Sari la conținut

Aprilia Rs 125


fly killer
 Share

Postări Recomandate

NU gasesc un manual service pt aprilia RS 125 din 1997.

Motorul merge bine sta in relantii si raspunde bine la acceleratie DAR! cu acceleratia blana, plafoneaza la 5000 ture cateva secunde, apoi urca si plafoneaza din nou pe la 7500 si tot asa.... iarasi pe la 9000 ETC..

Cel care ia desfacut carburatorul inainte a inchis (strans la maxim) cele 2 jiglere si nu stiu cat trebuie date inapoie.

DACA ARE CINEVA O SOLUTIE SAU DACA ATI MAI REZOLVAT ASA PROBLEMA PLS MAIL URGENT!!!

mail: unddee@yahoo.com

lasa si un nr. tel. pls

10X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

NU gasesc un manual service pt aprilia RS 125 din 1997.

Motorul merge bine sta in relantii si raspunde bine la acceleratie DAR! cu acceleratia blana, plafoneaza la 5000 ture cateva secunde, apoi urca si plafoneaza din nou pe la 7500 si tot asa.... iarasi pe la 9000 ETC..

Cel care ia desfacut carburatorul inainte a inchis (strans la maxim) cele 2 jiglere si nu stiu cat trebuie date inapoie.

DACA ARE CINEVA O SOLUTIE SAU DACA ATI MAI REZOLVAT ASA PROBLEMA PLS MAIL URGENT!!!

mail: unddee@yahoo.com

lasa si un nr. tel. pls

10X

am trecut prin manualul clientului, dar nu prea ajuta cine stie ce(acuma nu stiu daca era manualul de reparatie chiar ce am citit eu, ca nu mai tin minte titlul.... in legatura cu jiglerele, alea trebuiesc infiletate complet intotdeauna, din cate stiu eu, pentru ca ele nu comunica prin peretii laterali pe care este si filetul jiglerelor, ci prin partea de jos, prin orificiul jiglerului, el doar dozand cantitatea de fluid prin canal. ma gandesc ca poate are vreo impuritate ceva, care a ajuns in dreptul unui jigler.. poate cineva mai experimentat sa te ajute :finger: .. numai bine

 

 

:later edit:

ftp://games.1stclass.ro/manuale_moto/Apri...RS125_99-03.zip -poate ajuta manualul acesta

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...