Sari la conținut

Red Bull


Postări Recomandate

Bravo baieti! Jos palaria pentru hotarare! :bigstar:

 

Sunt ceva informatii pe site-ul oficial http://www.redbullromaniacs.com/for-riders/regulations

- s-au facut mai multe clase

- e in septembrie

- taxa de inscriere e 1170Euro (taxa de inscriere, 5 nopti cazare cu mic dejun, benzina pe traseu).

- limita de 150 concurenti in total. Daca aici intra si noua clasa turist, zic ca va fi cam aglomeratie pe locurile astea. Daca nu intra si turistii, e ok.

 

Bagati antrenament. Vorbiti cu cei care au mai fost (pe site aici avem pe Geza, pe Patrick, Pe Andras Elek si mai sunt din astia tari care doar citesc :-)) Combinati un prieten priceput sa vina sa va ajute cu asistenta tehnica ca sa puteti sa va odihniti ca lumea. Daca nu, KTM va spala motoreta si va face service pentru 50Euro/zi (atat era anul trecut - eu zic ca nu e mult deloc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din newsletter:

 

The 2008 Edition

 

After some dealing and wheeling, we are ready to present the hard-facts of the Red Bull roManiacs Rallye 2008.

 

Date: September 13-17, 2008

 

The 5th edition of the Rallye will provide all new tracks from and to Sibiu, where the bivouac will be located throughout the entire race. Again, the Red Bull roManiacs Rallye will consist of an in-city prologue over artificial obstacles on the first day, followed by 4 days of true Hard-Enduro racing in the Carpathian mountains. (More on that under “RIDERS” and “2008 Edition”) Many hot-shots have already marked the date in their respective calendars: Even the current Hard-Enduro shooting star Tadeusz “Taddy” Blazusiak (POL, KTM) has orally agreed to join the club and challenge title defender Cyril Despres (FRA, KTM).

 

BMW’s newly founded offroad team has also expressed serious interest in sending at least one of their international pro riders to the race, providing a broader variety of manufacturers entering with a

professional approach. Due to the fact that the FIM’s “Six Days Enduro World Championships” are scheduled for September 5-11 in Greece, even more riders from different nations are expected to enter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scule,platforma,mijloc de transport,...mecanica la exc stiu peste medie..ma ofer ca mecanic ptr maxim 3 piloti..intetinere,curatire,recuperare,reparatii in timpul cursei...

daca se strang mai multi piloti pot suplimenta numarul de mecanici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mr. atillas,

 

baietii de la vilcea ce zic? clau? ne bagam? facem o trupa pitesti/vilcea si atacam romaniacs?

 

mai am si eu aici, 1/2 pers pt mecanici... eu caut partener/parteneri pt romaniacs. nu sunt 100% convins inca... dar cine stie.

 

clau, avocatu'? ce stii de ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mr. atillas,

 

baietii de la vilcea ce zic? clau? ne bagam? facem o trupa pitesti/vilcea si atacam romaniacs?

 

mai am si eu aici, 1/2 pers pt mecanici... eu caut partener/parteneri pt romaniacs. nu sunt 100% convins inca... dar cine stie.

 

clau, avocatu'? ce stii de ei?

clau se baga,e hotarata treaba de anul trecut si o sa-l mecanicesc eu..cu restul inca nu stiu s-ar putea avocatul sa se mai riste dar nu stiu exact..azi e vineri,joia viitoare avem prima sedinta a clubului pe 2008 si vbim..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...