Sari la conținut

Am O Sugestie.


B.B.
 Share

Postări Recomandate

Ar fi bine sa se faca o sectiune separata undeva legata de carene si alte aspecte exterioare ale motocicletelor. Nu mi se pare normal sa se trateze la sectiunea service probleme de genul:

"Unde gasesc carene?

Mi s-a spart carena! Cine lipeste/vopseste carene? Ce xenoane sa pun in loc de becurile normale?

Ce leduri sa mai pun pe nustiu-unde.... etc...."

 

Sectiunea service ar trebui sa cuprinda topicuri legate strict de partea functionala a motocicletelor. (va rog nu incepeti cu aerodinamicitate si sa schimbe doua becuri stie oricine)

Sectiunea respectiva sa se numeasca "Cosmetica si tuning moto"

Plasticariile nu au nici o relevanta aici, o motocicleta functioneaza si fara ele, si oricum nu reprezinta probleme reale, nu merg amestecate cu cele legate de functionare si de repararea unui motor.

Doar o sugestie, nu dati cu parul :moron: , (nu ca m-ar enerva ca dau de ele la tot pasul) :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ar fi bine sa se faca o sectiune separata undeva legata de carene si alte aspecte exterioare ale motocicletelor. Nu mi se pare normal sa se trateze la sectiunea service probleme de genul:

"Unde gasesc carene?

Mi s-a spart carena! Cine lipeste/vopseste carene? Ce xenoane sa pun in loc de becurile normale?

Ce leduri sa mai pun pe nustiu-unde.... etc...."

 

Sectiunea service ar trebui sa cuprinda topicuri legate strict de partea functionala a motocicletelor. (va rog nu incepeti cu aerodinamicitate si sa schimbe doua becuri stie oricine)

Sectiunea respectiva sa se numeasca "Cosmetica si tuning moto"

Plasticariile nu au nici o relevanta aici, o motocicleta functioneaza si fara ele, si oricum nu reprezinta probleme reale, nu merg amestecate cu cele legate de functionare si de repararea unui motor.

Doar o sugestie, nu dati cu parul :laugh: , (nu ca m-ar enerva ca dau de ele la tot pasul) :friends:

daca tot zici u ca dai peste tot de ele...da.mi si mie 3 numere de telefon/linkuri unde ai gasit..ca am si eu o moto julita :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot zici u ca dai peste tot de ele...da.mi si mie 3 numere de telefon/linkuri unde ai gasit..ca am si eu o moto julita :friends:

 

 

numere de telefon gasesti peste tot pe forum, dar knd ii suni ba n-au matritza, ba te pun pe tine sa faci rost de carena respectiva de pe la un prieten sa ia mulaj dupaea....cel mai bine cautzi second sau dak ai doar de lipit tzi-o faci singurel cu mana ta, e mult mai calitativ shi f ushor

 

 

eu am luat din targ de la vitan fibra shi a ieshit f bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numere de telefon gasesti peste tot pe forum, dar knd ii suni ba n-au matritza, ba te pun pe tine sa faci rost de carena respectiva de pe la un prieten sa ia mulaj dupaea....cel mai bine cautzi second sau dak ai doar de lipit tzi-o faci singurel cu mana ta, e mult mai calitativ shi f ushor

eu am luat din targ de la vitan fibra shi a ieshit f bine

 

da asa e...chiar e pacat ca nu sunt mai multi care se ocupa...macar din aia sa ramana vreo 2-3 seriosi..

 

la mine trebuiesc lipite..ma batea si p mien gandul sa imi bag mainile in ea sa vad ce iese...

 

poti sa imi explici un pic de unde mai exac si cat ai dat pe kitul de reparare?

 

merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...