Sari la conținut

Alezare Cilindru Honda Cr250r 2001


giovan
 Share

Postări Recomandate

salutare, ... am patit-o . Se pare ca mi-am gripat motoru - mai exact am ramas fara apa-radiator si poc .. mai intai nu a mai avut compresie dupa care s-a blocat pedala. Azi am reusit sa dau motoru jos si surpriza e ca cilindru e destul de zgariat si lipsesc mici bucati din piston. Ce as dori este : 1 Unde as putea aleza cilindru ; 2. la ce cota ar trebui sa duc cilindru (exista cumva cote standard).

multumesc.

post-5170-1203447658_thumb.jpg

post-5170-1203447670_thumb.jpg

post-5170-1203447683_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal... Tot cr250 am si eu.

am avut si eu aceeasi prbl ...dar la mine sa spart mai tare pistonu.

cauta in manualu de service cotele exact.

 

Eu miam rezolvat cilindru la Miercurea -Ciuc. Seriosi si fac treaba buna.

Mia schimbat camasa la cilindru cu 120E si pe piston am dat 100E cu tot cu segmenti.

 

Eu iti recomandat sa il dai baietilor de acolo. Til si alezeasa siti trimite pachet inapoi cilindru perfect si piston exact la cota.

 

Zoltan Fazakas( sefu) : 0744 472211 ...sau la magazin: 0266 310015

 

Bafta si sati rezolvi prbl cu bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca mi la alezat....important cau facut treaba buna....ma costat 120E, si a fost facut de un reprezentat al firmei honda (de barci) in austria.

 

mie mia schimbat camasa pt ca era pe ultima cota de reparatie. deci ar fi trebui sa bag un piston mult mai mare ...si ar fi insemnat sa alezez f mult si nu era bine.

 

daca le dai unor mecanici buni...de ex cui tiam recomandat eu.....iti vor inspecta cilindru ...il vor aleza siti pun ce piston se potriv.(deci nu vei mai avea nev de carte tehnica )

 

carte tehnica am la un crm250 si are vreo 3mb.....si o carte f mare de 130pagini pt un cr250R....ambele sunt in format .pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...