Sari la conținut

Putin Ajutor ! ! ! !


TrickIT
 Share

Postări Recomandate

mai mari(70-80cc) pretul sare si 12 milioane(lei vechi, desigur :crack: )!

ce 12 milioane frate?ce set ii pui?de BMW...preturile la 70-80cc incep de la 100 euro si se duc pana in 4-500 :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce 12 milioane frate?ce set ii pui?de BMW...preturile la 70-80cc incep de la 100 euro si se duc pana in 4-500 :crack:

Si 4-500 de euro nu inseamna peste 12 milioane? :crack: Mai fa un calcul :cheers:

Eu pe setul de 70cc polini am dat 250 de euro(~8milioane), dar acolo ma refeream la cele mai performante! Uite de exemplu setul 2-FAST 80cc e peste 600 de euro :P

Si sa revenim on-topic, @TrickIT, daca vrei performanta si putere, ia-ti 2timpi; daca vrei sa-l tii mult si bine, sa ai consum mic si fiabilitate ridicata, orienteaza-te spre ceva 4timpi.

Si la cumparare verifica starea in care este motorul, vezi ca este un ghid pe aici pe forum pe care sa-l urmezi in achizitioanarea unui scuter sh.

 

 

Bafta si succes la achizitie! :kick:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa te contrazic! 6000 de kilometri tine daca mergi tot timpul cu acceleratia la maxim! :crack: Si asta doar probabil, eu am mers cu un Sonic 8000 de kilometri si cam tot timpul la blana si cu ulei semi-sintetic.

Daca mergi cu un motor 2T linistit si ai grija de el, va tine linistit 20.000km si atunci doar il segmentezi!

Setul motor il schimbi daca e crapat, zgariat sau pur si simplu prea uzat, pierzand compresie si cu garnituri+segmenti noi :crack:

Seturi motoare sunt de la 2 la 8 milioane, de 50cc; mai mari(70-80cc) pretul sare si 12 milioane(lei vechi, desigur :cheers: )!

Bafta! :kick:

Probabil ar fi trebuit sa spun "Un motor mic in 2 timpi care suna ca un polizor, pe care mergi cum merg majoritatea conducatorilor de mopede cu acceleratia aproape tot timpul la blana, ar putea sa crape si la 6000km, mai ales daca ii pui ulei prost..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo am la al meu de 100 cc in 2 timpi si folosesc ulei semi sinteticdeja 14500 km si nu are nici o problema...compresia este foarte buna(la fel ca si in carte)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si 4-500 de euro nu inseamna peste 12 milioane? :crack: Mai fa un calcul :cheers:

Eu pe setul de 70cc polini am dat 250 de euro(~8milioane), dar acolo ma refeream la cele mai performante! Uite de exemplu setul 2-FAST 80cc e peste 600 de euro :P

Si sa revenim on-topic, @TrickIT, daca vrei performanta si putere, ia-ti 2timpi; daca vrei sa-l tii mult si bine, sa ai consum mic si fiabilitate ridicata, orienteaza-te spre ceva 4timpi.

Si la cumparare verifica starea in care este motorul, vezi ca este un ghid pe aici pe forum pe care sa-l urmezi in achizitioanarea unui scuter sh.

Bafta si succes la achizitie! :kick:

pai ai spus ca sare de 12 mil unu de 70 de parca toate ar fi 500 euro...in fine...lasa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ai spus ca sare de 12 mil unu de 70 de parca toate ar fi 500 euro...in fine...lasa :kick:

Eu am dat mai sus o cifra aproximativa de 650RON bazata pe ce am auzit la service la Ciprian (un set nou pentru o chinezeasca in 4 timpi, probabil inclusiv manopera). Cifrele difera in functie de producator (Polini sunt seturi de tunning si costa mai mult decat alea de fabrica) si de tupeul celui care le vinde... Ca daca ai sta sa-ti faci un scuter din piesele pe care ti le vind astia, mai ales la Honda risti sa iasa cel putin de 10 ori mai scump...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...