mai mare si alte prinderi...

dar ai putea sa modifici toba care o ai,sa-i faci prinderi,chestii...dar e mult de munca... :kick: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru poze~

de la rs nu ai cum sa pui toba...ca e cu totul diferita,mai mare si alte prinderi...

dar ai putea sa modifici toba care o ai,sa-i faci prinderi,chestii...dar e mult de munca... :kick: :crack:

 

Nu cred ca ar fi cea mai mare prob .. prinderea.. eu zic.. cea mai mare prob ar fi cum aduc eu de la cilindru in sus.. chestia aia.. ca sa nu se vada chiar asa.. de tare :crack:

Editat de gileRik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un sudor priceput....cu autogen cu niste teava in plus...cred ca ai putea sa o modifici,dar e mult de munca si fara rost parerea mea :crack: :kick: si nu stiu ce rezultate ar da ca performanta.dna-ul din poza este de 180 cmc si toba e special conceputa am impresia...e prea bine facuta

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu ba..ca am prieteni si cu rs 50 2006 :P si.. am vaz de mult.. mai mult mi-ar place sa se vada complet roata ~ si mai mult tata mi-a dat idee asta :kick: :crack: :crack: Astept Sugestii !

 

Eventual poate.. daca iau o toba de pe un rs 50 2006 iau si chestia aia care tine nr + semnalizarile si fac eu o chestie aqlo... ce ziceti? ar fi ceva ? :cheers:

Dar cum aduc.. eu de la cilindru de jos tzeava.. pana sus.. sub sha.. ca sa fie cat mai discret. Astept sugestii !

ia niste poze...iti trebuie cineva sa iti faca circuitul tobei ....pana la finala...nu o sa mai ai o toba intreaga o sa ai galeria+finala...trebuie sa iti faca cineva traseul galeriei (cred ca se va auzi urat)...asta este in 4t...suntul este frumos cred eu.

 

Sry...in timp ce eu am postat s-au pus pozele de mai sus.

post-6395-1198013050_thumb.jpg

post-6395-1198013056_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia niste poze...iti trebuie cineva sa iti faca circuitul tobei ....pana la finala...nu o sa mai ai o toba intreaba o sa ai galeria+finala...trebuie sa iti faca cineva traseul galeriei (cred ca se va auzi urat)...asta este in 4t...suntul este frumos cred eu.

 

Da.. am sa vad ce se poate face...

Multumesc !

Inca mai astept sugestii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un sudor priceput....cu autogen cu niste teava in plus...cred ca ai putea sa o modifici,dar e mult de munca si fara rost parerea mea :crack: :kick: si nu stiu ce rezultate ar da ca performanta.dna-ul din poza este de 180 cmc si toba e special conceputa am impresia...e prea bine facuta

Toba de la Dna`ul de 180 nu este direct din fabrica...se vede clar ca , galeria este facuta de cineva...(are partea flexibila acolo).

In general ce am vazut cu toba modificata sub sha au fost 4t`uri...la 2t nu cred ca se baga lumea ca s-ar auzi nesimtit de prost...si galeria unui 4t este mai groasa si mai dreapta decat a unui 2t. (in general 2t`urile cu tobele galerie+finala, galeriile sunt ca un bondar...asa umflat pecand la 4t este o teavade aceeasi marime toata galeria la grosime ma refer.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da m-am uitat pe anuntul de pe bikeshop http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

In anunt proprietarul spune ca toba este adaptata....deci e clar e facuta de cineva si are doar finala giannelli,oricum e foarte misto facuta.... :crack: :kick:

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...