Sari la conținut

4TuningDAYS 2008


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

4tuningdays.gif

 

Timp de două zile, în luna martie, luna femeilor, vizitatorii Âşi amatorii sporturilor cu motor vor putea admira la Romexpo în jur de 1000 de maÂşini modificate, modele sport de uzină, motociclete Âşi autoturisme echipate de raliu.

 

În cadrul 4Tuning Days, vizitatorii vor putea lua parte la primul târg de tuning din România – mai mult de 70 de firme specializate din țară Âşi străinătate îÂşi vor prezenta oferta în materie de fițe pentru maÂşini. De la jante din carbon Âşi portiere lamborghini, până la kituri de exterior futuriste Âşi vopsele de tip cameleon, toate vor putea fi admirate Âşi pozate în cadrul 4Tuning Days. Mai mult, toate firmele de car-audio de pe piață vor veni cu produse de ultimă generație Âşi maÂşini de show.

 

Tot la 4Tuning Days, cele mai modificate maÂşini din România la exterior, interior, motor Âşi sistem de sonorizare vor participa la competiții Âşi concursuri jurizate. Categoriile de concurs vor fi - BEST CAR, BEST EXTERIOR, BEST INTERIOR, BEST PAINT, BEST ENGINE (motor) Âşi BEST AUTOHTONĂ (cea mai bună maÂşină de proveniență autohtonă). Tot în cadrul târgului de tuning vor fi competiții de car-audio, Miss 4tuning, concursuri de ATV Âşi Scutere, iar, în premieră națională, prima maÂşină specializată pe derapaje laterale (drift) din România va face o reprezentație pentru public.

 

“4Tuning Days a devenit deja o tradiție. Suntem la ediția cu numărul 3 a celei mai mari expoziții de gen din România. Mai mult, ne-am dorit ca anul acesta să aducem impreuna, maÂşinile modificate si motociclete, pentru ca ambele corespund unei stari de spirit speciale. ÂŞi am reuÂşit. Am reuÂşit să organizăm împreună cu SMAEB cea mai mare expoziție din domeniul auto-moto de până acum” a declarat Grațian Sonu, organizator 4Tuning Days.

 

Pe lângă expoziția de maÂşini modificate care va umple pavilioanele 13-17, vizitatorii vor putea asista la demonstrații de îndemânare cu ATV-ul, cascadorii cu motocicleta Âşi îndemânare auto. Printre mărcile de maÂşini modificate pe care publicul le va putea admira la 4Tuning Days se numără Ferrari, Porsche, Lamborghini, fără să lipsească însă Âşi Loganul autohton cu zeci de mii de euro investiți în aspect Âşi performanță.

 

Pavilionul central va fi ocupat de expoziția de motociclete. La SMAEB 2008 se anunță în jur de 350 de motociclete cu tot atâtea fete frumoase. Cei mai cunoscuți dealeri moto din România vor aduce ultimele modele pe două sau trei roți. Nu vor lipsi motocicletele fabricate pe comandă, chopperele, cele de viteză Âşi curse, dar nici motocicletele clasice. Alături de motoare, vor fi prezente toate firmele de echipamente Âşi accesorii moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sa speram ca anul viitor 'smaeb' va fi separat de '4 tuning' sau alte saloane cu masini tunate si imbacsite de cocalari. Pacat ca in domeniul auto nu se face mai nimic cu pasiune. Totul este o mare afisare a banilor si a importantei. Iar in cadrul evenimentelor de tuning, masinile expuse sunt ale 'smecherilor' cu bani care vor sa iasa in evidenta cu ce pot cumpara si nu cu felul in care sunt ei pentru ca felul lor de a fi este ingrozitor de dezumanizant si de urat. Atata prost gust, prostie, nesimtire intr-un singur om nu se mai gaseste nicaieri sau cel putin eu nu am vazut ceva mai josnic. Ar trebui la un show cu masini modificate, exponatele sa fie ale firmelor de tuning si nu proprietatea baietilor de bani gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca anul viitor 'smaeb' va fi separat de '4 tuning' sau alte saloane cu masini tunate si imbacsite de cocalari. Pacat ca in domeniul auto nu se face mai nimic cu pasiune. Totul este o mare afisare a banilor si a importantei. Iar in cadrul evenimentelor de tuning, masinile expuse sunt ale 'smecherilor' cu bani care vor sa iasa in evidenta cu ce pot cumpara si nu cu felul in care sunt ei pentru ca felul lor de a fi este ingrozitor de dezumanizant si de urat. Atata prost gust, prostie, nesimtire intr-un singur om nu se mai gaseste nicaieri sau cel putin eu nu am vazut ceva mai josnic. Ar trebui la un show cu masini modificate, exponatele sa fie ale firmelor de tuning si nu proprietatea baietilor de bani gata.

Vorbesti prost ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...