Sari la conținut

Scuter Vs. Motor 50 Cmc


Rolly
 Share

Postări Recomandate

Mestere.. In primul rand eu zic sa`tzi iei chestia aia cu viteze... am vazut o gramada de pareri ... ca stai cocosat nu`i o problema e un avantaj.. la 49 cmc e un pik mai rau ca te tzine vantu`, yo unu am enduro de 49 pt ca nu am permis. sunt foarte multzumit de el, fac tot ce se cheama scuter si la demaraj si la tot. numai ca la drum lung tre sa ma las jos sa nu ma opreasca vantu, insa nu am cum ca nu e model sport shji ma chinuie. la aia de zicea colegu ca stai cocosat ai poos burta pe rezervor shji n`ai treaba. plus de asta ai sa vezi cum se uita gajicile la tine, plus ca peste vre`o zece ani n`ashj vrea sa te vad tot la Rubrica ScooterMania, deci tre sa te saturi sa schimbi viteze. Itzi garantez ca in 2 saptamani dupa ce`l iei ai sa te urci pe un centrifugal shji`o sa`tzi vina sa schimbi vitezele. Alta sigurantza ai in franele alea daca jtii sa le si folosesti. Rotziloe sunt mari nu simtzi denivelarile ca pe scooter plus ca tre sa evoluezi cumva, dar nu sari direct la 125 daca ai A1 ca`i pericol daca e un Aprilia RS de 125 s`ar pootea sa plece de sub tine daca n`o tzii bine si stai linijtit ca nu`tzi trebe permis la peugeotul ala.. bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50cc cu viteze parerea mea.

 

--- Mesaj completat în 11 Nov 2007 23:30 -------------

Reverse, carena de scuter te apara de vant si ploaie, macar la picioare, si daca are un parbriz inalt, si la trunchi atunci cand mergi (de aia si difera de un moped cu pedale). pe motocicleta te flutura vantul pe genunchi de nu ai treaba. Sivezi ca am pmers si pe scuter, si pe enduro si pe CBR 600, si pe scuter era cel mai liniste (de vant vorbesc) la 40 de km/h.

O fi marfa cand dai inferioara, dar cand ai prins si tu 50 si vezi un stop, dai 4 trepte in jos! Intre un scuter cu o infinitate detrepte in CVT si o motocicleta cu 5, eu raman la scuter. Reactioneaza el mai greu, dar cu niste role schimbate e destul de rapid.

Recunosc, multiviteza e mai rapida , o fi si mai fun, insa poate deveni repde enervanta in trafic (de aia nici nu exista prea multe la vanzare).

Role schimbate fara toba? Sunt degeaba. Multivitezelesunt doar ptr fun la 15-16 ani nu inteleg ce ai vrea sa faci cu ea. La 15 ani nu cred ca de duci la serivic.

 

Cum sa isi ia scuter de 500 cand el are 15 ani? Gandesti?? Mai ai si user Einstein

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...