Sari la conținut

Indreptat Disc De Frana


Postări Recomandate

Am discul de frana fata stramb. Nu e uzat foarte tare si ma intreb daca s-ar putea indrepta.....

A facut cineva asa ceva?

Sau sa-mi iau unul nou....

 

Poate stie cineva si preturi....

Editat de gabi bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate, cu ajutorul unui strung ! Insa procesul, subtiaza din grosimea discului ! Aici intervine problema --- cat mai ai din disc ? Daca discul este deja uzat, procesul il va subtia si mai mult ! Merita sau nu ?

 

Cat poate sa coste un disc de frana, nou ? Eu la asta m'as gandii, dar tu stii mai bine !

 

Bafta ! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate fi rectificat, dar nu merita efortul. trebuie facut sistemul de prindere la strung, centrat si nu renteaza nicicum. altul nou e sfant.

eu am strambat discul de frana spate sus pe munte, l-am indreptat cu niste leviere si am continuat tura de o zi.

cand am ajuns acasa l-am indreptat la ciocane(operatie de migala-indreptai o parte si strambai alta)si am mai mers asa aproape 2 luni pana l-am inlocuit.dezavantajul este ca nu il poti indrepta perfect si in timpul mersului iti departeaza placutele de frana si prima franare nu este eficienta.

 

asta am patit eu cu discul pe spate. cu fata lucrurile cred ca stau altfel, acolo ai directia si nu prea merita sa risti.

 

 

succes! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu frana nu e de glumit..mai ales in enduro..disc nou obligatoriu....fara discutie..

 

on topic-clar se poate rectifica ..cum au spus si baietii pe orice strung mai de doamne ajuta..dar gandeste-te cum si cat mai tine frana..si posibilitatea sa se strambe iar e mult mai mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...