Sari la conținut

Dau Cz Crosss


bordu
 Share

Postări Recomandate

se vinde cz crossss complet mai putin pistonul::: telll 0723560378 sau de piese

ai la el tot in afara de piston[ambreiaj,capace ambreiaj,tob,carburator,aprindere]sau doar ce se vede in poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!Am CZ-uri de cross de 125 si 250 .

Daca mai are si altcineva sa dea un semn de viata, poate mai facem schimb de piese .

Orice informatii sunt bine venite.

Multumesc anticipat!

ce ai?511,516,513?primele doua bsunt 125 al treilea e 250.un site cool e www.czmadness.net.gasesti o tona de chestii despre CZ motocross.avui si eu un 980-7[250]si regret si acu ca l-am dat.sunt motoare faine,cu suflet! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai?511,516,513?primele doua bsunt 125 al treilea e 250.un site cool e www.czmadness.net.gasesti o tona de chestii despre CZ motocross.avui si eu un 980-7[250]si regret si acu ca l-am dat.sunt motoare faine,cu suflet! :burnout:

Salutare!!!Am 516 si 513 . Din pacate ar fi interesant ce a mai ramas prin Romania dupa comunisti. Au fost fff multe motoare dar se pare ca au ajuns pe la Remat.In anii 80 se bateau cu Honda si Yamaha. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!Am 516 si 513 . Din pacate ar fi interesant ce a mai ramas prin Romania dupa comunisti. Au fost fff multe motoare dar se pare ca au ajuns pe la Remat.In anii 80 se bateau cu Honda si Yamaha. :burnout:

ei poate nu chiar in anii 80.perioada lor de glorie a fost in anii 60 si inceputul anilor 70 cand CZ-urile calarite de Joel Robert,Roger de Coster,Paul Friedrichs si Jaroslav Falta faceau legea in CM de Motocross si in competitiile similare din SUA.516 si 513 au fost doua motoare production racer derivate din masinile de uzina si folosite in anii 80 de piloti estici in competitiile de gen din spatele cortinei de fier.nu prea aveau cum sa se bata cu Honda si Yamaha ptr. ca pe la noi nu gaseai asa ceva nici daca cautai cu telescopul.oricum atunci cand Suzuki si celelalte firme japoneze au inceput sa se implice serios in motocross[beneficiind si de aportul unor piloti celebri ca Robert]a inceput declinul produselor cehe diferenta de resurse finnciare si tehnologie facandu-se simtita.incercari de a resuscita productia ceha de masini motocross au mai fost in anii 80 printre ele numarandu-se motoare racite cu apa,suspensii monosoc,frane pe disc,dar deja decalajul tehnic era prea mare.

post-10713-1194805120_thumb.jpg

post-10713-1194805153_thumb.jpg

post-10713-1194805181_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!Am CZ-uri de cross de 125 si 250 .

Daca mai are si altcineva sa dea un semn de viata, poate mai facem schimb de piese .

Orice informatii sunt bine venite.

Multumesc anticipat!

 

 

Salutari tuturor!

fierul de mai sus a ajuns la mine - cu piston crapat adevarat ; fara toba ; shi stai sa mai vad..... :hug:

schimb nu am cu ce sa fac, dar prevad o serie de piese ( + cele de mai sus ) pe care trebuie sa le gasesc , asha ca s-ar putea sa ma ai de client omule! :) o sa postez nishte poze imediat ce ma apuc de lucru ( credeti-ma ca o sa am ceva...)

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...