Sari la conținut

Accident Mortal...


rider_girl_20
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu cauza mortii.. nici macar cea a accidentului nu e prea clara si nu vreau sa supere prietenii lui care au asaltat postul asta, dar intreb si eu cum e posibil sa mergi cu casca aia de 2 lei in cap, calare pe 190 de cai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu cauza mortii.. nici macar cea a accidentului nu e prea clara si nu vreau sa supere prietenii lui care au asaltat postul asta, dar intreb si eu cum e posibil sa mergi cu casca aia de 2 lei in cap, calare pe 190 de cai?

... intreb si eu ... ce '' casca de 2 lei '' avea ... si de unde '' 190 PS '' .. ca nu mi-am dat seama din poze ..poate ne spui tu... sau cineva care stie

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am inteles ca avea multi cai si alte chestii, dar parca si mie mi se pare ca, casca este legata. Cum poate sari o casca din cap daca este legata ?? RIP pt rider

 

Era legata insa, cum a mai spus cineva,era legata probabil de mana!SAU era casca nr 2 ?! :) Nu mai conteaza... :scratch: RIP :what: motociclistului,sanatate biciclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mey...ce nu intelegeti k in momentul cazaturii el a zburat de pe moto si s-a inplantat in stalp.....poza ii facuta dupa ce el a fost dus la spital...dupa accident un martor i-a scos repede capul din casca....

 

...nush cati cai are motorul....dar stiu k avea YAMAHA R1....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :scratch: R.I.P.Rider si condoleante familiei si prietenilor,insanatosire biciclistului :what: :-L

 

--- Mesaj completat în 04 Sep 2007 22:10 -------------
Ce mai conteaza acum atatea vorbe despre casca,erea sau nu de doi lei dar era o casca si totusi sa intamplat acest tragic ncident,numai prietenii lui care au fost cu el inainte de accident stie daca a baut sau nu,dar ce mai conteaza acum ca sa dus.R.I.P. :P :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dupa accident un martor i-a scos repede capul din casca....

 

.. asta nu e bine deloc .. nu e deloc recomandat ... dar dat fiind ca era ''infipt acolo... suspendat ...martorul declara ca ii curgea sange pe gura si si-a dat suflarea... probabil a vazut el ... cand la scos deacolo... la fel de bine poate scotandui casca ia scurtat viata ..dar asta e doar o parere ... nici macar SMURD sau cei de la AMBULANTA .. nu scot casca de pe cap fara sa fie siguri ca nu exista fracturi la nivelul gatului..coloanei... asa ca din ce stim ... ce sa discutat ..nu sunt prea multe elemente sigure ...doar pareri ... opinii .. si cateva poze neconcludente ...

...asteptam lamuriri .. cineva zicea ceva de casca de ''2 lei "' ....ce marca era ? ..in poze nu se vede din cauza blitzului ..stie cineva ?...putea sa aibe si casca de titan la asemenea impact ..gatul/coloana probabil erau fracturate ... si al doilea lucru ...motorul ... care ba era un 636 rosu , ba suzuki tl...care da fapt este toata ziua Yamaha yzf R1 galben cu negru... totusi 190 cai e o cifra cam mare ...si pentru acest motor decat daca era model nou 2006-2007 .. sa ma corecteze cineva daca gresesc ... insist sa stiu ce model era casca ... si poate vreun prieten apropiat care stie ne va spune ... eventual viteza aproximativa ... experienta... oricum a avut un ghinion teribil cu acel stalp ...

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

motorul nu era nici un R1

eu il cunosteam fff bine din ce mi`o zis el motorul era yamaha....din ce am cautat eu pe net

motorul ii yamaha tl daca tzin eu minte..........

nu stiu..el mi`o zis ca ii si motorul modificat......si ca are 190 de cai

si casca.......nu stiu marca sau ceva........dar nu era de 2 lei

si nu lo scos nici un martor din casca....o zburat el de la impact..........

casca sa implantat in stalp.......so adunat si inchizatoarea sa largit........

pentru se vedea clar....lovit la barba...........

nu avea nici 20 km/h

cum am mai auzit.......

nu se stie ce viteza....avea............

in fine....cred ca povestile airea nu mai au rost....... R.I.P Samy

 

--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 19:54 -------------
motorul era 100% suzuki nu stiu modelul.........exact.....

 

--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 19:57 -------------
motorul il avea de 3-4 luni...........deci experienta nu avea.....dar stia dupa parerea mea foarte bine sa mearga....dar ...asa a fost sa fie.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... intreb si eu ... ce '' casca de 2 lei '' avea ... si de unde '' 190 PS '' .. ca nu mi-am dat seama din poze ..poate ne spui tu... sau cineva care stie

 

Nici eu nu mi-am dat seama din poze, dar am ghicit... mi se parea mie ca roata pe spate de 210 inseamna 190 de cai. Iarta-ma... hai sa umplem topicu' cu contraziceri mai bine. :scratch:

 

il cheama samy meister...Dumezeu sa-l odihneasca!!!...mi-a fost prieten... :)

-avea o yamaha R1...fara carena din fata....

 

 

Sal....Nu sunt motociclist.........nu am avut motor..si nici nu mi-as dori sa am ....

dar m-am inregistrat pe acest forum pentru a spune ce sa intamplat cu samy..........

Motorul lui era un SUZUKI STREET FIGHT.. DE 1000 CMC....SI 190 DE CAI....

poate gresesc dar nu prea le am cu motoarele......

deci.........nu se stie exact ce sa intamplat........toata lumea spune 1 mie de variante

aiurea......

nu se stie exact ce sa intamplat.......numai Dumnezeu si Samy stie....

nu a vrut sa depaseasca nici un biciclist

a fost lovit si un biciclist dar care se afla pe trotuar........

nu avea 150km/h pentru ca nu avea de unde sa stie....am mai auzit lume

zicand ca so blocat acul la 150 de km/h....NU AVEA KILOMETRAJ,NICI TUROMETRU NIMIC....

deci viteza nu se poate stii.........

NU era beat.....pentru ca personal m`am intalnit cu el inainte sa se intample accidentul...

l`am vazut cu 10-20 de sec inainte sa se produca accidentul

el mergea inapoi unde vazuse meciul.........in fine cred ca nu este important........

era un BAIAT de NOTA 1000.....era foarte bun...........

si ca motociclist...din cate am vazut eu si cat am fost cu el cu motorul stia foarte bine sa mearga....

avea mania vitezei....dar intotdeauna era ff atent unde si cand............

Oricum o intamplare foarte tragica ...

Dumnezeu Sa-l Odihneasca In Pace...!!!!!!!!!!!

 

Si o Poza Cu motorul ....pentru Cei care stiu .....

<small>--- Mesaj completat în 02 Sep 2007 12:39 -------------</small><br/>Motorul nu este Suzuki TL 1000 S???? pentru cei care stiu...apreciez daca imi puteti raspunde...

 

 

... intreb si eu ... ce '' casca de 2 lei '' avea ... si de unde '' 190 PS '' .. ca nu mi-am dat seama din poze ..poate ne spui tu... sau cineva care stie

 

Orice motor ar fi fost era miar, si ca avea 170 sau 190 sau 200 de cai e tot una. Si pentru un "prieten care avea mania vitezei" e destul de usor sa-ti infigi capu intre stalpi. Pacat ca nu ii vede nimeni inainte sa se urce, macar sa le mai dea un capac, un sfat, un exemplu... Miza e prea mare.

 

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... chiar ca nu mai conteaza .. nimik ... omu' a murit .. a lasat o familie si prieteni indurerati ....

si NOI .. ceilalti .. am invatat ceva oare ?... altceva decat .. ca LIPSA DE EXPERIENTA si VITEZA ucide ?....nu prea cred ... cu totii stim asta .... doar ca nu constientizam tot timpul (mai ales cand suntem pe motor) ......la fiecare accident .. sunt numa pareri, contraziceri .. opinii ... nici un fapt cert ..de multe ori cauza accidentelor ramane un mister .... raman doar acesti factori ai producerii .... umplem pagini de RIP-uri ..si pareri de rau ... ce trebuia sa fie ceva educativ .... din care sa tragem anumite invataminte ... este o lista neagra ... a accidentelor ... probabil doar supravietuitorii ne-ar putea sfatui anumite aspecte ... dar '' mortii'' nu vorbesc... raman imaginile foarte explicite uneori ... cu [/i]deznodamantul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in nici un caz yamaha r1,oricum nu motocicleta ss,si casca foarte sigur ca era o mizerie,un no name!!!iar dupa cum se vede suprafata de rulare a gumelor nici experienta nu pare a avea.ceea ce am scris se bazeaza strict pe pozele afisate pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...