Sari la conținut

BMW 650 DAKAR!


Postări Recomandate

Problema este ca eu visez sa ma dau pe coclauri, dar locuind in Bucuresti ma gandesc ca voi fi destul de mult si pe asfalt! Am intrebat si pentru ca am gasit la nemti o gramada de Dakar-uri comparativ cu Adventure si vedeam Dakar-ul ca pe o alternativa la Adventure!

 

ps: in MotoUnivers a fost un fel de test in primul numar cu patru motoare printre care si un Dakar si un Adventure, de acolo am inteles ca amandoua fac fata cu brio pe undele duci! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac fata cu brio dar greutatea conteaza mult zic eu. de aia ziceam ca ce mi gs ce mi dakar, pt coclauri rele tot exc ramine. adevarat i ca asa cum pricep io din ce spui vei merge mult si pe sosea. si eu merg si la servici zilnic. acuma dc ar fi sa iau eu as lua un adventure parca fata de bmw (nu ca nu-s multumit de al meu). parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu am un Dakar de anul trecut, am facut 4600 km cu el pe sosea si prin noroaie pana la genunchi. E foarte confortabila la drum lung, viteza de croaziera 110km/h, peste asta te bate vantul cam tare. Se merge in picioare foarte sigur, e mai bun decat F650GS-ul normal pentru ca are cursa mai lunga la suspensie si are cauciucurile mai potrivite pentru offroad. Desi astea se pot schimba oricum...

Adventure e mai bun in offroad, dar mai putin fiabil si ofera mai putin confort la drum lung - are saua destul de ingusta.

Din cei 4600 de km, am facut 70-80% pe sosea si numai restul in offroad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti ktm adventure ... ca tot aici ajungi :cheers:

Nu mai pierde timpul.

in situatia ta eram eu acum 1 an si jumatate ...

E cu multe clase peste orice altceva asemanator. Daca vrei comfort scoate poza aia din avatar :friends:

Asculta si tu un om batran.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarile de ganul "cat tine daca-i fac toate riviziile ca lumea" sunt extrem de copilaroase. Rapsunsul la o astfel de intrabre e unul singur: "Depinde".

 

Depinde f mult de cum mergi ... cum tragi de ea.

Saptamana trecuta l-am cunoscut pe Dani Silvian - a venit cu un KTM LC 4 Adv din Japonia pana in Romania. O sa plece in curand in turul europei si motorul e super OK.

Insa am vazut si motoare f obosite la 30,000 Km (cu reviziile facute la timp)

 

Esti din Buc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miercuri nu prea am cum sunt ocupat mai ales dupa masa si banuiesc ca nu veniti pre devreme! O sa incerc sa trec. Nu va intalniti si in alta zi?

 

la ce ora miercuri? :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat pe aici si am vazut ca ar fi la 19, ceea ce e imposibil pentru mine miercurea oricat de mult mi-as dori! Dar poate prin weekend sau daca nu obligatoriu o sa fiu la SMAEB! :cheers:

 

ps Sper canu te-ar deranja daca te abordez odata pe strada daca te vad cu motorul? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...