Sari la conținut

Cumpar Garnitura


marii.an
 Share

Postări Recomandate

cum a zis Aleko, intai completeaza orasu sa stim ce sa iti recomandam, in functie de locatie!!!

 

in Bucuresti, te duci in bazar la Obor si gasesti foi mari, e adevarat, dar care costa 5 RON bucata :)

 

la mobra, iti recomand garnitura ceva mai subtire intre cartere(sa zicem 1mm grosime), si una mai groasa atat la carburator cat si intre cilindru si carter(2mm) :kick:

 

incearca sa tai clingheritul ala pe colt, sa iti mai ramana, pt ca nu se stie niciodata...

 

bafta :blink:

 

LE:aaaaa, da stai ca noi am mai vb odata :) scrie orasu la profil sa vada si "vecinii" si poate o sa iti dea cineva din zona in care stai, ca tot e aproape de tine :blink:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut....am cautat prin tot orasu si nu am gasit.....numa la 1x1.2 m .....deci eu vreau doar putin sa imi fac garniturile la motor si la carburator....cine vinde clingherit? :blink:

De ce pui de clingerit , intotdeauna am pus de carton ( coperti de caiet ) si sunt mai bune . Unde vrei sa le pui nu este temperatura mare, clingheritul este mai tare deci trebuie sa strangi suruburile mai tare ceea ce nu este indicat la Mobra. Vezi sa folosesti carton de aceeasi grosime ca cele originale.Eu la un motor 2T am pus garnitura putin mai subtire si a strans ambielajul de a mai trebuit sa desfac odata.Poti folosi si garniturile vechi dar le pui cu pasta siliconica. La simson de trei ori am strans aceeasi garnitura de chiulasa cu pasta siliconica si la ora actuala merge bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am completat profilul apropo stau in oradea....la noi nu se gasesc numa la 1X0.5 m si este prea mult si prea scump:|....deci imi recomandati carton?vreau sa pun la carburator la intrarea in cilindru si la blocu motor....... :friends: multumesc pentru raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am completat profilul apropo stau in oradea....la noi nu se gasesc numa la 1X0.5 m si este prea mult si prea scump:|....deci imi recomandati carton?vreau sa pun la carburator la intrarea in cilindru si la blocu motor....... :wave: multumesc pentru raspunsuri

 

 

Coperta de bloc de desen :wink: :laugh: :friends: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...