Sari la conținut

Scuter De 125cmc(sau 125+)


mihai12345
 Share

Postări Recomandate

Salutare scuteristilor de 125( sau 125+)! Ma bag si eu in seama cu voi pentru ca forumul acesta nu are multe informatii descpre aceste "mini-motociclete". As (si nu cred ca sunt singurul) sa aflu cat mai multe informatii despre motorase voastre , sugestii , eventual problemele care le-ati intalnit, recomandari.....

 

Ma tenteaza ca in vara sa achizitionez ceva pe 2 roti, dar nu sunt hotarat:

 

-Scuter de 125( sau 150...... 200cmc)

Pentru unul nou optiunile ar fi :

* Kymco Agility 125 - aprx 1500E. Am vazut ca afara sunt foarte bine vazute, si multe firme de inchirieri le au la "produs". Pretul este sa zicem decent. Consum forte bun.

www.asmotors.ro

 

*Lifan 125... site-ul din romania vad ca este redirectionat la honda

www.lifan.com.ro

Par ok ca firma, adica nu sunt chiar no name. Pretul (cand mergea site-ul) cam la 4150 lei.(dar acum a mai crescut Euro) si nu stiu daca era actualizat.

 

Pareri bune si despre marcile SYM, Daelim(korea).

 

Piagio, Honda , Yamaha, Suzuki... am o parere foarte buna despre ele , dar pretul mi se pare cam mare . La mana a doua sunt o optiune serioasa de luat in calcul.

 

Tentatia pentru mine ar fi si la un motor enduro si optiunile ar fi :Suzuki drz 400 sau Yamaha xt 600. Eu personal sunt o persoana inalta si m-ar avantaja un enduro, dar scuterul este ideal pentru drumul la serviciu.

 

Acum sa las si eu niste linkuri pentru rumegat:

 

Variatorul la un scuter. Ce face.. schimbatul rolelor...avantaje.....

http://www.teamcalamari.com/zuma/variator.html

 

Si cam ce marci de scutere 125 se cumpara in Franta

http://www.moto-net.com/actualites-motos-1...2007-!.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi k am deschis yo un topic asemanator inaintea ta...mai bn il continuam pe ala dekt sa deschidem 100 de topicuri :)

Salutare scuteristilor de 125( sau 125+)! Ma bag si eu in seama cu voi pentru ca forumul acesta nu are multe

informatii descpre aceste "mini-motociclete". As (si nu cred ca sunt singurul) sa aflu cat mai multe informatii despre motorase voastre , sugestii , eventual problemele care le-ati intalnit, recomandari.....

 

Ma tenteaza ca in vara sa achizitionez ceva pe 2 roti, dar nu sunt hotarat:

 

-Scuter de 125( sau 150...... 200cmc)

Pentru unul nou optiunile ar fi :

* Kymco Agility 125 - aprx 1500E. Am vazut ca afara sunt foarte bine vazute, si multe firme de inchirieri le au la "produs". Pretul este sa zicem decent. Consum forte bun.

www.asmotors.ro

 

*Lifan 125... site-ul din romania vad ca este redirectionat la honda

www.lifan.com.ro

Par ok ca firma, adica nu sunt chiar no name. Pretul (cand mergea site-ul) cam la 4150 lei.(dar acum a mai crescut Euro) si nu stiu daca era actualizat.

 

Pareri bune si despre marcile SYM, Daelim(korea).

 

Piagio, Honda , Yamaha, Suzuki... am o parere foarte buna despre ele , dar pretul mi se pare cam mare . La mana a doua sunt o optiune serioasa de luat in calcul.

 

Tentatia pentru mine ar fi si la un motor enduro si optiunile ar fi :Suzuki drz 400 sau Yamaha xt 600. Eu personal sunt o persoana inalta si m-ar avantaja un enduro, dar scuterul este ideal pentru drumul la serviciu.

 

Acum sa las si eu niste linkuri pentru rumegat:

 

Variatorul la un scuter. Ce face.. schimbatul rolelor...avantaje.....

http://www.teamcalamari.com/zuma/variator.html

 

Si cam ce marci de scutere 125 se cumpara in Franta

http://www.moto-net.com/actualites-motos-1...2007-!.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...