Sari la conținut

Schimbarea Cablului De Ambreiaj La Un Rs


Postări Recomandate

am si eu o rugaminte la cei care se pricep , explicati`mi si mie cum sa schimb cablul la ambreiaj la o aprilia rs125.va rog:)

si inca ceva , cand am deschis cutia de viteze(nu stiu ce ma mancat sa o deschid)a cazut un pinion.cred ca e de la treapta a 5a sau a6a , si as vrea sa imi ziceti cam cat costa o foaie de aia cu pinioane(sau cum se cheama , ca nici nu stiu).ar putea fi asta problema , ca atunci cand sunt intra5a sau a6a mi se opreste motorul?sau o fi de la bujie?ca aveam altfel de bujie (acuma de curand mi`am schimbato cu de care trebuia)

 

ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule, recomandarea mea: fugi la un mecanic, nu trebuia sa deschizi cutia, acolo nu ai ce cauta daca esti mecanic amator, mai bine cheltuii catziva lei in plus si o lasi la un mecanic sa tzio faca!

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa ma duk si la mecanic , dar parca stiu ca era cineva care a schimbat cablul , dar nu a terminat sa zica cum:(

Am facut eu un topic in care am scris cum se schimba cablul,cauta si tu,nu e mare lucru daca sti cum se face /index.php?showtopic=96776

Nu prea as crede ca tie ti-a cazut pinionul de la o viteza dar in fine,daca tu te bagi in cutia de viteze singur fara sa ai habar iti urez mult succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca a cazut inseamna ca e in + arunca-l

deci nu are cum sa fie pinion de treapta daca ai deschis partea stanga

cred ca a cazut un pinion mic,de plastic (maro sau alb) care invarte pompa de ulei iar pe o parte are o gaura dreptunghiulara...acesta vine undeva in partea stanga sus ....are o parte care intra in alt pinion

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca a cazut inseamna ca e in + arunca-l

deci nu are cum sa fie pinion de treapta daca ai deschis partea stanga

cred ca a cazut un pinion mic,de plastic (maro sau alb) care invarte pompa de ulei iar pe o parte are o gaura dreptunghiulara...acesta vine undeva in partea stanga sus ....are o parte care intra in alt pinion

bafta

Eu as crede ca e un pinion de pe la schimbator,in fine,nu imi dau seama cum merge fara ala,da...e cam ciudata treaba.

Daca era unul din pinioanele de teflon de la pompe nu mai apuca sa schimbe a6a ca se cala :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...