Sari la conținut

Limitator Honda Sh 50


the_fastest
 Share

Postări Recomandate

  • 2 months later...

din cate am auzit... trebuie desfacut in fata...

 

am mai vazut pe forum ca la cele chinezesti e un fir roz de la CDI. La SH 50 e asa ceva... vreun fir sau ceva de genu'???

 

P.S.: nu vreau sa il desfac sa stric ceva :crack: ... deaia va intreb pe voi ca poate va pricepeti... :crack: :lol: :D

 

 

poze cu variatoru'

=====

=====

=====

=====

=====

=========

========

=======

=====

====

==

=

post-25871-1197165043_thumb.jpg

post-25871-1197165056_thumb.jpg

post-25871-1197165068_thumb.jpg

post-25871-1197165081_thumb.jpg

Editat de the_fastest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e limitat desfa variatorul si uite`te la role daca sunt tocite si daca da cumpara altele cu cat sunt mai grele cu atat ai mai multa viteza si fii atent sa strangi foarte bine variatorul ca se desface in mers si strici chestii pe acolo.Si eu am tot sh 50 cand l`am cumparat nu prindea mai mult de 60 dupa ce am schimbat rolele si cureaua a inceput sa prinde 80km\h, vad ca cureaua ta nu trebe schimbata a mea era f tocita.

U de unde esti ?

Editat de s0rinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am auzit... trebuie desfacut in fata...

 

am mai vazut pe forum ca la cele chinezesti e un fir roz de la CDI. La SH 50 e asa ceva... vreun fir sau ceva de genu'???

 

P.S.: nu vreau sa il desfac sa stric ceva :crack: ... deaia va intreb pe voi ca poate va pricepeti... :lol: :D :D

poze cu variatoru'

=====

=====

=====

=====

=====

=========

========

=======

=====

====

==

=

In variator nui limitator din cate vad io in poze :crack: Uitate la toba dak iese ink o teava de unde iese din cilindru.. si cdi ar mai fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am auzit... trebuie desfacut in fata...

 

am mai vazut pe forum ca la cele chinezesti e un fir roz de la CDI. La SH 50 e asa ceva... vreun fir sau ceva de genu'???

 

P.S.: nu vreau sa il desfac sa stric ceva :crack: ... deaia va intreb pe voi ca poate va pricepeti... :crack: :lol: :D

poze cu variatoru'

=====

=====

=====

=====

=====

=========

========

=======

=====

====

==

=

in poza a 4a mi se pare ca exista o diferenta de nuanta intre partea mai lata din dreapta si partea mai ingusta din stanga (care mai lucioasa). daca este si diferenta de nivel, poti sa fi sigur ca aia e o saiba care are rol de limitator

filmuletul are 5 parti si iti recomand sa le vezi pe toate inainte de a te apuca de mesterit

succes !

p.s mai poate fi limitare din toba in cazul in care iese o teava (care e astupata) din ea. limitare din cdi au toate scuterele, chiar si cele care trec de 100 km/h

Editat de vladut_ab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

frate, io zic sa o duci scuteru la unu care sa pricepe la asa cev k is mai multe limitatoare, carburator ,toba, etc, baga eventual o sarma pe toba sa vezi dak ai cev in toba, daca ai i limitatoru, dai toba jos, taio cu un aparat de sudura , scoti limitatoru si o sudezi inapoi, vezi sa nu ramana vreo gaura , k sa se tureze aiurea scuteru, celalalte limitatoare nu cred k o sa te descurci , dute la unu care face saa cev, bafta......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...