Sari la conținut

Ultimate Survival


Postări Recomandate

Hai ca deja trebuie sa va dau de baut ,prea ma laudati !!! Eu doar sunt pasionat de asa ceva ce sa mai zic ca din asa ceva imi castig banii... Inainte sa bag bani in motor ,bagam bani in tot felul de echipamente de genul asta...ce sa faci ( nevasta-mea imi tot zice ca asteapta ziua cand mi-oi gasi o pasiune asa mai pentru oameni normali dar nu crede ca va prinde ziua aia ..).

Oricum din ce-ati expus aici ,nici voi nu va lasati ,stiti cu ce se mananca treaba asta..

Iar cu treaba cu enduritul cu voi ,eu as fi cel onorat ,dar asta la anul dupa ce vin de departe si ma transform in portocaliu ( am obtinut aprobarea nevestei sa-mi iau KTM ) si atunci mi-ar place sa ne intalnim sa facem un schimb de experienta ( voi ma invatati enduro si eu asigur supravietuire - inclusiv berea ).....

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ca am vazut ca suntei interesati de supravietuire pun aici la dispozitie un manual destul de complex de supravietuire in diferite medii.

 

pe langa asta ar mai trebui si cunostinte destul de solide de topografie. eu am in format electronic si un astfel de manual...

 

scuze ca nu-s in ordine insa....nu din vina mea.

 

--- Mesaj completat în 31 Dec 2007 14:10 -------------
si...capitolul 21 legat de plante comestibile si medicinale nu pot sa-l bag ca are 22mb si nu-mi da voie siteul :crack:

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca deja trebuie sa va dau de baut ,prea ma laudati !!! Eu doar sunt pasionat de asa ceva ce sa mai zic ca din asa ceva imi castig banii... Inainte sa bag bani in motor ,bagam bani in tot felul de echipamente de genul asta...ce sa faci ( nevasta-mea imi tot zice ca asteapta ziua cand mi-oi gasi o pasiune asa mai pentru oameni normali dar nu crede ca va prinde ziua aia ..).

Oricum din ce-ati expus aici ,nici voi nu va lasati ,stiti cu ce se mananca treaba asta..

Iar cu treaba cu enduritul cu voi ,eu as fi cel onorat ,dar asta la anul dupa ce vin de departe si ma transform in portocaliu ( am obtinut aprobarea nevestei sa-mi iau KTM ) si atunci mi-ar place sa ne intalnim sa facem un schimb de experienta ( voi ma invatati enduro si eu asigur supravietuire - inclusiv berea ).....

:crack:

 

 

eu te invat sa bei bere..da-l incolo de enduro..mai bine odihnit si fericit cu berea in mana la umbra..decat obosit,transpirat plin de zgarieturi la draq in praznic si cu apa clocita in camel-bag...NU????

:crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca la 29 de ani nu stiu tine berea in mana ??? Si nici la enduro nu-s chiar pe din afara ,dar de la voi cu siguranta am de invatat o groaza de lucruri...Partea nasoala e ca voi sunteti toti din zona Bucuresti si eu sunt taman la dracu-n praznic la Dej ...Dar tara e mica...intruniri sunt gramada :crack: :crack: + :crack: = :crack: + :crack: - :crack: - :crack:

bafta :)

Editat de challenger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca la 29 de ani nu stiu tine berea in mana ??? Si nici la enduro nu-s chiar pe din afara ,dar de la voi cu siguranta am de invatat o groaza de lucruri...Partea nasoala e ca voi sunteti toti din zona Bucuresti si eu sunt taman la dracu-n praznic la Dej ...Dar tara e mica...intruniri sunt gramada :crack: :crack: + :crack: = :crack: + :crack: - :crack: - :crack:

bafta :)

 

hoooo ca bucurestiul e la 200 de km de mine..hai pe rape la valcea sa vezi ce enduro inveti..iar in ceea ce priveste berea.. chiar daca stii cum se tine halba..face PRACTICA...sa ne pastram in forma...

 

ca fapt divers eu am virusat vreo 10 prieteni sa treaca pe ktm numai anul asta..si suntem in total vreo 15 acum cu exc-uri...asa ca e gasca maaare aici..si toti super baieti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand LA MULTI ANI !! si cat de multi kilometrii fara necazuri !!!

Ce sa zic ... si eu m-am virusat tot de pe la voi cu KTM-ul si am zis ca viitoarea va fi KTM sau Yamaha WR ,dar inclin tare spre un EXC...sa vedem cand m-oi intoarce de pe afara ...

Oricum tare mi-as dori sa avem o tura impreuna ,sau cine stie dupa ce-mi iau KTM poate vin pe la vreun concurs organizat de tine ..

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si baterii de rezerva la gipies.

Acu' doua sezoane, la Buzau, la Extrem ... m-a lasat in padure noaptea si singur, desi le pusesem dimineata. Noi.

Noroc ca mai aveam unul (gps) de rezerva, in rucsac.

Si telefoane incarcate cu care sa anunti pe unde ai ramas. Tot la Extrem, la Bz. dar in sezonul trecut, impreuna cu coechipierul meu am ramas in padure (si-a spart cap. de la pompa de apa) si din trei tf. am reusit sa facem unul cu care am anuntat organizatorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...