Sari la conținut

AIRBRUSH HELMETS


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

ce dreq sa faci tu cu casca aia pe ETZ mai Requiem???hehehehe

Pai stii care e chestia.. eu vad in viitor, si presimpt ca o sa am nevoie! :lol:

 

peste vreo 5-6 ani minim, dar s-ar putea sa fie mult mai mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase brain helmeturile astea,dar daca stau si ma gindesc bine nu cred ca imi voi lua una din asta nici o data.....nu sunt sigure de loc....eu am mers cu una asa pe autostrada aici era super fixa si strinsa pe cap cu cureaua,dar la 120 la ora mi sa dus pe spate si ma stringea cureaua la git...de numa numa nam cazut...sau mai bine zis nu ma agatat nici o masina ca am frinat destul de brusc...ma strins de git ca nu mai aveam aer.....asa ca chopperist sa fiu dar tot un full face prefer :lol: :lol: si apropo de brain cap am sa dau un exemplu dur....uitati ce a patit duti din tm.....poate daca avea fullface mai era printre noi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HMMM...Eu am mers acu' 2 ani cu un "castron" d-asta,de plastic cromat, cu....160/ora!!!I-am reglat curelusele k lumea,aveam si cagula +ochelari din aia cu burete pe margini,da' tot am avut ochii rosii vreo 2 zile de ziceai ca-s vampir!! :lol: Si pe vremea aia n-aveam parbriz...Ce de insecte erau pe cagula si ochelari,va datzi seama...Culmea e ca am cumparat-o de la un prieten "vitezist",la el,la 40/h ,se ridica de ziceai ca-i santierist :lol: !Cand i-am povestit,sa moara... :lol: .Oricum,o folosesc doar cand e foarte cald...Tocmai ce mi-am luat o modulara Caberg cu "ochelari de soare",e misto,da-i grea... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca aspect dau foarte bine si imi plac mult de tot dar nu sunt practice si cred ca nu merita.S-ar putea sa te joci cu viata ta... :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o casca de neamtz originala da e crapata cred ca a luat fritz ceva ciomege in cap .Ma gandesc sa iau matritza dupa ea si sa fac una din fibra de sticla ca asta e din fonta si e prea grea sa o port .Cand am timp o fac si o pictez si vo arat si voua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, de unde ai tu casca de neamtz din fonta? Daca faceau aia casti din fonta pe timpul razboiului, nu mai fabricau azi BMW-uri sau Mertzane. Poate din ceva otzel...? Dar nu conteaza... Ideea e buna, potzi scoate matritza de fibra dupa ea si potzi face o serie mica, daca ai cum sa faci rost de accesorii si materiale pentru capitonare interioara, legaturi, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o casca de neamtz originala da e crapata cred ca a luat fritz ceva ciomege in cap .Ma gandesc sa iau matritza dupa ea si sa fac una din fibra de sticla ca asta e din fonta si e prea grea sa o port .Cand am timp o fac si o pictez si vo arat si voua

Si eu am o casca nazzi originala din 1940 si ceva(care iti garantez ca e din otel nu din fonta) care a fost crapata am reconditionat-o(sudata, chituita, captusita, vopsita negru mat) si o port linistit si nu mi se pare ca e grea.Oricum nu o port decat sub 60 km/h adica in oras.Afara din oras-integrala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, de unde ai tu casca de neamtz din fonta? Daca faceau aia casti din fonta pe timpul razboiului, nu mai fabricau azi BMW-uri sau Mertzane. Poate din ceva otzel...? Dar nu conteaza... Ideea e buna, potzi scoate matritza de fibra dupa ea si potzi face o serie mica, daca ai cum sa faci rost de accesorii si materiale pentru capitonare interioara, legaturi, etc...

Ba io cred ca tot fonta e pt ca fierul se indoia nu se spargea asa cum e a mea .O sa imi spuna sudorul din ce este cand o duc so faca da oricum nu conteaza .Si io m-am gandit sa fac o serie mica si accesorii sunt nu e nici o problema iar cochilia aia de protectie din interior o fac din spuma poliuretanica si o imbrac in textil doar am schimbat nenumarate captuseli la casti .Cred ca ar iesi super pictate cu scene de razboi ,Blitzkrieg and stuff ce zici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o casca nazzi originala din 1940 si ceva(care iti garantez ca e din otel nu din fonta) care a fost crapata am reconditionat-o(sudata, chituita, captusita, vopsita negru mat) si o port linistit si nu mi se pare ca e grea.Oricum nu o port decat sub 60 km/h adica in oras.Afara din oras-integrala.

A ta este completa inclusiv captusala sau ce a avut in interior pt protectie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fonta se sparge,,, si casca gemana este facuta din ceva aliaje de otel...o combinatie destul de dubioasa ce o folseaua pe vremea aia......este un aliaj din otel sigur....nu se sparge....eventual se indoaie se gaureste greu...dar nici de cum nu e de fonta :lol: :lol:

oricum koffa idea cu castile ce vrei tu sa faci este super :lol: bafta :lol: :lol:

paste fericit :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...