Sari la conținut

Inconstienta Unui Pasager


IraSciBil
 Share

Postări Recomandate

Nu sunt de acord cu parerea voastra!

 

Pasagerele deobicei nu isi dau seama ca s-ar putea sa moara intr-o astfel de experienta, ele vad motoare trecand toata ziulica si vad doar partea pozitiva a lucrurilor, nu stau ca noi cu ochii pe rubrica accidente de pe motociclism.ro!

 

Eu sunt de parere ca a lua un pasager este in totalitate responsabilitatea pilotului, eu nu as lua pasager daca nu as fi 99% convins ca o sa-l aduc intreg acasa!Da, las si eu 1% pentru ceasul rau,pisica neagra,dar nu mai mult!

 

Avand in vedere ca un pasager nu are cum sa reactioneze pentru a scapa dintr-o situatie critica inseamna ca responsabilitatea este a pilotului. In intregime.

 

Nu stiu care-i povestea topicului,dar am vazut pareri ca ,vezi doamne, pasagerul ar trebui sa fie resemnat cu faptul ca e posibil s-o incurce. Nu sunt de acord.

 

Doar parerea mea! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu celor spuse de Niko!

 

Chiar pertinente afirmatiile :)

 

 

Foarte pertinente chiar.Ceea ce nu stie dl Niko e ca nu era primul drum al pasagerei, pasagera se invartea de mult timp in lumea moto.N'am luat o necunoscuta de pe strada si am suit'o cu forta in spatele meu, n'am avut foarte multi pasageri si daca am luat pasageri fara vreo legatura cu lumea moto a fost pe distante de max sute de metri si nu in trafic :scratch:

 

Cat despre "a lua un pasager este in totalitate responsabilitatea pilotului" ... mi se pare ca seamana cu "a face o operatie foarte periculoasa este in totalitate responsabilitatea medicului".E adevarat ca daca medicul greseste si pacientul o mierleste, primul are vina lui, dar atunci cand iei parte la ceva liberul arbitru e mereu acolo.

E foarte usor sa "subscrii" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...