Sari la conținut

Suzuki Dr Xxx - Cine / Pe Unde?


Postări Recomandate

Informatia e totul; daca ne stim, ne putem ajuta unii pe altii si putem invata; si ne va fi mai usor, fiarele vor merge mai mult si mai bine. E o idee. Fraierii de pe yahoo au forum DR; si e interesant, se afla multe de acolo. Astept reactia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraierii de pe Yahoo?? Pai daca exista un forum international dedicat Suzuki DR (asa cum stiu eu unul de ex. dedicat Kawa ZZR 1100 - ZX 12) cel mai bine iei de acolo informatiile pe care te intereseaza.

 

Personal nu sunt adeptul sectiunilor super delimitate, dar nici impotriva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum asta fac, dar cred ca ar fi ok sa avem si noi astfel de miniforumuri; gandeste-te la utilitatea practica. Cautam un manual de reparatie de o luna si am gasit info la ei; daca aveam aici un forum existent poate gaseam mai repede. Ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

forum pt un tip de moto in ro?scuze, dar cred ca e absurd.la cat de putine moto sunt in ro, sa faci forum separat nu prea isi are rostu.daca vrei info pt reparatii/etc.. ai forumurile de pe afara.oare sunt mai mult de 150-200 dr uri in tara?cati stau pe net frecvent?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule incercarea nu jigneste pe nimeni si poate se leaga ceva. Ai din pacate dreptate, vom vedea cati DR isti dau cu nasul pe aici. Daca nu, nu; eu oricum is bagat peafara si ma tin la curent.

Pace voua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Atat de bine, incat ma intreb cum am trait pana acum fara el.. Te misti usor, consuma putin, are viata in el incat sa n-ai probleme in trafic, poti sari o bordura fara sa te doara sufletul. Pe scurt, o bucurie. Oricum, de prestatia din teren sunt foarte incantat, ieri l-am prezentat Sfinxului si erau si niste Babe p-acolo. :)

Pace voua !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

patratelele pe care le vezi sub nume sunt steluţele din formatul anterior.numarul de albastrele e direct proporţional cu nr de mesaje postate.oricum, nu e nici o jmekerie cate mesaje scrii.ideea e sa nu scrii fara legatura. :angry:

tu ai pe dr u tau(parca de 650 era) jantele pe 21"/18"?ca ma gandeam sa pun de supermoto daca imi voi lua vreodata.sunt mort dupa genul asta de bicicleta dar nu stiu cat de practica e pt mine.adica am eu impresia (cand trec prin rauri cu honda mea aşa se intampla :) ) ca daca iei cea mai mica baltoaca cu roata faţa te faci ca porcu(pt ca aparatoarea e foarte sus)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Este cel putin excelent. Am fost sambata la Padina, prin Targoviste, am campat cu niste flacai de la Craiova si Valcea si a doua zi am plecat spre Sfinx. 2 DR-uri si o Africa Twin. cate doi pe bucata. Drumul este solicitant, atat pentru fiare cat si pentru calareti, mai ales ca avand pasageri eforturile cresc simtitor. Fireste ca se mai si cade un pic, dar peisajul si senzatiile sunt unice. Am intalnit sus o echipa de KTM care cobora, baietii erau mult mai agili ca noi. Punctul terminus a fost Releul. Trebuie scanate pozele si le pun p'aci. Intoarcerea prin Sinaia si mai departe la vale. Este frumos, traseu valabil de weekend. Merita facut, dar n-as recomanda 2 up.

Pace voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soso, am 21/17. Personal nu agreez ideea de supermoto. Problema de stropit e reala, si eu vreau o aripa pe roata. Mai ales ca nu cred sa intru in asa noroaie incat sa-mi blocheze roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Informatia e totul; daca ne stim, ne putem ajuta unii pe altii si putem invata; si ne va fi mai usor, fiarele vor merge mai mult si mai bine. E o idee. Fraierii de pe yahoo au forum DR; si e interesant, se afla multe de acolo. Astept reactia..

Eu zic ca noi romanii suntem fraieri nu ei ca deocamdata noi cumparam gunoaiele lor si nu invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

cer scuze dar nu am mai scris demult.

Am si poze cu motorul, numai ca nu reusesc sa-mi dau seama cum le pun pe site.

Da-mi un tel daca vrei la 0740173295.

 

Pt Pelerinul: e cu kick starter, model sp44, stare super lant de distributie nou, accesorii nu stiu la ce te referi. Are toate plasticurile, oglinzi semnalizari etc

 

Suna-ma daca esti interesat,

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...