Sari la conținut

Probleme Ambreiaj Gsx-r 600 K1


holyfart
 Share

Postări Recomandate

Motocicleta o am de vreo luna...

Ieri am mers cu ea vreo juma de ora pana la un prieten, si cand am plecat de la respectivu, motoru nu mai tragea, adica nu mai smuceste, nu are forta, e ca si cand as merge cu vreun cielo sau ceva...ii dau in 13mii de ture si nu se intampla nimic spectaculos. In plus am observat ca si cursa la maneta de ambreiaj e foarte scurta de aseara, poate sa fie de la cablu ?

A mai avut cineva o problema asemanatoare, sau care ar putea fi cauzele, ce s-ar fi putut strica asa dintr-o data ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nui este nimic grav.sfatul meu este sa cureti si sa ungi cablul de ambreiaj dupa care reglezi cursa levierului de pe cutie. adica trebuie sa ai cursa libera 1 mm la levierul de la cutie si 2mm la maneta de ambreiaj.dupa ce ai efectuat reglajul faci proba cu o plecare de pe loc si la jumatatea cursei manetei de ambreiaj motoreta tre sa o i-a din loc.daca ambreiajul continua sa patineze la turatii mari schiomba uleiul cu unul cu grad de vascozitate mai ridicat iar daca si dupa acest lucru nu se intampla nimic ori intaresti arcurile de la ambreiaj ori inlocuiesti discurile. succes. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti din bucuresti , te pot ajuta eu. daca nu , asta e. :ok:

sunt din buc, ti-am dat add

 

 

--- Mesaj completat în 02 Nov 2007 09:50 -------------
m-am intalnit cu piticu_terorist, si mi-a rezolvat problema.

recomand. nu s-a repezit sa imi schimbe ambreiaju ci a incercat tot felu de reglaje si pana la urma i-a dat de cap fara nicio piesa noua.

baiat serios, recomand pentru reparatii de orice fel ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...