Sari la conținut

espre amortizoare


moshulik2
 Share

Postări Recomandate

Din auzite, uite cam cum s-ar manca amortizorul central :

 

Trebuie sa-i pui ceva ulei, dar nu plin ochi (nu stiu exact cat), dupa care trebuie sa-i bagi presiune de aer !!! (uleiul joaca doar rol de etansare mi se pare). Surubul ala dintre amortizor si butelia aia nu face decat sa mai adauge aer cu presiune (stocat in butelia aia) cand se pierde cel din amortizor. Deci pune mana pe pompa, vezi pe unde se poate umfla butelia, apoi transferi aerul presurizat din pompa in amortizor.

 

Se pare ca forumul a cam luat-o urat pe freza.. Ba imi blocase accesul la reply, ca nu au trecut 10 secunde, ba acum a inceput sa amestece ordinea mesajelor...

Editat de moshulik2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......am o mare dilema........am 3 amortizoare si nu stiu cu ce se mananca...............................cele 2 de pe fata, arata la fel dar sunt diferite.........unul are jos un fel de reglaj........asta merge si regleaza din el........in schimb celalalt nu are reglaj, si se comporta ca un arc.......in capatul de sus este un ventil ca de roata......l-am scos, am bagat ulei.......degeaba, nu mai mergea deloc.....nu se mai apasa.......am scos uleiul si merge la fel adica elastic...........cel cu reglajul merge bine, amortizeaza, regleaza amortizarea..........dar asta fara reglaj nu vrea deloc................nu inteleg de ce unul are reglaj si celalalt nu................cel care nu are reglaj si se comporta ca un arc, e defect????....cum se repara?????..................

.............

......................pe spate am un singur amortizor, central, si iese din el un furtun metalic care merge la un cilindru care are buton de reglaj...................pot sa reglez ca degeaba.............nu se intampla nimic.........e defect???? cum se repara?????

 

 

please help!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...