Sari la conținut

Acelasi Voshod 3m 01


badogistu
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

:blbl:)

domnul si prea maritu'l mecanic aleko...ma dezamagiti :wink: cum naiba sa traga aer fals pe la capacul stang :friends: acolo la ambielaj e un rulment, semering, si iar rulment!!!!!!!!!!!1

daca nu ar fii semering nu ar face absortie, iar si daca ar face cum crezi tu, ar insemna ca tot uleiul din cutie s-ar duce naibii in ambielaj....ce s-ar alege? :laugh:

deci aleko iti dau nota 3 pt pregatierea de azi!!! :wave:

la voschod ca si la minsc este nevoie de garnitura :laugh: si putin silicon!! :)

 

mai gogule aer fals poate sa traga si pe la cutie ca nu e uleiul asa de sus incat sa acopere rulmentul, nu rulmentii, este doar unul si un semering.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai gogule aer fals poate sa traga si pe la cutie ca nu e uleiul asa de sus incat sa acopere rulmentul, nu rulmentii, este doar unul si un semering.

am vazut cand a desfacut Axi doua motoare de voschod si amandoua la ambielaj pe partea stanga aveau 2 rulmenti si semeringul :laugh: ....

in fine!... HAI NOROC LA COMUNISTE!... :friends: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baluba nu stiu ce ai vazut tu, dar pe ambielaj e un singur rulment pe partea stanga si un semering, si dupa cum spunea si aleko poate sa traga si pe acolo aer fals dar ar trage mai mult ulei cea ce ar fi dusa la un fum albicios mult mai dens fata de o functionare normala, dar dupa cum spuneam semeringurile si rulmenti de pe ambielaj sant aproape noi , ambreajul nu are nici o treaba cu carterul si cu aerul fals.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baluba nu stiu ce ai vazut tu, dar pe ambielaj e un singur rulment pe partea stanga si un semering, si dupa cum spunea si aleko poate sa traga si pe acolo aer fals dar ar trage mai mult ulei cea ce ar fi dusa la un fum albicios mult mai dens fata de o functionare normala, dar dupa cum spuneam semeringurile si rulmenti de pe ambielaj sant aproape noi , ambreajul nu are nici o treaba cu carterul si cu aerul fals.

deci...vb foarte serios..pe partea stanga a ambielajului, este un rulment, semering si iar rulment!!!!!!!!!!!!!cel putin asa e la voschodurile mere!! :friends:

am sa-l desfac numai ca sa va atat care e adevarul!!!

PS: e de vanzare!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...